Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Вкрадене дитинство! - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Вкрадене дитинство! ваші думки, поради, враження, досвід Оцінка: -----

Користувач поза мережею   hrystyna 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 26 November 2010 - 23:23

Можливо ми всі розуміємо різне під поняттям "ранній розвиток"
я, особисто, "проти" силування, заставляння до чогось дитятка.
Як та мама з передачі. Бачила то, ужясть! А що далі буде? Чи скаже він дякую мамі потім? сумніваюсь....
ми ходимо в розвиваючий клуб. Кольори, форми і т.д.... - для мене це не головне, бо з малою і вдома цим займаємось.
А головне - ДІТИ, атмосфера, ігри з тими з дітками-однолітками(майже). Вважаю, що це гарна підготовка до садка, стимулювання розмови-мовлення, вміння себе адаптувати і поводити серед діток і т.д.
бо вдома нема гірки, нема де скакати-лазити-повзати і нема з ким((((
Та й коли заняття проводить ЧУЖА людина і серед 3-4 діток - дитя сприймає це зооовсім по-іншому ніж я то саме скажу 10 разів, провірено)))
Всі ті розвивалки - то по великому рахунку - єрунда! Бо всі дітки різні. Хтось почне кольори розрізняти в 1,5рочки, а хтось в 3!
По природі кольорова гамма і розрізняння формується в діток до 3-4 років. То що, силувати маля?, бо хтось там знає де жовте і де фіолетове)))))
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   галайда 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 27 November 2010 - 11:18

Я ще раз про мотивацію матусь. Уявимо собі таку "ідеальну" мотивацію: мама займається всіляко з дитиною, бо хоче не віддати дитину в найкращу гімназію міста і шарітися від гордощів за те, що вона там стала першим учнем, не поїхати на передачу до Тіни Канделакі і возвести це в ранг сімейної легенди... Це все теж, звісно, не зле і ніякої загрози не не несе, але не має ставати самоціллю, має бути таким собі "попутнім результатом". Отож, мама і тато займаються з чадом не щоб лоскотати свої амбіції дитям-вундеркіндом, а з справді щирим батьківським наміром зробити все, щоб дитина у майбутньому зайняла гідне місце в житті.
Тепер питання: як ви думаєте, якій дитині це краще вдасться? Тій, що у два роки знала всі кольори, в чотири читала енциклопедії, чи тій, в якої є природня смикалка і вміння думати, не придушене батьками заборонами і не розгублене навязуваними штампами, а всіляко заохочене з найранішого віку?
Звісно, одне іншому не заважає, в іделі) Хоча...можна сперечатися. Але це вже тема зовсім іншої розмови.
My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natulinka 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 November 2010 - 11:27

Перегляд повідомленняФлоріана (26.11.2010, 17:03) писав:

А тягати дитину по центрах розвитку, де чужі тітоньки (за немалі гроші) вчать вашу дитину шурхотіти папером, перебирати квасолю і малювати пальчиками на ватмані вважаю недоцільним. Хіба що мама зовсім без фантазії і любить перекидати свої материнські обов"язки на інших, прикриваючись турботою.

Я з вами погоджуюсь, я ішла в центр з дитиною то не тому ,щоб її навчили а тому,щоб звик до спілкування з дітьми,до колективу,щоб підготувати дитину до садочка,щоб він розумів що не завжди мама поряд...зараз ми не ходимо,але в березні перед садочком на 3 місяці підемо обовязково..
My Signature
Зображення
Зображення

Нас псує не те, що влітає у наші вуха, а те, що вилітає з нашого рота
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Украся Поділля 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 27 November 2010 - 11:59

На мій погляд, досить чітко розклала по поличках це питання галайда, і сучасне бачення і підводні камені.

При виборі, знати, лічити, читати у ранні роки чи завязати шнурок, запитати на вулиці дорогу у сторонньої людини, вміти пояснити що ти хочеш і чому... я оберу друге.
My Signature
Зображення
Навчайтесь у всіх але не повторюйте нікого!
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 November 2010 - 12:00

Чомусь більшість дописувачів під раннім розвитком має на увазі навчання буквам, цифрам тощо. Для мене це дещо інше: розвиток мислення, вміння порівнювати, узагальнювати, помічати спільне і відмінне, розвиток цікавості, бажання дізнатися нове і нестандартно підійти до вже відомого... От це потрібно розвивати з самого малечку, тоді букви і цифри прийдуть самі собою.

Нагороди:

переглянути всі
  • 10
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2010 - 11:39

Перегляд повідомленняМамуся Діанки (26.11.2010, 14:36) писав:

Я категорично проти того, що писала Ясна в своєму дописі "а з іншого боку, дитина має уміти отримувати знання і шляхом заучування.". Я педагог, вчитель молодших класів за освітою. Яке може бути заучування, коли дитина не розуміє суті.

можна розуміти суть вірша, але його треба саме завчити у потрібному порядку слів, а не довільно переказати.
Теж із назвами термінів чи іноземні слова, можна розуміти суть, але ще треба завчити правильне звучання, яке, нажаль не приходить разом із розумінням.
ми ось вчора заучували слово паралелепіпід. можна сказити брусок чи кубик, але на уроці навряд чи вчитель це оцінить.
і дати по історії самі по собі не відкладаються у пам"яті тільки від того, що знаєш, що така подія була.
тому механічне заучування необхідне і навички його треба формувати у дитини змалечку.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мамуся Діанки 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 12:59

Перегляд повідомленняЯсна (19.12.2010, 11:39) писав:

можна розуміти суть вірша, але його треба саме завчити у потрібному порядку слів, а не довільно переказати.
Теж із назвами термінів чи іноземні слова, можна розуміти суть, але ще треба завчити правильне звучання, яке, нажаль не приходить разом із розумінням.
ми ось вчора заучували слово паралелепіпід. можна сказити брусок чи кубик, але на уроці навряд чи вчитель це оцінить.
і дати по історії самі по собі не відкладаються у пам"яті тільки від того, що знаєш, що така подія була.
тому механічне заучування необхідне і навички його треба формувати у дитини змалечку.

якщо ви мали на увазі саме заучування термінів, дат,... це зовсім інше. Я мала на увазі не те, просто в мене в школі одна відмінниця була, яка могла слово в слово переказати цілу книжку, а от коли в неї запитаєш суть або стислий переказ, то це для неї ставало дуже великою проблемою. Вона розповідала як робот, як завчений вірш, а от про що саме не розуміла.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   маленька Ляля 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 April 2011 - 14:58

я за те, щоб все було в розумних межах, однак перевагу віддам все таки фізичному розвитку, а не інтелектуальному, бо в школі навчиться всього,
знаєте, мене й мою сестру рано почали вчити читати і писати, рахувати
і ми весь час читали, вчились, і коли нам подарували ляльки, то моя мама розповідала, щзо їй серце стискалося, коли вона дивились як мии ними граємось
My Signature
Спойлер
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Galynkass 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 28 April 2011 - 16:06

У кожної дитини має бути дитинство. Я проти того, щоб дитинку у 2 рочки вчити читати. На все свій час. На мою думку дитинка у такому віці повинна бавитися, а не вчити абетку. Потім просто коли прийде час йти до школи дитині там буде просто не цікаво.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Василиса 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 April 2011 - 16:14

Моя дитина в 2 роки знала всі кольори,а зараз їй майже три,то знає всі букви,але її ніхто не заставляв це вчити... вона питала сама:"Мамо а це яке,а то?" іт.д, і так само букви,спочатку спитала що тотаке,я просто сказала,що букви,і назвала пару,вона показує на інші і питає:"А ці які?" і зараз її ніхто не заставляє повторюватите що знає,але дитина сама приходить з книжкою,і питає,значить їй цікаво..і не думаю,що є потреба їй забороняти...
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Julianka 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 May 2011 - 14:08

Я вважаю, ранній розвиток потрібний, але в міру і з головою. Ми з малечею ходимо на розвиваючі + плавання. Але є одне але. Ми це робимо не в Україні. Мушу визнати, що українські можливості надзвичайно обмежені, некомпетентність на кожному кроці, непідготовлений персонал ( я сама працювала рік в такому закладі)
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ibojechko 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 May 2011 - 13:32

Я вважаю, що в дитини має бути дитинство. В ранньому віці слід приділити увагу вмінню спілкуватися з дітками, вмінню висловити свою думку, а цифри, букви .... для цього є школа. Адже якщо дитина в 2 роки вже знає всі букви і цифри ......в три читає і рахує...... то тоді питання, а що ж тоді з ними буду робити вчитель????
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 July 2011 - 12:40

Щодо рано не рано, часто батьки просто не мають зразка як це робити<br><div class="sp-wrap"><div class="sp-head-wrap"><div class="sp-head folded clickable"><br></div></div><div class="sp-body"><div class="sp-content"></div></div></div>
Спойлер
</span></div></div><div><object width="425" height="355"><br></object></div>

Повідомлення відредаговано Алетейя: 11 October 2015 - 23:53

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Майошка 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 08 September 2011 - 23:10

В моєму розумінні ранній розвиток- це цікаве спілкування дитини з оточуючим світом у тих сферах, що їй довподоби і в тій мірі в якій його потребує дитина. Хоче вчити літери - на здоровя, хоче бавитись на вулиці з комашками - будь-ласка. Батьки можуть в цьому брати участь-допомагати,показувати,підказувати, або просто не заважати,а надавати можливіть. Навіть якщо дитину не водили в розвиваючі центри, але з нею багато говорили, займались майстерками, влаштовували міні-подорожі і це все робилось з любовю, то такий розвиток піде їй тільки на користь. Для мене завдання раннього розвитку - не зробити з дитини вундеркінда, а дати їй необхідні знання про світ, закласти міцний фундамент для подальшого навчання. На жаль, цьому вмінню ніде не вчать і тут можна покладатись лише на власну інтуіцію.
Щодо розвиваючих центрів, то я немаю упереджень. Моя доця ще маленька,але я б спробувала з певного віку. Якби бачила,що подобаєтьсято ходили б. Заняття з нею я можу проводити і вдома,а от дитючків назбирати,та й мати пристосований для цього простір не так просто для мене.
My Signature
Порушення правил форуму! Використання сторонніх лінієчок заборонено!Підпис користувача та лінієчки Як, куди і скільки
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Teren 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 September 2011 - 11:17

У нас це питання поки, у більшій мірі, теоретичне, проте задумуюсь над ним давненько. Отже, вмикаємо суху чоловічу логіку: перш за все, слід правильно розставляти пріоритети. Виховання та розвиток потрібні не для зручності та задоволення амбіцій батьків, а для успішної подальшої адаптації дітей у дорослому світі. Таким чином, необхідно розвивати ті якості, які притаманні успішним (для кожного своє розуміння успішності, проте певний спільний знаменник у тлумаченні цього поняття завжди присутній) людям. На мою думку, такими рисами повинні бути:
а) комунікабельність;
б) впевненість у своїх силах;
в) розсудливість, вміння обдумувати свою поведінку;
- універсальні якості

Крім того, для хлопчиків окремо:
а) сміливість, хвацькість;
б) ініціативність, лідерські якості;
в) правильне ставлення до дівчаток, вміння відрізняти справжніх жінок, яких слід шанувати і захищати, від поганих прикладів жіночої статі;
г) вміння брати відповідальність як за себе, так і за своїх близьких (маму, сестру тощо);
д) правильне ставлення до розподілу обов"язків у родині, щоб його майбутня дружина потім не мучилася із "рівноправним партнером", який її пожене на дві роботи;
е) любов до фізичних навантажень, спорту (що дуже важливо для правильного гормонального розвитку);

Для дівчаток:
а) правильні пріоритети: сім"я, діти, стосунки;
б) вміння піклуватися про інших (на прикладі різних там котиків-папужок);
в) правильна "картинка" майбутнього чоловіка (щоб не зв"язала себе із чимось безстатевим та безвідповідальним).

Що деякі батьки вважають, ніби-то розвиток дитини полягає у заливанні на її "жорсткий диск" купи непотрібної інформації, то, хочу сказати, таких дітей часто-густо калічать. Зараз маю можливість досліджувати досить значний масив об"єктів спостереження: маю тьму першокурсників (чи то 5, чи то 6 груп, треба буде якось самому точно порахувати :)). Є купа задавлених дітей, із знанням того, як брати інтеграл, але абсолютно ненавчених думати самостійно, без вміння жити, "крутитись", будувати стосунки у колективі, аналізувати, помічати навколо себе. Зазвичай такі дівчатка є об'єктом насмішок, а хлопчики - знущань. Словом, нічого хорошого їм не світить ані зараз, ні, на жаль, в майбутньому. Як підприємець, можу сказати, що гроші робить не інтелект, а характер, а як науковець - кар'єру просуває не тільки і не стільки розум, а вміння шукати спільну мову, внутрішня сила, здатність налагоджувати контакти.

Щодо засобів виховання, то життєвий досвід підказує правило: "ефективно тільки те, що просто". Відповідно, думаю, крім власного прикладу, любові, бажання проводити час із дитиною і таланту її зацікавити, важко вигадати якісь супер-пупер методи. Як прихильник дисципліни, мушу, тим не менше, зазначити, що у розвитку не має бути насильства, то має бути весела та захоплива гра, щоб дитина сама тягнулася до здобуття навиків і знань. Наприклад, якщо ми вчимося читати, то дитя повинно чітко розуміти, які переваги їй це вміння дасть.
My Signature
Зображення
  • 4
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Julianka 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 September 2011 - 22:07

Я в дечому погоджуюсь, а в дечому - ні. Чому дівчинка не має право бути лідером і бути ініціативною, чому має бавитися ляльками і лікувати котам хвости, ходити в спідничках і їй на кожному кроці роблять зауваження "Ти ж дівчинка!", "Дай хлопчику машинку", " Не давай здачі" і тд. Чому мають бути такі стереотипи? Я, проживши кілька років за кордоном, побачила зовсім "іншу жінку" - здатну дати собі раду, самоствердну, незалежну, кмітливу та емансиповану, яка вміє добитися і заробити гроші.
Моя дитина бавиться машинками і ляльками, їздить на машинці, "грає" в футбол. Я стараюся її ростити без комплексів і стереотипів, пропонувати і плавання і музичне виховання і т.д Думаю, в теперішній час, - це дуже важливо. А не виховувати служниць, які "скачуть" біля чоловіка та ще й на роботу змушені ходити, бо той чоловік грошей достатньо не заробляє
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Teren 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 September 2011 - 15:32

Julianka, безумовно, кожен має право на свій спосіб самореалізації у житті, тут недоцільно творити спільні для всіх, стандарти. Є жінки, народжені для любові, є - народжені для роботи, кожному своє, як то кажуть. Особисто я дуже позитивно дивлюсь на сучасну тенденцію виховувати з дівчаток хлопчиків, в першу чергу тому, що моїй дитині потім буде значно легше облаштувати своє сімейне життя. Словом, скільки людей - стільки й думок.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2011 - 15:49

Для фанатів "раннього навчання". Мабуть, варто задуматися.
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lori 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2011 - 20:54

Шановні, слухайте! Я впевнена, що серед нас (дописувачів) таких мам як написано немає. Зрозуміло, що розвиток потрібен кожній дитині. А який - кожна мама обирає сама. В мене напроти живе чоловікова сестра. Так для неї , наприклад, нормально, що дитина в 10 місяців не стоїть і тільки-но сіла. Для неї нормально дитину на вулицю не виносити, а мести віником сходи кожного дня - нормально. І врна доводить всім, що її дитина лінива і нормально сама розвивається. І мене вона вважає ненормальною, бо я з дітьми малюю з 10 місяців, ліплю, книжки читаю і т. д.
Дивилась нещодавно фільм "Своя правда". Так дійсно у кожного своя правда, а ми всі вже МОЛОДЦІ - бо про це тут дискутуємо. А значить НАС це ЦІКАВИТЬ.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   NatalkaPo 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2011 - 21:36

Пам'ятаю, як моїй дитині старшій було десь два роки, ми гуляли разом з чоловіком і одна баба накинулася на нас, бо почула, що моя дитина в цьому віці знає не основні 4 кольори, а і рожевий, оранжевий, фіолетовий і т.д. І стоїть серед вулиці і ганить нас, які ми погані батьки, дитину мучимо. Я їй кажу: ".. а як дитина сама питає, мені їй нічого не казати, не розказувати?.."
Саме цікаве, я над нею не сиділа і не товкла - оце сіре, запам"ятовуй, це фіолетове. Питає дитя, якого кольору в неї кофта, я відповідаю. Даю їй іграшку, називаю - рожевий слоник. Не бачу в тому проблеми - розказувати дитині, особливо, якщо вона сама того хоче.
Я не вчила з нею букви взагалі, купила піанінко музичне з буквами, зі звуками і словами. А Рітка в мене живчик ще той, вона його сиділа клацала і за місяць знала всі букви, їй тоді було 1р.9м. Люди дивувались - "нащо так рано..." А дитина сама того прагне і цікавиться. Ніколи не заставляла щось вчити, бо сама непосидюча.
Було одне, я вирішила випробувати систему Домана, але спростила, бо думала ніяких то результатів в 2 роки не дась, з цікавості.
Нарізала смужок, і написала на кожній якесь слово - слон, подушка, жаба, павук і т.д. Сіли гратись цяцьками і я їй показувала іграшку, називала її, а потім показувала смужку з тим словом, (спочатку три слова) і на наступний день повторювала, і добавляла додатково ще одне. Вона просто дивилась і посміхалась і гралась. Потратила 5-6хв. Зате яке було моє здивування, а ще більше мій чоловік дивувався, коли я дістала ті карточки вже без тварин, а дитя підбігло і кожну карточку брало і читало правильно. Я потім те все діло закинула, пройшло 2 місяці, знайшла ті картки, думаю, мабуть Рітка то все забула. Показую, а вона всі слова розпізнала. Зараз ми з нею так не займаємся, більше гуляєм, у вечері казки читаєм. Але пишу то до того, що дитину потрібно розвивати, просто до кожної свій підхід. Ви ж вчите тато-мама казати, ложкою їсти, на гощик сідати...
Одне діло, коли дитина хоче в даний момент чимось іншим займатись, а мама її товче насильно - давай вчи букви. Бо тоді давайте і від садочків відмовлятись, там же теж з дітьми займаються.

Користувач подумав і додав через 17 хв.:
Доречі, мій чоловік теж з дитинства був вундеркіндом, всі предмети йому давались легко, ніколи нічого не вчив, бо і так все знав, і в нього феноменальна пам"ять, і і і , ну він дуже розумний, він і зараз викладачів з університетів за пояс закидає. І не впав в депресію, не спився - не здурів, і все в нас добре. Так що той допис не означає, що той хлопчина такий став, через те, що був дуже розумний. Від початку - все йде від батьків і атмосфери в сім"ї.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь-ласка де у Львові роблять Ехо добре,для дитини, маємо їхати а міста не знаю взагалі, не знаємо кути звернутися! Дякую!

28 Feb 2019 16:52

Мамуся Діанки світлина
ніколька світлина
юлія 27 світлина

юлія 27  з новим роком щастя здоровя мирного неба над головою

01 Jan 2019 16:14

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 20 June 19 )

• Немає іменинників сьогодні

Реклама

Перекладач онлайн