Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Спадщина - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Спадщина потрібна консультація. Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   olesya_nona 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 10 December 2012 - 03:30

підкажіть, будь-ласка, які док-и потрібно для оформлення права власності:
мамина родичка померла 4 роки тому, її син та онуки живуть в Криму і їм хата в селі не потрібна - та щей бабця побажала віддати її моїй мамі. проте документи не встигли зробити - бабця померла...
цього літа мене та мою доцю прописали в ту хату. дядько приїхав і в селищній раді якось вони мене прописали.
з документів на хату - лише план будівлі на померлу. і все.

тепер я хочу оформити ту хатку і будуватись там, газифікувати...

знаю, що потрібно визнавати право власності через суд. але нема ніяких документів крім плану.

наперід дякую.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   LANYSKA 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 10 December 2012 - 13:55

olesya_nona, запізно ви взялись за цю справу. з 14 грудня вже не видаватимуть витяги з ресєтрів в БТІ. З Нового року розцінки щодо нерухомості збільшуються і будуть досить "кусючими". Все переходить до органів юстиції. Ми якраз встигли минулого тижня зробити переоформлення. ситуація була схожою. З БТІ вимагали довідки з сільської ради, потім приїжджали обмірники - перевіряли заміри будівлі по відношенню до архітеркутрного плану, далі чекали свідоцтво про право власності в БТі, штамп і підписи в сільського голови, і нарешті витяг з реєстру.
My Signature
Спойлер

Раз в житті дають людині крила,раз в житті ти можеш відірватись від землі,і вже коли піднявся, то не зупиняй політ!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   медузка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 15 January 2013 - 13:29

Дідусь чоловіка хоче скласти заповіт на мого чоловіка і залишити йому хату в селі. Там прописаний дідусь, бабуся, чоловікові батьки і сестра з двома неповнолітніми дітьми, ну і мій чоловік. Свекруха сказала дідусеві, що нічого йому з того не вийде і передати своє майно у спадщину моєму чоловікові він не зможе, бо приписані малі діти. Чи справді це так?
My Signature
Спойлер

Той єдиний, за ким я почну бігати, буде кричати мені "Наздоганяй, мам!"
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sweet one 

• Швидка допомога
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 January 2013 - 14:02

Перегляд повідомленнямедузка сказав:

Свекруха сказала дідусеві, що нічого йому з того не вийде і передати своє майно у спадщину моєму чоловікові він не зможе, бо приписані малі діти. Чи справді це так?

Дідусь має право написати заповіт на свою частку майна. Тим не менше, не залежно від наявності заповіту, право на певну частку матиме дідусева дружина , а також- його діти, якщо вони будуть на той час непрацезданими. Кожен з них має право на обов язкову частку ( половину від того, що їм належало б по закону). Кожен з них має право потім написати відмову від прийняття спадщини на користь вашого чоловіка. Спадкоємці, які проживали із спадкодавцем не менше року до його смерті, мають першочергове право на спадкування предметів домашнього вжитку.

Стосовно прописки неповнолітніх дітей- це має значення не для заповіту, а при відчуженні майна- без згоди органу опіки та піклування з таким майном не можливо вчинити , наприклад, купівлю-продаж. діти повинні бути забезпечені житлом. Тобто спадкоємець може прийняти спадщину, але продати її без дозволу органу опіки і піклування, якщо прописані неповнолітні, не може

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ЮляЛя 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2013 - 16:25

Прошу поради. Моя бабця має приватизовану квартиру,в ній прописаний мій тато. Бабця переживає,що після її смерті буде багато проблем по переоформленню. Я не дуже знаюсь в цій сфері,але недавно в схожій ситуації опинились родичі-батьки померли,хоч син був прописаний там,то вони вже довший час намагаються переоформити,вже багато грошей заплатили...Так от бабця хоче чи написати дарчу,чи заповіт..можливо не на тата, а на мене чи мою маму- тато в нас терпіти не може ходити хось оформляти ... Порадьте як краще зробити,чи лишити як є? Дякую.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natalyuska 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 February 2013 - 10:38

Потрібна консультація
Померла мама, пройшов час і тепер треба оформляти спадщину, нас 3 сестри і тато
Маємо квартиру у Львову, земельну ділянку в районі і депозитний вклад в Ощадбанку. Що на кого оформляти домовилися між собою.
Але от питання, то треба йти до одного нотаріуса в місті, чи треба ше їхати в район? А Хто на шо претендує маємо описати в заявах чи як? На тата нічого оформляти не будемо, то він має написати відмову (проживає в квартирі)?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Швидка допомога
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 February 2013 - 12:24

Перегляд повідомленняNatalyuska сказав:

о треба йти до одного нотаріуса в місті, чи треба ше їхати в район? А Хто на шо претендує маємо описати в заявах чи як? На тата нічого оформляти не будемо, то він має написати відмову (проживає в квартирі)?

1. Йдеться до нотаріуса за місцем знаходження спадкового майна. Тобто якщо квартира чи будинок у місті- можна подавати і тут. Якщо у районі все- у нотаріуса в районі. Якщо немає заповіду, усе спадкове майно між спадкоємцями ділиться відповідно до законодавства. Тобто в заяві ви не можете описувати, що хочете отримати. Ви пишите або заяву на прийняття спадщини або на відмову. От в останньому випадку спадкоємець має право написати відмову від своєї частки, яка і перейде до іншого спадкоємця за законом. Тобто якщо тато відмовляється від своєї частки спадщини- вона переходить і ділится між 3 сестрами або є можливість оформити відмову від частки на користь іншого спадкоємця ( тобто батько зазначає, що відмовляється від своєї частки на користь....особи). Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.Оскільки батько проживав із спадкодавцем більше 1 року до смерті, він має переважне право на успадквання предметів домашнього вжитку.

Одним словом, йдіть до нотаріуса і вона вам детально розповість, як документально оформлюється відмова від частки спадщини і перехід її до ін. спадкоємця за законом. Це можливо

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natalyuska 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 February 2013 - 15:55

Sweet one, а можу я відмовитись від частки в квартирі, але претендувати на земельну ділянку?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Швидка допомога
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 February 2013 - 18:47

Перегляд повідомленняNatalyuska сказав:

я відмовитись від частки в квартирі, але претендувати на земельну ділянку?

це можливо- нотаріус розповість вам , як оформити вс майно між спадкоємцями. На форумі це важко роз яснити, бо оформлюється рядом відмов і т.п.документів

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   lesi4ka 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 March 2013 - 20:25

Підскажіть, будь - ласка, чи можна відкликати дарчу? чи є такий закон, який дозволяє зробити таку дію, наприклад, мама хоче передарувати хату в селі, спочатку була зроблена дарча на брата, а зараз хоче на іншого сина, дякую
My Signature
Порушення правил форуму! Використання сторонніх лінієчок заборонено!Підпис користувача та лінієчки Як, куди і скільки
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   іруся11 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 26 March 2013 - 22:36

Якщо спадщина по заповіту,і не була написана заява до півроку...які з цим проблеми..
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   lesi4ka 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 March 2013 - 09:54

давча зроблена 10 років тому, але таке відношення як старший брат має до мами, от вона і передумала, проблема ще в тому що він громадяних США і живе там вже 20 років
My Signature
Порушення правил форуму! Використання сторонніх лінієчок заборонено!Підпис користувача та лінієчки Як, куди і скільки
  • 0
  • Back To Top

• Швидка допомога
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 31 March 2013 - 01:45

Перегляд повідомленняlesi4ka сказав:

, чи можна відкликати дарчу?

поняття "відкликання дарчої" немає. Ст. 727 ЦКУ передбачені підстави розірвання договору дарування на вимогу дарувальника
1. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.
Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.
2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.
3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.
4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим.
5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.
До вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.

Перегляд повідомленняіруся11 сказав:

Якщо спадщина по заповіту,і не була написана заява до півроку...

при наявності поважних причин- звертатися до суду за поновленням строку на прийняття спадщини. Якщо суд визнає причини поважними- надасть додаткових 6 міс. для оформлення.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   niki9787 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 October 2013 - 18:16

Порадьте що робити щоб у майбутньому не боліла голова
Так сталось що коли я народилась то в тато не було нашого паспорта (він мав закордонний і там працював) тому мене записав на мамине прізвище і там вже 23роки

Тато зараз склав заповіт і вказав, що все залишаю своїй дочці (тобто мені) але немає ніяких документів що він мій батько і з мамою вони не одрежуні (крім громадського шлюбу)))

чи потрібно зараз міняти свідоцтво і чи варто?
чи можна в свідоцтві вписати тата а прізвище залишити мамине?
My Signature
Зображення
«Лиш той пізнав блаженство, хто в серці пристрасть мав. А хто уник шаленства, життя той згайнував...»

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   kewa 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 November 2013 - 14:08

прошу поради.батько помер 2 місяці назад,свою частку записав на брата.коли він повинен переоформляти її на себе?куди йти?і яка вартість всіх цих процедур?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 March 2015 - 09:07

Ось і мені потрібна порада. Моя бабця в селі написала заповіт на мене у 2008р. Вона має двох дітей- сина і дочку, мою маму. Мама проживає у Львові, має свою квартиру, син - на Волині - свій будинок. В селі ніхто крім бабці не прописаний, чоловік, мій дід давно помер. Хата приватизована. Бабця померла, а що тепер ?? куди мені зголошуватись? заповіт складався зі згоди сина (усної) , він не хотів тієї хати, але зараз наче не проти, у кого більше прав?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мусік 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 March 2015 - 10:42

cherri, якщо заповіт на вас письмово складений і завірений в сільській раді чи в нотаріуса-то у ви є спадкоємцем і до 6 місяців після смерті бабусі потрібно відкрити в нотаріуса спадкову справу.Дядько хіба що може відстоювати свою частку через суд.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 March 2015 - 11:10

дякую, а де відкривається спадщина? то треба іти у сільську раду? чи їхати в Городок до нотаріуса (хата у Городоцькому районі знаходиться)? А дядько не має писати відмову? чи то просто треба чекати пів року?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мусік 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 March 2015 - 13:36

До районного державного нотаріуса, берете заповіт, свідоцтво про смерть, документи на хату і на землю, паспорт і код свій.Ще які потрібно документи в нотаріуса скажуть, приватні, здається, також можуть спадщину оформити, до них можна зайти і запитати.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Птасюня 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 July 2015 - 09:01

Моя бабця написала заповіт на батька, в будинку крім бабці ніхто не прописаний, вона вже не повносправна і зараз ми за нею доглядаємо. Але в тата є ще рідний брат... Чи зможе він претендувати на спадщину після смерті бабусі? І в який термін до 6 місяців чи після 6 міс. після смерті треба переоформляти документи? Дякую.

Повідомлення відредаговано Птасюня: 10 July 2015 - 09:01

• 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

2 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 2 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
ніколька світлина
Всі зміни →