Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Зачаття і чоловіки - чи все так просто? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

ЗображенняПризовий фотоконкурс "Братики-сестрички.."

#Теплий Осінній Щоденник
Парад Осінніх аватарів

Увага! Деякі зміни в роботі форуму.
Зміни в особовому складі. Адміністратор : ❤❤❤ у відпустці, виконує обов'язки головного адміна: Цинічна бандерівка.
З 15 жовтня всі теми Спільної покупки безоплатні.
Найближчим часом буде оновлено модераторський склад.

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Зачаття і чоловіки - чи все так просто? Зачаття залежить не тільки від жінок Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   knedlyk 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 18 December 2010 - 20:49

*
Популярне!

Чомусь склався стереотип на Україні, що якщо жінка не вагітніє, то одразу проблема в ній. На свому віку багато зустрічав пар з подібним, і в основному лікувалася жінка. Чоловік в основному брав у цьому пасивну участь, або взагалі ніяку. Не хочу розсусолювати далі цю тему, просто коню зрозуміло (а кому не зрозуміло - така його доля), що якщо хворий один, то відповідно щось може бути і з іншим. Особливо якщо мова йде про захворювання бактеріальні чи вірусні. Хочу просто поділитися своїм маленьким досвідом, може комусь стане у пригоді.
Історія починалася так, як це починається у всіх. Спочатку про дітей особливо не думали, дружина писала дисертацію, одружені на той час були вже п’ятий рік. Після чергових "фунь" керівнички дисертації дружині стало досить, перспективи захисту стали віддалятися і тоді всерйоз задумалися над дитиною. З могу боку проблем не було, я вже давно до цього кроку дозрів, але добре розумів і дружину. Тоді ми і попробували без усяких контрацептивів (гормональні ніколи не використовували). І що? А нічого. 5 місяців пройшло і нічого. Ніби малий період, однак варто було захвилюватися. Крім того, помітили, що сперма часом була бурою або мала кровинки. Пішов я на аналіз насіння, здавав у центрі Астар у Львові. Аналізи там роблять добре. Спермограма виявилася поганою - мала рухливість, мало живих, були наявні лейкоцити, що свідчило про наявність запального процесу. З тим результатом записалися обоє до лікаря там же, до Самулецького. Не скажу, що в мене про нього добрі враження, ставлення до пацієнтів/клієнтів у нього специфічне. Лікар помахав папірчиком з аналізом нам перед носами, сказав що тут нема нічого доброго, і чи хочемо ми лікуватися чи ні - питання за нами. Ну що ж, виходу особливо не було. Того ж дня мене перевірили на запалення простати. Скажу, цей огляд не з приємних, тебе кладуть у позу мама миє сходи і запихають палець у задницю і натискають на залозу. Від цього я мало не сконав там, біль була дуже сильна, явно простата була запалена. Відповідно далі почалися аналізи, що ж викликало запалення і т.д. Ми оюоє здали повний спектр аналізів на всі можливі збудники. Найгірший аналіз був на пробу з цівки, це коли тобі в сечовий канал запихають довгий тонкий щуп і беруть мазок. Там є якісь чутливі області, від подразнення яких легко можна втратити свідомість. Колега мій розказував, що він відрубався під час цього. Мені теж було не зовсім добре, але якось з трудом втримався. Наступний з неприємних це сік простати, це та сама поза мама миє сходи, проводиться масаж простати через задницю, виділення з залози виходять сечовим каналом і збираються на аналіз. Аналізи були різні, познаходили якісь бактерії, хламідій не було. Потім був ще один аналіз на висів культур, потім на на відпірність до антибіотиків, і після цього всього був обом призначений курс лікування антибіотиками. Всі лікарства коштували немало, біля трьох тисяч гривень. Нема на то ради, закупилися ми лікарствами, розграфили собі листочок по днях, які лікарства і коли мали пити чи колоти. Почався період лікування. Дружина моя навчилася колоти уколи на мені, вже майже під кінець їй то лікування не пішло, антибіотики збили флору і мала проблеми з шлунком, так що до кінця вона не пройшла. Я мужньо то все в себе вливав і вколював, якось нічого мені не було. Лікування було місячним, після того треба було відчекати ще 2 місяці, щоб все внормувалося, Лікар порадив використати для лікування простати після лікуванням антибіотиками грязі з озера Саки. Я купив кілька тюбиків у Львові в магазинчику на Привокзальній. О, це було щось з чимось. Процедура була наступна. Грязь в тюбику треба було на водяній бані нагріти до 40 градусів, потім я ставав в цю ж позу мама миє сходи і дружина акуратно через перехідничок втискала цю теплу грязь в задній прохід. Потім акуратно лягав на живіт, зажимав задницю руками і чекав скільки можна було. Як правило, це було 5-8 хвилин, потім як тільки міг швидше гнав до туалету... 15 сеансів я пройшов. Цікаво, що після всіх цих процедур в мене зник біль в поясниці під час сидіння за кермом. Як виявилося, це мені простата віддавала. Далі я знов пішов здавати аналіз насіння. Він виявився ще гіршим, ніж був до того, лікар почав шукати в нас якісь неіснуючі хвороби, типу герпесу (хоча я кілька разів здавав на це аналіз і був постійно негативним), дружині то знаходив ерозію, то забував, що казава пере тим, і не знаходив. З того всього ми відчули, що нас натягують на аналізи а лікування, як такого, не відбувається, і розійшлися з лікарем. Робленням дітей займалися регулярно, але нічого з того далі не було. Дружина до того ще з самого початку поставилася відповідально, відмічала коливання базальної температури, робила тести на овуляцію, етс. В дружини були проблеми з щитовидкою, вона лікувалася, відповідно в цей час користувалися порезервативами. Пройшло ще пів року, щитовидка прийшла в норму, ми були в Польщі, відповідно забили на лікування у Львові і спробували на місці. Я пив якісь вітаміни, жер горіхи, пив з медом пилок квітів... Нічого з того. Ходив до польських урологів, простата виявилася вилікуіана, неоднозначно підтверджено кількома лікарями. Здавав теж спермограми, аналізи були подібні. Кілька слів про польських лікарів. Можу стверджувати, що добрих андрологів у них нема. Як правило, в них є добрі гінекологи, які як хобі займаються андрологією. Фактично лікують тільки жінок. Причому розмовляють теж тільки з жінками, незважаючи на то, що поряд сидить чоловік. Ходив теж до урологів. Знайшли в мене варікоцеле, ніби другого ступеня, яке можливо має вплив на неправильну будову сперматозоїдів. Типу немає правильного відтоку крові від яєчок, сперма перегріваються і розвиваються різні зоо - оліго і т.д. спермії. Більше того, всі лікарі однозначно на підставі всіх аналізів сперми натягували на in-vitro, бо з такими аналізами нормальне зачаття неможливе. Чесно, ми були з дружиною в повній прострації. Якраз цього літа ми з’їздили в Чорногорію, з надією що може море допоможе, і після цього були у Львові, і я сходив на Огієнка до урологів. Сказали, що в принципі і вони можуть зробити операцію, причому це б вийшло біля 4 тис гривень все повністю, тоді як в Польщі 5000 злотих офіційно (біля 15000 гривень). Але спитали, чи я точно хочу робити її, бо варікоцеле в мене є, але не таке велике, на їх думку, щоб впливати на насіння, та і результати насіння не є аж такі безнадійні, просто трохи підлікуватися. В принципі, я вже був готовий на все перед цим, але це мене трохи протверезило. Про всяк випадок все таки настроївся робити операцію в лютому 2011, і якщо нічого не вийде, то in-vitro влітку або до кінця 2011. Літо закінчилося, поїхали ми знову в Польщу. Начитавшись всього, в тому числі і цей форум, я почав регулярно пити раз на день фолік і селен+цинк. Записалися теж про всяк випадок ще до одного уролога-андролога. Дядько виявився дуже класним, похєрив всіх лікарів, в яких я був перед ним, підтвердив у себе на УЗД діагноз про незначність варікоцеле, сказав, правда, про всяк випадок перевірити на кращому апараті, який має можливість вимірювати Доплер-ефект (розширення і прокачування крові в вені). Туди я ще не ходив. Короnтшє, сказав не падати духом. Від нього ми вийшли в дуже доброму настрої. Пройшов місяць. Дружина вагітна! Я вчора про всяк випадок здав спермограму, просто з цікавості і наукового інтересу. Результат - рухливість вище норми, живих трохи більше норми, правильних малувато, але достатньо. Фолік+цинк+селен???? Не знаю, дуже ймовірно. Як би там не було, ми на сьомому небі від щастя.
На завершення, хочу подякувати своїй дружині, яка мужньо разом зі мною терпіла ці всі лікування і взагалі у всьому підтримувала. Всім чоловікам побажав би таких дружин (не свою, звичайно :-) )!

PS Якщо хтось зацікавиться, можу викласти аналізи спермограм.
PSS Забув дописати, з дружиною все було в повному порядку, цикл врегульований, яйцеклітини як коні. Проблема була, на жаль, тільки в мені.
PSSS Все оце, що я описав зверху, тривало біля 2.5 років.
My Signature
"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю" І. Драч
ЗображенняЗображення
  • 61
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Жаринка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2010 - 21:53

ви так все цікаво і детально розповіли.напевно не кожен чоловік би так зміг.думаю ваша розповідь багатьом сиане в пригоді.5 балів за відвертість
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ромашка2010 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 18 December 2010 - 21:54

Це добре, що ви вирішили піти на обстеження. Але не всі чоловіки... та ви й самі про це пишете.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Любаша777 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 18 December 2010 - 21:59

knedlyk- ви молодець бажаю вам багато діточок
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ВОГНИК 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2010 - 22:18

Так, ви молодець, ви не просто хотіли дитину так само, як і ваша дружина, а й зробили для цього все можливе. На жаль, таких відповідальних чоловіків не багато. Думаю, ви будете чудовим татусем!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sesto-Senso 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2010 - 22:40

Дай Вам Боже щастя та розумних діточок!
Впевнена, що тепер все буде добре. Ви свою міссію здійснили, а дружина і була в повному порядку. Далі лишається смачно їсти, багато спати та перечитувати улюблені книжки.

Повідомлення відредаговано Sesto-Senso: 18 December 2010 - 23:34

My Signature
Зображення

"Найкращий час - просто зараз" Джордж Мартін

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2010 - 22:53

Перегляд повідомленняРомашка2010 (18.12.2010, 20:54) писав:

Це добре, що ви вирішили піти на обстеження. Але не всі чоловіки... та ви й самі про це пишете.

Та просто все таки якщо сильно чогось хочеш... І нема чого встидатися, всі ми люди.

Користувач подумав і додав через 3 хв.:

Перегляд повідомленнятаня23 (18.12.2010, 21:14) писав:

Тільки боюсь, що якщо хочаб один чоловік це все прочитає, то відмовиться йти на всякі процедури. Коли не знаєш, то не так страшно.

Ха, оце власне і проблема, але тут вже нічого не поробиш - внутрішні стереотипи тяжко перебороти.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Елла 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 18 December 2010 - 23:04

Дай Боже Вашій дружині щасливо виносити та народити таку бажану дитину!
My Signature
Я подарую свою вірність чоловіку, любов сину, красу дочці і повагу нашим батькам.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ОптИмІст 

• Татусь року
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 18 December 2010 - 23:12

відверто та інформативно. в нас з дружиною також були проблеми із зачаттям, але опишу згодом - з телефону незручно писати.
П.С. Ви обидвоє молодці! Здоров'ячка майбутній дитинці!
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Люлюка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2010 - 23:25

knedlyk, ну ви МОЛОДЕЦЬ-це однозначно! Я б сказала мужчина в чистому виді :blush: Пощастило Вашій дружині :)
Здоров'ячка дружині і всіх благ ВАшій родині, Ви такий тернистий шлях пройшли що дитинка-це достойна нагорода!
My Signature
Зображення

нехай весь світ зачекає поки Я його перевертаю!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   martynka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 19 December 2010 - 00:22

Йой, скільки всього пройшли.... :hang1:
Головне - є результат! :8_2_102:
Легкої вагітності вашій дружині. Вона підтримувала вас, тепер саме час підтримати її. Шануйте один одного. З вас вийдуть чудові батьки, бо ви дууууже цього хотіли.
Рада за вас! :96:
My Signature
Соромно зізнатись, але ж з усіх живих істот лише одна людина не знає, що для неї корисно. Пліній Старший
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nirvana 

• Вінтаж
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 19 December 2010 - 21:57

Вітаю з довгоочікуваною вагітністю! Ви молодець! Ми теж лікувались, але не так довго і не так важко - приблизно пару міс. від Торч-інфекцій, теж купа обстежень, аналізів, грошей... Дуже поважаю свого чоловіка за те, що мужньо все витримав! Результат того вартий :bye:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Міля 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2010 - 22:45

knedlyk, Ви великий молодець!!!! Як на мене мало хто з чоловіків витерпів би це все!!!!!
Бажаю здоров"ячка вашій сім"ї, легкої вагітності , адже ви на це заслуговуєте!!!!!!!!!!!!!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 00:35

Про всяк випадок для зацікавлених викладу аналізи насіння, які в мене збереглися. Перші два виконані у Львові:
Зображення
Зображення
Цей аналіз виконаний в Польщі, це комп’ютерний аналіз, виконується три дні:
Зображення Зображення Зображення Зображення
Наступні аналізи виконані там само, але вже мануально. Зазвичай виконуються такі аналізи, він менш інформативний в порівнянні з львівськими, але дає картину необхідних параметрів. Також він є дешевший:
Зображення
Останній аналіз такий, який я робив вже після зачаття:
Буде трохи пізніше, коли буду мати його на руках.

Хочу трішки торкнутися теми чоловіків і їх психології - так, це так є, подібні аналізи дуже сильно б’ють по власній самовпевненості. Кожен боїться йти задавати аналізи, бо а раптом там щось виявиться таке, що... Знаю по собі, перший поганий аналіз сильно вдарив по амбіціях, було і відчуття стиду, і власної неспроможності, і взагалі гама подібних відчуттів. Ну але з другого боку, проблема є, з нею щось треба було робити, і причому не затягувати. Фактично своєрідне перелаштування психіки і перенаправлення її в правильне русло. Згоден, що це достатньо тяжко, але жінки, на то ви і є, підримайте чоловіків, заспокойте, покажіть що вам залежить на ньому, що нічого страшного, ну треба підлікуватися, ну то підлікуємося, всяке ж буває...
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Qwertysia 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 00:57

в нас з чоловіком була схожа проблема - жили відкритим способом майже 4 роки, а дітей не було зовсім, здали купу аналізів, і періодично лікарі знаходили то в мене то в нього (в мене - загиб шийки матки і непрохідність труб такого ступеня, що потрібно було оперувати, а в нього - низька рухливість сперматозоїдів і запальні процеси). Понавиписували нам.............. Я чесно на то все "забила болт" - не тому що не хтіла дітей, а просто тому, що з моєю роботою треба було або лікуватися і сидіти без роботи, або працювати... чоловік лікувався, пройшов аналізи, і в нього ніби усе внормувалося - дітей далі не було. Усі 4 роки ми працювали без відпусток, з важким графіком і майже без спочинку... і вирішили останнього літа, що годі :smile: У 2009 навесні взяли відпустку, поїхали на море.... і я завагітніла :dance: з моєю тяжкою непрохідністю :diablo: :diablo: народився синочок, а через рік, з тією самою неймовірною проблемою моїх труб :ireful: я завагітніла вдруге :wacko3:
Висновок - іноді варто не так скурпульозно дотримуватись усіх приписів лікарів, бо можна лише погіршити ситуацію...
My Signature
Зображення

Дітям потрібні не повчання, а приклади (Ж. Жубер)
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Філомена 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 09:22

knedlyk-я вас вітаю !!! Ви дісно молодець бо не кожен чоловік хоче здавати !!!Бажаю вам і вашій дружині всього найкращого !
My Signature
Я просто хочу вірити....просто надіятись...просто мріяти...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 19:25

Ну що ж, я нарешті маю на руках аналіз (перед тим результат мені повідомив по телефону колега, який працює в лабораторії).
Зображення
Порівнюючи з останнім, робленим 3 місяці тому, можу тепер стверджувати, що допомогли фолік+цинк+селен. Це єдині вітаміни і лікарства, які я регулярно пив з того часу. Покращилася рухливість, особливо поступальний рух, збільшилася і сама кількість усіх сперматозоїдів. Якщо кількість правильних в процентах рахують від кількості усіх живих, то тоді стає зрозуміло, що і тих 2% перекривають 4% середніх від норми. Зважуючи на це, все таки переконуєшся, що
Прихований текст
мають під собою реальний грунт.

Дякую всім подякувавшим і просто дописувачам. Дівки, любіть своїх чоловіків, в них так само не все так легко і просто :blush:
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ксюнка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 December 2010 - 20:36

knedlyk, вам щира повага за мужність, за визнання своїх проблем, як перед дружиною, так і перед багатотисячною аудиторією наших форумчанок. Ви пройшли непростий шлях - і я щиро радію, що у вас такий чудовий результат!
My Signature
Зображення

Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну. В. Сосюра

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ляночка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 December 2010 - 07:49

knedlyk, а як саме Ви приймали фолік+цинк+селен? Коли, яка доза? Ми першу дитинку чекали 4 роки і хочемо підстрахуватись тепер.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 December 2010 - 12:05

Перегляд повідомленняляночка (22.12.2010, 6:49) писав:

knedlyk, а як саме Ви приймали фолік+цинк+селен? Коли, яка доза? Ми першу дитинку чекали 4 роки і хочемо підстрахуватись тепер.

Я приймав фолієву кислоту по 0.4 мг (1 таблетка) і селен 50 нг (=0.005 мг) + цинк 15 мг (це теж 1 таблетка). Останнє то були якісь додатки до дієти для спортсменів фірми Aflofarm, куплені в супермаркеті. Все це пив один раз в день протягом майже півроку. Я думаю, що в наших аптеках є аналогічні препарати. А волоські горіхи, трутневе молочко, квітковий пилок з медом і решта народних засобів теж треба брати під увагу і ними не нехтувати :36_1_11:

До речі, я знайшов оригінальну статтю, де описувався експеримент. Дивитися нижче:
Прихований текст

My Signature
ЗображенняЗображення
  • 2
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Stasuk_Nata світлина

Stasuk_Nata  23.10 буде 8років як я на Малечі))

13 Oct 2018 22:59

Цинічна бандерівка світлина
трендючка світлина
Руслана Воротняк світлина

Руслана Воротняк  Доброго вечора! Звертаюся до мам особливих дітей яким поставлено діагноз синдром Веста.Підскажіть в кого лікуватися що дали результат лікування. Буду вдячна за любу інформацію.

16 Sep 2018 20:44

Показати коментарі (2)

Любомирівка світлина

Любомирівка  Дівчатка, може хто пам'ятає. Колись було СП нижньої білизни здається з Тернополя. Магазин For you (чи плутаю)..

27 Aug 2018 10:25

Показати коментарі (4)

Санджана світлина

Санджана  Люди схожі на книжки. Одних, почав читати, відкидаєш у сторону..... В інших - потопаєш і розчиняєшся.. Одні чомусь ніколи не затримуються в твоїй бібліотеці. А інші ніколи не покинуть твоє серце....

26 Aug 2018 13:26

ЛяляМанюня світлина

ЛяляМанюня  Не активується опція щоденник. Порадьте будь ласка що робити. Дякую

23 Aug 2018 18:38

Показати коментарі (1)

NikaZ світлина
Lenka))) світлина

Lenka)))  Дівчата дуже треба невропатолога хорошого дитячого в Чернівцях!!!!Порадьте будь-ласка, дуже треба терміново!!!

16 Aug 2018 09:28

Показати коментарі (1)

Мама Вероніки світлина

Мама Вероніки  Маля відмовляється смоктати груди що робити, а дурачок і бутилочку не бере від народження що робити??((

06 Aug 2018 20:56

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 17 October 18 )

Перекладач онлайн