Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Поради католицького катехита - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Поради католицького катехита Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 21 January 2009 - 13:36

Пане Мартине, дайте відповідь мені, будь ласка, ось на яке питання. Недавно мала певну суперечку зі знайомою щодо того, чи можна вагітній жінці входити до храму.
Вона каже, що категорично ні. На мою думку, це все забобони, і ніякої заборони немає. Вона пояснюєє це тим, що будь-яке зачаття крім непорочного гріховне. Тому вагітна жінка апріорі грішниця. У мене чомусь щодо цього виникають великі сумніви, недаром же Біблія визнає продовження роду одним з найважливіших призначень людини.
Дайте будь ласка, відповідь, хто таки правий.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Оленка2008 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 14:54

Перегляд повідомленняМартин (21.1.2009, 12:35) писав:

Є дуже цікава і грунтовна книжка д-ра Тараса Шманька "Як поводитись у храмі", дозволю собі процитувати з неї кілька абзаців:

Де можна знайти таку книгу, щоб прочитати?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мартин 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 15:22

Перегляд повідомленняОленка2008 (21.1.2009, 14:54) писав:

Де можна знайти таку книгу, щоб прочитати?

Скорочений варіант в електронному вигляді доступний, наприклад, за адресою:
Прихований текст

А саму книгу можна замовити на сайті видавництва:
Прихований текст

My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 19:44

Перегляд повідомленнямамаПашіЖені (21.1.2009, 13:36) писав:

Пане Мартине, дайте відповідь мені, будь ласка, ось на яке питання. Недавно мала певну суперечку зі знайомою щодо того, чи можна вагітній жінці входити до храму.
Вона каже, що категорично ні. На мою думку, це все забобони, і ніякої заборони немає. Вона пояснюєє це тим, що будь-яке зачаття крім непорочного гріховне. Тому вагітна жінка апріорі грішниця. У мене чомусь щодо цього виникають великі сумніви, недаром же Біблія визнає продовження роду одним з найважливіших призначень людини.
Дайте будь ласка, відповідь, хто таки правий.

Перепрошую, але Ви мене насмішили... :) Слова вашої знайомої не назвеш інакше як маячнею релігійної фанатички...
Ви не могли би її спитати, де вона начиталась чи наслухалась таких дурниць???

Діти - це Дар Господній, а зачати, виносити і народити дитину - найвище покликання жінки.
Вагітній жінці навпаки рекомендується частіше відвідувати церкву, молитись за дитинку, та духовно готуватись до материнства.

В сучасних церковних приписах, які зобов’язують усіх католиків, чи західного чи східного обряду, брати участь у літургії в усі неділі та празники, немає винятків ні для кого... (навіть для жінок у "критичні дні", як це вже в цій темі згадувалось)
Думаю, такі самі приписи діють і у православних...
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Matysya 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 20:04

Пане Мартин, а чи можна брати вагітну жінку за хресну маму своїй дитині?
My Signature
Спойлер

Очі блищать, на обличчі постійні посмішки, дзвінкий сміх, розмови цілими днями і ночами безперервно. Це наше щастя. Давай його нікому не віддамо :)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 21:11

Перегляд повідомленняMatysya (21.1.2009, 20:04) писав:

Пане Мартин, а чи можна брати вагітну жінку за хресну маму своїй дитині?

Можна, але документального підтвердження я не маю, отже, якщо маєте сумнів - не беріть.

Користувач подумав і додав через 4 хв.:

Перегляд повідомленняТатіка (21.1.2009, 20:07) писав:

мамаПашіЖені, Мартин - я також таке чула. В мене на роботі є одна вагітна так ми з нею навіть сперечались з цього приводу. Вона доказує, що це всі модні стали і нехтують старими правилами. Що мол вагітній ні в якому разі не можна заходити в церкву та на цвинтар бо це ВЕЛИЧЕЗНИЙ ГРІХ

Ще раз повторюю: в греко-католиків вагітним МОЖНА і ТРЕБА ходити до церкви.

Якщо МП це забороняє - не нам судити.
Тим більше, якщо це бабські забобони, що нам видається найвірогіднішим.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sonya 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 22:05

Перегляд повідомленняМартин (21.1.2009, 21:11) писав:

Можна, але документального підтвердження я не маю, отже, якщо маєте сумнів - не беріть.

Мартин , можна я додам ? Вагітну жінку можна брати за хресну маму. Священники кажуть що це навпаки дуже добре як для похресника/похресниці, так і для його/її вагітної хресної мами, бо вагітність - це особливий благословенний час. Принаймні так говорив священник, коли мої куми радились щодо моєї кандидитури на хресну маму. І я хрестила маленьку дівчинку, коли була на 7 місяці вагітності :smile:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ірина І 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 14:21

У мене таке запитання- Коли хрестили доню(їй було 2 місяці). Назвали її Іриною, так як і мене. Перед самим Хрещенням один знайомий нас відмовляв від того, щоб називати доню, так як і маму, бо тоді, буцімто, вона повністтю повторить мою долю. Розказав пару неприємних історій, які нас трохи налякали, але змінювати ім'я ми не хотіли,бо ще з роддому її так називали. Вирішили дати доні два імені. Коли прийшли до церкви, священник нам відмовив в тому,щоб давати два імені- сказав- у людини має бути одне ім'я. Так ми похрестили її Іриною. Але через деякий час, підійшовши в цю саму церкву, тільки до іншого священника, дохрестили її другим іменем. От мене цікавить, Ваша думка, про цю ситуацію, а саме чи можуть священникиоднієї церкви мати настільки різні думки щодо імен на Хрещення, і чи взагалі не заборонено називати дітей таким самим іменем,як звати маму чи тата?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Цитрина 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 16:30

Цитата

Але через деякий час, підійшовши в цю саму церкву, тільки до іншого священника, дохрестили її другим іменем.

А хіба можна 2 рази хрестити? Чи що означає "дохрестити"?
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 18:36

Перегляд повідомленняІрина Ігнатова (2.2.2009, 14:21) писав:

У мене таке запитання- Коли хрестили доню(їй було 2 місяці). Назвали її Іриною, так як і мене. Перед самим Хрещенням один знайомий нас відмовляв від того, щоб називати доню, так як і маму, бо тоді, буцімто, вона повністтю повторить мою долю. Розказав пару неприємних історій, які нас трохи налякали, але змінювати ім'я ми не хотіли,бо ще з роддому її так називали. Вирішили дати доні два імені. Коли прийшли до церкви, священник нам відмовив в тому,щоб давати два імені- сказав- у людини має бути одне ім'я. Так ми похрестили її Іриною. Але через деякий час, підійшовши в цю саму церкву, тільки до іншого священника, дохрестили її другим іменем. От мене цікавить, Ваша думка, про цю ситуацію, а саме чи можуть священникиоднієї церкви мати настільки різні думки щодо імен на Хрещення, і чи взагалі не заборонено називати дітей таким самим іменем,як звати маму чи тата?

Судячи з Вашого допису, виходить, що таки можуть мати різні думки... Мені взагалі цікаво би було дізнатись, що то за священники?
Радять ножики носити, вигадують свої правила, дохрещують??? Можна спитати, в якій то церкві?

Те що Ви описали, виглядає повним абсурдом...

Дітей можете називати будь-яким іменем, хоч своїм, хоч батьковим, хоч подвійним, хоч потрійним, хіба-що бажано щоб воно було відповідне традиціям нашого народу, і то я наголошую - бажано, але не обов'язково.

Ми самі хрестили синочка Микола-Максим, бо ми собі вибрали ім'я Максим, а родився він 19 грудня - на самого Миколая...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ірина І 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 19:22

Мартин, щодо ножика- то це ще інший священник. а церква Православна
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 19:44

Перегляд повідомленняІрина Ігнатова (2.2.2009, 19:22) писав:

Мартин, щодо ножика- то це ще інший священник. а церква Православна

В принципі, я майже не сумнівався, що Православна...

Все, що я міг Вам відповісти, я написав вище... Ще у темі "Хрещення" можете переглянути витяг з Кодексу Канонів Східних Церков щодо цього таїнства. Там описані всі вимоги.
З православними правилами, вибачте, майже необізнаний...
Після того, як мені розповідали, що у них практикується спільна (загальна) сповідь, я вже нічому не дивуюсь...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 19:49

Пане Мартин, чи не могли б Ви заглянути у тему про фізичні покарання і прокоментувати ті посилання на Святе Письмо, які там широко використовуються в якості аргументів.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 02 February 2009 - 19:55

Якщо можна, прошу також прокоментувати моє запитання у розділі Соціум.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 February 2009 - 20:16

Перегляд повідомленняясочка (2.2.2009, 19:49) писав:

Пане Мартин, чи не могли б Ви заглянути у тему про фізичні покарання і прокоментувати ті посилання на Святе Письмо, які там широко використовуються в якості аргументів.

Перегляд повідомленнягра з вогнем (2.2.2009, 19:55) писав:

Якщо можна, прошу також прокоментувати моє запитання у розділі Соціум.

Гаразд. Але не сьогодні... Вісім сторінок теми вимагають часу навіть на побіжний перегляд, тим паче, якщо необхідно дати коментарі...
В нас починаються вечірні процедури :) - годування, купання, вкладання спатки...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 February 2009 - 19:33

Переглянули ми ту тему...
Якщо чесно, то зовсім не хочеться коментувати ту... Навіть не знаю, як то коректніше назвати... А тим більше встрявати в словесну перепалку...

Тим не менше, раз вже обіцяли...

Людина цитує в основному Старий Завіт, який нам даний швидше для історії, ніхто не живе за його приписами.

Ті кілька цитат з Нового Завіту виглядають вихопленими з контексту з метою приспособити їх своїм тезам, що дуже нагадує свідків Єгови...
Відкрийте Святе Письмо і прочитайте самі: в цитованому 2-му посланні св. Апостола Павла до Тимотея жодним чином не згадується покарання дітей, зате там є слова, які можемо адресувати всім: А від дурних та безглуздих питань ухиляйся: сам бо знаєш, що вони породжують сварки.
А ще раджу прочитати ось цю історію: https://www.malecha.org.ua/forum/index.php?...ost&p=71875

Можемо вас запевнити: Новий Завіт - наскрізь просякнутий Любов'ю: Любов'ю до Бога і Любов'ю до ближніх.
І приносили до нього дітей, щоб доторкнувся їх, але учні забороняли їм. Бачивши Ісус те, виявив незадоволення і сказав їм: "Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже. Істинно кажу вам: Хто Царства Божого не прийме, як дитина, - не ввійде до нього." І обнявши їх, поклав на них руки і благословив їх. (Євангеліє від Марка 10, 13-16)
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Parybok 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 February 2009 - 00:29

Перегляд повідомленняМартин (21.1.2009, 3:01) писав:

Щодо контрацепціЇ:

Задані тут питання були свого часу переадресовані нашому пароху, протопресвітеру Золочівському, о.Михайлу Сукмановському.
Вчора отримали відповідь. Дозволю собі тут її повністю процитувати:

Прихований текст

Думаю, на цьому питання будемо вважати вичерпаним...

Я розумію, що на моє запитання немає єдино правильної відповіді, але мені здається, що на сьогоднішній день церква старається це питання обминати усілякими способами.... тут питання не йшлося по методи і дозволені способи контрацепції: таблєтки vs. природні методи....А йдеться перш за все про свідомий вибір самої суті близкості, а не методу, способу чи днів коли це дозволено. Бо про метод мені здається і так всі розуміють позицію церкви....
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 February 2009 - 18:04

Перегляд повідомленняParybok (4.2.2009, 0:29) писав:

Я розумію, що на моє запитання немає єдино правильної відповіді, але мені здається, що на сьогоднішній день церква старається це питання обминати усілякими способами.... тут питання не йшлося по методи і дозволені способи контрацепції: таблєтки vs. природні методи....А йдеться перш за все про свідомий вибір самої суті близкості, а не методу, способу чи днів коли це дозволено. Бо про метод мені здається і так всі розуміють позицію церкви....

Знайшов ще одну цікаву статтю ігумена Іларіона (Алфєєва) "Про шлюб та чернецтво"
Цитую:

Цитата

Існує хибна, помилкова думка - що Церква проти подружніх зносин, що вони, за вченням Церкви, повинні бути зведені до мінімуму. Деякі священики поширюють думку, видаючи її за вчення Церкви, про те, що спілкування мужчини і жінки в шлюбі допускається винятково з метою народження дітей, тобто для зачаття дитини; протягом всього іншого часу від статевих зносин треба утримуватися. Це не є навчання Церкви і ніколи таким не було. Бог не створив би людей такими, які вони є, не вклав би в мужчину і жінку потяг один до одного, якщо все це було потрібно винятково заради дітонародження. Подружня близькість має свою цінність і свій зміст, будучи невід'ємною частиною шлюбного союзу. Звичайно, Церква установлює визначені дні і періоди, коли чоловік і жінка закликаються утримуватися від шлюбного спілкування - це час Великого та іншого постів, тобто той час, який дається Церквою для того, щоб люди могли сконцентруватися на духовному житті, час аскетичного подвигу, іспиту. Звертаючись до дружин, апостол Павло говорить: “ Не ухиляйтесь одне від одного, хіба що за взаємною згодою, до часу, щоб вам віддатися молитві, а потім сходьтеся разом, щоб не спокушав вас сатана вашою нестриманістю.” (1 Кор. 7:5).

Повний текст статті:
Прихований текст

My Signature
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Markiza 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 09 February 2009 - 10:54

Завжди цікавило питання: як церква пояснює милосердя і справедливість Божу, коли важко хворіють невинні діти чи помирають від невиліковних хвороб? Яку втіху повинні знайти їх батьки в ті моменти?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Натусiк 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 February 2009 - 19:34

Поясніть будь ласка,в чому різниця між греко-католицькою і православною церквами.
Чи можна,якщо батьки православні ,христити дитину у греко-католицькій церкві і навпаки?Дякую.
My Signature
"Все, що існує на світі, колись було мрією". К. Сендберг
І не важливо куди закинула доля... просто будь до кінця з Україною в серці!!!!
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка