Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Поради католицького катехита - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Поради католицького катехита Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   Matysya 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 17 December 2008 - 22:45

Пане Мартин, розвиваючи тему хрещення, хочу запитати чи правда, що коли у потенційної хрещеної мами менструація вона не може нести дитину до хреста?
My Signature
Спойлер

Очі блищать, на обличчі постійні посмішки, дзвінкий сміх, розмови цілими днями і ночами безперервно. Це наше щастя. Давай його нікому не віддамо :)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 18 December 2008 - 21:01

Перегляд повідомленняМартин (16.12.2008, 19:49) писав:

Взагалі-то кожній людині властиво сумніватись. Направду деякі наші обряди викликають, по меншій мірі здивування...
Можете конкретизувати своє питання? Які саме обряди чи ритуали викликають у Вас сумнів? Можна в приват, якщо не хочете тут...

Ну, наприклад щодо обовязкового носіння хустки у храмі, чи вставання-сідання під час літургії, чи, хоча б, те, що поки мати не отримала вивід в храм заходити не може... Не знаю, стільки різних нюансів.
І ще одне: чи тверда віра і сліпа віра є синонімами?

Дякую, що відповідаєте. Для мене дуже важливо зрозуміти ці речі.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мартин 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 December 2008 - 21:11

Перегляд повідомленняMatysya (17.12.2008, 22:45) писав:

Пане Мартин, розвиваючи тему хрещення, хочу запитати чи правда, що коли у потенційної хрещеної мами менструація вона не може нести дитину до хреста?

Чистої води забобон, як і попередні.

Очевидно він пов'язаний зі старозавітньою забороною входити жінкам у храм у згадані дні.
Дозволю собі процитувати, що на цю тему каже д-р Т.Шманько у своїй книзі "Як поводитись у храмі":

Цитата

Заборона входити у храм жінкам, у яких відбувається названий фізіологічний процес, дуже давня й відома ще у Старому Завіті. Вона зумовлена культурними особливостями, які акцентують на «обрядовій чистоті». Сьогодні гігієнічні аспекти цієї проблеми втратили актуальність, а в сучасних церковних приписах, які зобов’язують усіх католиків брати участь у літургії в усі неділі та празники, не знаходимо винятків для жінок у т. зв. «критичні дні». Тому немає правової підстави забороняти жінкам входити до храму. Натомість, поважаючи двотисячолітню християнську традицію, слід з розумінням ставитися до тих, хто дотримується давніх звичаїв, якщо вони не пов’язані з якимись забобонами, що суперечать християнській вірі.

Але боротися із забобонами, особливо у старших людей, ой як непросто...
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Оленка2008 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2008 - 11:14

Перегляд повідомленняParybok (16.12.2008, 20:28) писав:

В мене давно виникло питання: Яка різниця між природніми способами запобігання вагітності і побутовими з точки зору церкви як на сам акт кохання. Ажде якщо метою кохання є лише дітонародження, то відповідь тут однозначна - кохатися лише з метою народження дітей і не більше ні меньше.
Якщо все ж таки ми кохаємося не лише для дітонародження і церква це підтримує, коли ми користуємося природнішми способами, щоб уникнути вагітності (календарик, базальна тепература, виділення і так талі) - то як це називається і як на це дивиться церква. Адже ми хочемо уникнути вагітності? Природній спосіб - це також контраценпція!
Для мене важливо саме ставлення до акту, а не способу уникнення, бо навіть при використанні природніх способів ми вдаємося до так званих способів(чи то вимірювання, чи рахування...), тобто це не стається само по собі і не без нашої волі. А хтось також може сказати що для нього це метод перерваного акту чи ще щось...
Щось трошки заплутано написав...просто для мене тут вчення церкви протирічить одне одному.

Я саме це і мала на увазі, коли задавала своє питання.
Виходить, що заняття коханням гріх!!??
І як з цим гріхом кожний раз приступати до сповіді та причастя??
Обіцяти, що більше не буду і робити далі? Чи не обіцяти? Чи не займатись коханням::
Не можу ж я не ходити до сповіді!
Розкажіть детальніше будь ласка, для мене це дуже важливо.

Користувач подумав і додав через 6 хв.:

Перегляд повідомленняМартин (18.12.2008, 21:11) писав:

Чистої води забобон, як і попередні.

Очевидно він пов'язаний зі старозавітньою забороною входити жінкам у храм у згадані дні.
Дозволю собі процитувати, що на цю тему каже д-р Т.Шманько у своїй книзі "Як поводитись у храмі":

Але боротися із забобонами, особливо у старших людей, ой як непросто...

Дякую, за відповідь. Мене це теж дуже цікавило.
Пане Мартине, а Ви часом не Священник? Вибачте за цікавість :15_1_55:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sweet one 

• Швидка допомога
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2008 - 11:50

Шановний Мартин!
чи може дати священник шлюб, якщо пара не перебуває у юридично оформлених стосунках?
А ще таке запитання: маю дві знайомі розлучені пари,які отримали і розірвання шлюбу.На яких підставах це дозволяється, якщо причинами розлучення в обох парах були традиційні "не зійшлись характерами" і в обох сім ях є діти, якими опікуються обоє батьків?

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Matysya 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2008 - 23:12

Мартин, дякую за відповідь!
My Signature
Спойлер

Очі блищать, на обличчі постійні посмішки, дзвінкий сміх, розмови цілими днями і ночами безперервно. Це наше щастя. Давай його нікому не віддамо :)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2008 - 17:24

Перегляд повідомленняКотя (18.12.2008, 22:01) писав:

Ну, наприклад щодо обовязкового носіння хустки у храмі, чи вставання-сідання під час літургії, чи, хоча б, те, що поки мати не отримала вивід в храм заходити не може... Не знаю, стільки різних нюансів.
І ще одне: чи тверда віра і сліпа віра є синонімами?

Носіння хустки було обов'язковим в Старому Завіті, Новий Завіт не наголошує на зовнішньому вигляді людини, а більше звертає увагу на внутрішній стан.
Православна Церква, особливо МП, більше дотримується старозавітніх приписів, інші церкви, зокрема УГКЦ, не накладають якихось особливих обмежень для одягу вірних.
Знову дозволю собі повернутись до вищезгаданої книги д-ра Т.Шманька:
Традиція приписує чоловікам входити до храму з непокритою головою, а жінкам голову покривати. В наших часах жінки і поза храмом ходять з непокритим головами, тому тепер складно вимагати беззаперечного виконання біблійного припису, який вимагає, щоб жінки у храмі перебували з покритими головами. Такий припис насамперед треба сприймати як вимогу щодо скромного й благочестивого зовнішнього вигляду на спільній молитві. Недоречно перед дверима храму одягати на голову хустину, якщо інший одяг далеко не відповідає святости місця, у якому людина має намір перебувати.

На рахунок вставання-сідання. На літургії є визначені основні частини, коли обов'язково треба стояти: коли співається "Ми Херувимів...", коли священник читає Євангеліє, коли промовляються молитви "Символ віри", "Отче наш", коли відбувається вхід зі святими дарами, освячення, Святе Причастя та ін.
В інших випадках дозволяється сидіти.

Про вивід. Католицька Церква дає матері вивід відразу при хрещенні дитини, Православна, наскільки нам відомо - зобов'язує чекати 40 днів. Тут теж бачимо консервативність Православної Церкви щодо виконання Старозавітніх приписів.

Далі. Тверда віра - це віра розуму і серця, тобто ми усвідомлюємо те, що нас вчить Церква, хоч і не можемо цього осягнути (побачити чи торкнутись...)
Сліпа віра - беззастережне виконання церковних приписів, не задумуючись над їх походженням чи призначенням.

Це наша думка, висновки робіть самі...

Користувач подумав і додав через 13 хв.:

Перегляд повідомленняОленка2008 (19.12.2008, 12:14) писав:

Пане Мартине, а Ви часом не Священник?

Ні :)
Хоча, якби мені теперішній розум років так двадцять п'ять тому, то напевно, що би ним став... :)

Перегляд повідомленняюля77 (19.12.2008, 12:50) писав:

Шановний Мартин!
чи може дати священник шлюб, якщо пара не перебуває у юридично оформлених стосунках?
А ще таке запитання: маю дві знайомі розлучені пари,які отримали і розірвання шлюбу.На яких підставах це дозволяється, якщо причинами розлучення в обох парах були традиційні "не зійшлись характерами" і в обох сім ях є діти, якими опікуються обоє батьків?

1. Ні. Принаймні нам такі випадки невідомі.
2. В церковних канонах такого поняття, як "розірвання шлюбу" немає. Натомість шлюб може бути уневажнений, тобто визнаний недійсним, якщо буде доведено що одна зі сторін (чи навіть обидві) брали шлюб, не усвідомлюючи всієї важливості цього кроку, чи робили це по намовленню чи з примусу.
Взагалі питання уневажнення шлюбу є досить суперечливими, і в кожному конкретному випадку може бути стільки нюансів, що робити будь-яке узагальнення видається недоречним.
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 21 December 2008 - 22:41

Мартин , дякую за таке детальне роз"яснення.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 31 December 2008 - 10:55

Перегляд повідомленняОленка2008 (10.12.2008, 12:22) писав:

Шановний Мартин! Є у мене запитання, яке турбує мене вже давно. Можливо, Ви чи ваша дружина зможете мені пояснити. :bad:
Якщо всяка контрацепція є гріх, то не можна займатись сексом, окрім випадків, коли хочеш народити дитину??? :mellow: Чи все таки можна? А якщо застерігаєшся, то що кожний раз іти до сповіді і говорити те саме? Чи взагалі народив дітей і ну, його того чоловіка? Живеш сам і виховуєш дітей (зате без гріха)!

Перегляд повідомленняParybok (16.12.2008, 20:28) писав:

В мене давно виникло питання: Яка різниця між природніми способами запобігання вагітності і побутовими з точки зору церкви як на сам акт кохання. Ажде якщо метою кохання є лише дітонародження, то відповідь тут однозначна - кохатися лише з метою народження дітей і не більше ні меньше.
Якщо все ж таки ми кохаємося не лише для дітонародження і церква це підтримує, коли ми користуємося природнішми способами, щоб уникнути вагітності (календарик, базальна тепература, виділення і так талі) - то як це називається і як на це дивиться церква. Адже ми хочемо уникнути вагітності? Природній спосіб - це також контраценпція!
Для мене важливо саме ставлення до акту, а не способу уникнення, бо навіть при використанні природніх способів ми вдаємося до так званих способів(чи то вимірювання, чи рахування...), тобто це не стається само по собі і не без нашої волі. А хтось також може сказати що для нього це метод перерваного акту чи ще щось...
Щось трошки заплутано написав...просто для мене тут вчення церкви протирічить одне одному.

Перегляд повідомленняОленка2008 (19.12.2008, 11:14) писав:

Я саме це і мала на увазі, коли задавала своє питання.
Виходить, що заняття коханням гріх!!??
І як з цим гріхом кожний раз приступати до сповіді та причастя??
Обіцяти, що більше не буду і робити далі? Чи не обіцяти? Чи не займатись коханням::
Не можу ж я не ходити до сповіді!
Розкажіть детальніше будь ласка, для мене це дуже важливо.

Перечитали досить-таки інформації, шукаючи відповіді на ці питання... Навіть пробували проконсультуватись у черниць...
Якщо чесно - нічого толкового так і не знайшли... Спробуєм ще поспілкуватись з нашим парохом на цю тему, але коли видасться нагода, не знаємо... (Він у нас людина дуже заклопотана, постійно в роз'їздах, вишуковує кошти на будівництво церкви :) А якщо навіть якийсь час на місці, то теж, як білка в колесі... Наші парафіяни називають його "Енерджайзером" :) )

Наразі можете почитати дещо, що я надибав на оф.сайті УГКЦ:
Прихований текст

My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2009 - 12:08

В мене є таке собі "фінансове" питання: як розподіляють гроші, які жертвують прихожани?
Чому під час служби Божої двічі збирають гроші, а хтось кидає на тацю, що стоїть біля образу чи де інде. Чи є якась різниця в тому куди кидати гроші? І скільки треба жертвувати?...
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Антік 

• Симпатія форуму-Романтик форуму
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2009 - 12:24

розвиваючи питання Оленка2008, довзволю собі спитати, чи у священиків фіксована зарплата? Хто встановлює її розмір?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2009 - 17:11

Перегляд повідомленняОленка2008 (12.1.2009, 12:08) писав:

В мене є таке собі "фінансове" питання: як розподіляють гроші, які жертвують прихожани?

Перегляд повідомленняАнтік (12.1.2009, 12:24) писав:

розвиваючи питання Оленка2008, довзволю собі спитати, чи у священиків фіксована зарплата? Хто встановлює її розмір?

Гроші, які жертвують прихожани, розподіляють парох разом з церковним комітетом, в якому обов'язково повинен бути касир, який веде церковну бухгалтерію. Всі доходи і видатки в обов'язковому порядку фіксуються.
В першу чергу виділяються кошти на оплату комунальних послуг: електроенергії, газу, води та ін.
Далі - зарплата священника, розмір якої залежить від доходу парафії, тобто можна сказати, що зарплата священника не завжди є твердо фіксованою, а скоріше обчислюється певним відсотком від доходу, який встановлюється тим же церковним комітетом.
Далі - закупівля необхідних речей для церкви: наприклад ризи для священника, свічки, вугілля для кадила, матеріали для ремонту та багато іншого...
Певна частина коштів виділяється для єпархії та на організацію всіляких заходів, в тому числі благодійних...

Перегляд повідомленняОленка2008 (12.1.2009, 12:08) писав:

Чому під час служби Божої двічі збирають гроші, а хтось кидає на тацю, що стоїть біля образу чи де інде. Чи є якась різниця в тому куди кидати гроші? І скільки треба жертвувати?...

В кожній церкві існує своя традиція збору пожертв, деінде друга таця йде безпосередньо священнику.
Різниці в тому куди кидати пожертву немає жодної, всі пожертви йдуть до спільної каси, крім випадків, коли на скарбничці конкретно вказується, на що підуть зібрані кошти: наприклад "Для бідних", "Для сиріт" чи інше...
Розмір Вашої пожертви залежить тільки від Вашого бажання та фінансових можливостей, для Бога важливий не розмір пожертви, а сам її факт.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   elya 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 20 January 2009 - 00:59

скажіть будь-ласка чи може хрестити дитинку греко-католицький священник, а хресні різні - тобто хрещені свого часу (як і переважна більшість) в православних церквах. або в різних. я живу в одесі і хрестив дитинку гр-кат священник. чоловіка не було, тобто він лиш спитав чи православний священник, я відповіла так - бо досі й не знаю яким вважати грекокатолицького. виходить обманула? сама тепер також відвідую монастир - він московського патр. виходить я обманула?тепер що вважається дитинка католик?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Світланkа 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2009 - 01:19

Мені бабця сказала що після Йордану не можна тиждень прати а в саме свято не можна купатись в ванні і голову мити. Це забобон, чи таке десь в Біблії говориться?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Наталюсик 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2009 - 11:37

Перегляд повідомленняМартин (31.12.2008, 9:55) писав:

Перечитали досить-таки інформації, шукаючи відповіді на ці питання... Навіть пробували проконсультуватись у черниць...
Якщо чесно - нічого толкового так і не знайшли... Спробуєм ще поспілкуватись з нашим парохом на цю тему, але коли видасться нагода, не знаємо... (Він у нас людина дуже заклопотана, постійно в роз'їздах, вишуковує кошти на будівництво церкви :) А якщо навіть якийсь час на місці, то теж, як білка в колесі... Наші парафіяни називають його "Енерджайзером" :) )

Вибачте, що втручусь, на катехезі нам казали (римо-кат.) в цих питаннях орієнтуватись на енцикліки, зокрема ПАвла VI "Humanae vitae", Декларації Конгрегації до справ Науки і Віри „Persona humana. Про деякі аспекти сексуальної етики”, і ще якісь були (треба пошукати в нотатках). Думаю, для греко-католиків на них теж можна орієнтуватись, чи вони якось вибірково використовуються для східного католицтва?

Загалом нам казали що,
1 - секс в шлюбі - одна з підвалин в сім"ї, його неколи забагато, навіть якщо з униканням вагітнення (це тепер називають приподним регулюванням зачать).
2- всі пози і методи дозволені, за умови, що все закінчується залишенням сперми у лоні жінки.
3- маструбація - недопустима.
4 - контрацепція - недопустима.

Здається так, в загальому. А щодо методів контрацапції, то церква сама собі суперечить, бо її доктрина змінювалась протягом століть. св.Августин напр., засуджував уникання статевих стосунків під час овуляції (вже тоді цей метод практикували), тому природнє навіть планування колись засуджувалося як втручання уволю Божу, тепер офіційна доктрина змінилась.

Ще в цьому питанні цекава і досить контроверсійна книжка британського отця домініканина Gareth Moore The Body in Context ( Тіло і його контекст) видана в 1992 році (окрім версії англійської є точно польський переклад, можливо і украхнський є, я не цікавилась). АВтор - викладав в Оксфорді. То він там не критикуючи офіційної доктрини Католицької церкви, досить прискіпливо підходить до аргументів церкви в справах інтимних. Думаю, для Вас, п.Мартине і Вашої дружини буде цікаво почитати, хоча Ви вже ,мабуть, знайомі з цим виданням.

П.Мартине, я теж маю питання стосовно того чи всі приписи, видані для католиків західного обряду поширюються на греко-католиків? Як є з доктриною, її приймає окремий синод? Поясніть мені будь-ласка. Дякую
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2009 - 12:18

Перегляд повідомленняСвітланочка (20.1.2009, 1:19) писав:

Мені бабця сказала що після Йордану не можна тиждень прати а в саме свято не можна купатись в ванні і голову мити. Це забобон, чи таке десь в Біблії говориться?

В Біблії такого точно немає...

Колись, в давні часи, коли жінки прали на річках, а воду на Йордан святили у цих річках, тоді дійсно, така заборона була: протягом тижня у цих річках не можна було прати...

Світ міняється, і ця заборона, як і багато інших, втратила свою актуальність...

Щодо купання у ванні та миття голови - це очевидно забобон, пов'язаний з цією давньою забороною...

Ще від себе додам риторичне запитання: а Ви маєте достатньо дитячого одягу, щоб цілий тиждень переодягати малюка і нічого при цьому не прати? :)

P.S. Прошу модераторів не видаляти чи переміщувати попередній пост Наталюсик, дуже доречний допис!
My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2009 - 21:43

Перегляд повідомленняelya (20.1.2009, 0:59) писав:

скажіть будь-ласка чи може хрестити дитинку греко-католицький священник, а хресні різні - тобто хрещені свого часу (як і переважна більшість) в православних церквах. або в різних. я живу в одесі і хрестив дитинку гр-кат священник. чоловіка не було, тобто він лиш спитав чи православний священник, я відповіла так - бо досі й не знаю яким вважати грекокатолицького. виходить обманула? сама тепер також відвідую монастир - він московського патр. виходить я обманула?тепер що вважається дитинка католик?

Головне те, що дитинка охрещена, тобто важливим є сам факт хрещення дитини, а те, який священник, католицький чи православний це робив, наразі не має такого важливого значення. Коли дитинка підросте і усвідомить всю важність християнської віри, вона сама визначиться, ким їй бути: католиком чи православним.
До того часу всю відповідальність християнського виховання дитини несуть батьки та хресні батьки.

І ще: судячи з Вашого запитання, Ви самі зараз перебуваєте у невизначеності, тому ми би радили Вам самій пройти катехизацію, тобто початкові церковні науки, за чим можете звернутись до місцевого священника.

Користувач подумав і додав через 20 хв.:

Перегляд повідомленняНаталюсик (20.1.2009, 11:37) писав:

П.Мартине, я теж маю питання стосовно того чи всі приписи, видані для католиків західного обряду поширюються на греко-католиків? Як є з доктриною, її приймає окремий синод? Поясніть мені будь-ласка. Дякую

Кожна Церква має своє канонічне право, лише догми є загальними.
Отже, приписи, видані католикам західного обряду, на греко-католиків не поширюються.
Те саме є із загальною доктриною Церкви свого права.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 11:01

Щодо контрацепціЇ:

Задані тут питання були свого часу переадресовані нашому пароху, протопресвітеру Золочівському, о.Михайлу Сукмановському.
Вчора отримали відповідь. Дозволю собі тут її повністю процитувати:

Цитата

Звичайно що церква забороняє контрацепцію, в тому числі презервативи, таблетки, та інші протизаплідні засоби. Але є природній спосіб регулювання плідності і неплідності. Про це можна більш докладніше дізнатись у своїх парафіяльних священників. Якщо у вас немає такої можливості, прошу задзвонити мені на мобільний телефон: 8-096-956-06-02.
Хочу запевнити Вас, що не все так смутно, як Ви собі це уявляєте. Прошу Вас не розчаровуватись, бо життя це не тільки секс. Це щось вище і благородніше. А діти - це дар Божий!

Прихований текст

Думаю, на цьому питання будемо вважати вичерпаним, хіба хтось дійсно отримає детальніше роз'яснення, тоді прошу поділитись ним тут.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 11:44

Шановний Мартине! Дуже дякую за таке грунтовне вивчення питання контрацепціі.
Маю до вас ще кілька (вже значно простіших) запитань.
Коли я хочу поставити свічку в церкві: чи має якесь значення з якого боку я її ставлю (по ліву чи по праву)? І взагалі, що символізує запалення свічки в храмі?
Як часто вартує подавати на Службу Божу за здоров"я дітей та благополуччя родини?
Дякую!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 January 2009 - 12:35

Перегляд повідомленняОленка2008 (21.1.2009, 11:44) писав:

Шановний Мартине! Дуже дякую за таке грунтовне вивчення питання контрацепціі.
Маю до вас ще кілька (вже значно простіших) запитань.
Коли я хочу поставити свічку в церкві: чи має якесь значення з якого боку я її ставлю (по ліву чи по праву)? І взагалі, що символізує запалення свічки в храмі?
Як часто вартує подавати на Службу Божу за здоров"я дітей та благополуччя родини?
Дякую!

Поки я готував відповідь, Ви певно вже її знайшли в мене на сайті :)
Менше з тим, я ще дам її тут, може когось теж цікавить...
Є дуже цікава і грунтовна книжка д-ра Тараса Шманька "Як поводитись у храмі", дозволю собі процитувати з неї кілька абзаців:
Текст, що розкривається
Коли і як запалюємо свічки

Свічки (офірки) в храмі перед іконами ставимо так, щоб не перешкоджати іншим вірним молитися. Свічки варто придбати ще перед початком богослуження і покласти їх на свічник, а на початку відправи хтось один їх засвічує. Так можна буде уникнути метушні довкола свічників та ходіння по храмі, яке відволікає увагу інших молільників. Запалені свічки – це наша жертва за померлих чи за тих, що потребують особливої Божої опіки. Некоректно дозволяти нашим дітям бавитися біля свічників, гасячи чи запалюючи свічки, бо у такий спосіб перетворюємо сакральне дійство на розвагу (попри небезпеку для дітей попектися вогнем).

Перед тим, як ставити свічки, треба переконатися у відповідності моменту богослуження, бо на деяких частинах відправи не дозволено переходити через храм, ставити свічки, цілувати ікони на тетраподі тощо. Йдеться про такі складові богослуження:
- на літургії під час читання Апостола і Євангелія, під час херувимської пісні, після виголосу «Станьмо гідно...», під час причащання;
- на ін. богослуженнях: під час шестипсалмія утрені (коли гасять світло), на литії, коли відбувається кадження усього храму, під час читань тощо.

Збираючись до храму, варто заздалегідь приготувати гроші для пожертв і свічок, подати поминальні записки, щоб під час відправи не порушувати порядку і нікому не заважати. Полишати храм до закінчення відправи без невідкладної потреби не можна. Проповідь після Євангелія це не «перерва» в літургії, тому з храму в цей час не виходять, бо це вияв неповаги до Божого Слова, яке пояснює проповідник. Не можна покидати храм, коли на літургії виголошено: «Двері, двері в премудрості будьмо уважні». Дев’яте апостольське правило з цього приводу приписує церковне покарання. Оскільки запізнення на богослуження є неповагою до церковної служби, то й передчасний вихід з церкви не є чимось іншим. «Забігання» до церкви лише «поставити свічку», як правило, свідчить про нерозуміння сути християнської молитви і намагання замінити її зовнішніми практиками, що нагадують поганські.

На закінчення богослуження потрібно тричі перехреститися і вклонитися до царських дверей. При виході з храму промовляємо ті ж молитви, що й при вході.

А щодо того, як часто вартує подавати на Службу Божу за здоров'я дітей та благополуччя родини - відповідь одна: так часто, як ви цього бажаєте, хоч кожної Служби Божої.
Більше того, Ви не обов'язково повинні подавати інтенції, Ви можете жертвувати свою участь у Службі на ту чи іншу потребу. Тобто, збираючись на Службу Божу, Ви собі постановляєте, для прикладу: "Цю Службу я жертвую за здоров'я моїх дітей", або "За благополуччя моєї родини" або "За померлих" чи інші потреби, залежно від того, яка Служба правиться.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

3 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 3 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка