Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Пологи - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 26 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Пологи Як, що, коли. Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 16 June 2007 - 15:36

Пологи

До передвісників пологів відносять нерегулярні переймоподібні болі внизу живота та ниючий біль у попереку, виділення з піхви тягучого слизу, (слизова пробка з каналу шийки матки), зменшення маси тіла при щоденному зважуванні, опущення та притиснення до входу в малий таз передлежачої частини плода, деяке розм'якшення й укорочення шийки матки (ознака "зрілості").
Найбільш очевидні передвісники пологів - нерегулярні скорочення матки та виділення з піхви слизу (слизова пробка).

Початком пологів вважають:

1) поява регулярних скорочень м'язів матки - переймів, які на початку пологів бувають кожні 10-12 хвилин, потім стають більш частими й більш сильними;
2) згладжування шийки матки й розкриття маткового зіва;
3) відходження слизу, який забарвлений кров'ю.

Родовий акт забезпечується переймами (періодичні скорочення м'язів матки) і потугами (скорочення м'язів черевного пресу, які приєднуються до переймів).

Перейми є основною силою виганяння, під час пологів. Завдяки їм розкривається шийка матки. Після розкриття шийки матки до переймів приєднуються потуги (скорочення поперечносмугастих м'язів черевного преса й діафрагми). Перейми виникають мимоволі, жінка не може керувати ними за власним бажанням. Вони наступають періодично, проміжки між переймами називають паузами.

Скорочення м'язів починається в області дна матки і швидко поширюється на всі м'язи тіла матки аж до нижнього сегменту. Скорочення матки звичайно болісні, але виразність болючих відчуттів у різних жінок неоднакова.

Потуги наступають рефлекторно внаслідок подразнення передлежачою частиною плода нервових елементів, закладених у шийці матки, навколоматковій клітковині й в м'язах тазового дна. Потуги виникають мимоволі, проте породілля в певній мірі може регулювати їх (підсилювати або гальмувати). Під час потуг підвищується внутрішньочеревний тиск. Одночасне підвищення внутріматкового тиску (за рахунок переймів) і внутрішньочеревного тиску (за рахунок потуг) сприяє просуванню дитини по родових шляхах.

Розрізняють три періоди пологів:

перший - період розкриття,
другий - період вигнання,
третій – післяпологовий.

Період розкриття починається з першими регулярними переймами й закінчується повним розкриттям зовнішнього зіва шийки матки. Період вигнання - з моменту повного розкриття шийки матки до народження дитини. Післяпологовий період починається з моменту народження дитини й закінчується вигнанням посліду.

Початок першого періоду (розкриття) наступає, коли перейми стають регулярними, з інтервалами 10-12 хв., тривалістю до 10-15 сек. Поступово інтервали між переймами скорочуються й наприкінці першого періоду становлять 2-3 хв. Тривалість переймів збільшується до 1-1,5 хв. У порожнині плодового яйця виникає підвищений тиск (його називають внутріматковим), що зростає під час переймів. Внаслідок притиснення голівки до входу в маленький таз створюється "смуга зіткнення" голівки плода із шийкою матки, що розкривається. Навколоплідні води у зв'язку із цим діляться на передні у вигляді клиноподібного соску й задні (основний обсяг навколоплідних вод).

Згладжування й розкриття шийки матки відбувається за рахунок скорочення циркулярних волокон шийки матки. Згладжування шийки матки в первісток відбувається послідовно, починаючи із внутрішнього зіва, поступово переходячи на всю шийку, а в тих хто народжує знову - одночасно, у зв'язку з деяким розкриттям шийки матки на початку першого періоду.

Перший період пологів закінчується повним розкриттям шийки матки. Розкриття вважають повним, коли зів розширився на 11-12 см. При такому розкритті зів пропускає голівку й тулуб зрілого плода.

Плодовий міхур заповнений передніми водами, під впливом переймів він усе більше розтягується. До кінця періоду розкриття напруга плодового міхура в паузах між переймами не слабшає - він готовий до розриву. Найчастіше плодовий міхур розривається при повному або майже повному розкритті зіва під час переймів (своєчасне відходження навколоплідних вод). Після розриву плодового міхура відходять передні води ( 100-200 мл). Задні води відходять відразу після народження дитини.

Рідше плодовий міхур розривається при неповному розкритті зіва, іноді навіть до настання пологів. Якщо плодовий міхур розривається при неповному розкритті зіва, говорять про раннє відходження вод; відходження навколоплідних вод до початку родової діяльності називають передчасним. Раннє й передчасне відходження навколоплідних вод несприятливо позначається на ході пологів. У випадку несвоєчасного розривання оболонок плодовий міхур, що відіграє важливу роль у згладжуванні шийки матки й розкритті зіва, не діє.

У другий період пологів (період вигнання) відбувається вигнання плода з матки через родові шляхи. Після відходження вод перейми на кілька хвилин припиняються, стінки матки внаслідок ретракції м'язів стають більш товстими й щільно прилягають до плода. Нижній сегмент і згладжена шийка матки з розкриттям утворюють із піхвою родовий канал, що відповідає розмірам голівки й тулубу плода.

Після нетривалої паузи перейми відновляються й підсилюються. Незабаром до них приєднуються потуги. Приєднання потуг до переймів, означає початок процесу вигнання плода. Внаслідок зростаючого внутріматкового й внутрішньочеревного тиску здійснюються поступальні рухи плода по родовому каналу і його народження. Період вигнання супроводжується більшою напругою породіллі, максимальною напругою серцево-судинної системи.

Під впливом сил, що виганяють, - переймів і потуг - голівка плода опускається в малий таз, проходить через його порожнину до виходу. Коли голівка доходить до тазового дна й починає усе більше давити на нього, потуги стають невтримними, підсилюються й прискорюються. Проміжки між потугами зменшуються до 1, 5-2 хвилин (при тривалості 60-80 сек.). З моменту наближення голівки до виходу з малого таза промежина починає випинатися. Надалі при поступальному русі голівки починає розкриватися статева щілина, з'являється голівка плода. Напруга промежини в цей час досягає найбільшої сили. При триваючих потугах відбувається народження плечового пояса, тулуба й ніжок.

Після народження дитини починається третій період пологів - післяпологовий. У цей період плацента й оболонки відділяються від стінок матки й через родові шляхи виганяється послід, що відшарувався (плацента й оболонки плода).

Після народження дитини матка скорочується, здобуваючи округлі форми, дно її розташовується на рівні пупка, через кілька хвилин починаються ритмічні скорочення матки - післяпологові перейми.

Завдяки цьому порушується зв'язок між плацентою і стінкою матки. Кров із судин накопичується між плацентою та стінкою матки, сприяючи подальшому відділенню плаценти від місця прикріплення. Відходженню посліду крім переймів сприяють потуги. Середня маса посліду становить 500-600 г, діаметр плаценти звичайно не перевищує 18-20 см.

Післяпологовий період характеризується виділенням крові з маточно-плацентарних судин, які ушкоджуються під час відшарування плаценти. При нормальному плині післяпологового періоду втрата крові досягає 150-300 мл (у середньому 250 мл). Таку втрату крові називають фізіологічною, і вона не позначається негативно на організмі жінки.

Після вигнання посліду матка скорочується, кровотеча припиняється. З моменту закінчення пологів жінку називають породіллею.

Після народження посліду проводять обстеження родових шляхів. Виявлені розриви ретельно зашивають зі знеболюванням. За породіллею доглядають у родовому залі протягом 2 годин. Якщо скарг немає, стан задовільний, пульс і артеріальний тиск у границях норми, матка щільна, виділення незначні, то породіллю переводять у післяпологове відділення, а немовля в дитяче відділення або в спільну з матір'ю палату.

Тривалість пологів залежить від різних причин, здебільшого від характеру родових сил. Тривалість перших пологів звичайно більше, ніж повторних. У середньому в первісток тривалість родового акту становить 10-14 г, у тих хто народжує знову - до 8 г.

Найтривалішим є період розкриття: у тих хто народжує вперше він триває в середньому 9-13 г, у тих хто народжує вдруге - 5-7 г. Період вигнання в первісток становить від 40 хв. до 1 години, у тих хто народжує знову від 5-10 до 30 хв. Післяпологовий період триває від 5-10 до 30 хв.
My Signature
У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії"
Євген Коновалець.

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Антік 

• Симпатія форуму-Романтик форуму
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 10 February 2008 - 19:02

Мене цікавить таке питання: які гігієнічні процедури повинна провести жінка перед пологами? І де їх варто робити: вдома чи вже у пологовому будинку?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sophy 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 February 2008 - 20:18

Antic, якщо ви збираєтесь народжувати у медінституті (я це зрозуміла з іншої гілки форуму) то там роблять лише очисну клізму. Принаймні у мене так було.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 February 2008 - 20:36

Перегляд повідомленняAntic (10.2.2008, 19:02) писав:

Мене цікавить таке питання: які гігієнічні процедури повинна провести жінка перед пологами? І де їх варто робити: вдома чи вже у пологовому будинку?

Ну, клізму тобі у пологовому однозначно будуть робити, а от всі інші процедури все ж таки краще вдома зробити.
По-перше, будеш впевнена у санітарному стані того самого бритвеного станка, а по-друге ніхто тебе не поріже (адже і таке може бути) і не занесе усілякої зарази під час того клятого бриття.
Чого клятого, та тому, що коли у тебе випирає наперед животик, то ох і незручна це справа.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Женева 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 10 February 2008 - 21:12

Так, поголитися бажано вдома. А так, більше ніяких процедур робити не потрібно. І ще, як почнуться перейми, то добре було б сходити в душ. Бо в багатьох роддомах тобі потім проблематично буде з цим. Мені, наприклад, приходилось голову в умивальнику мити.
  • 0
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 February 2008 - 09:10

Перегляд повідомленняoksanocka (10.2.2008, 20:36) писав:

Ну, клізму тобі у пологовому однозначно будуть робити, а от всі інші процедури все ж таки краще вдома зробити.
По-перше, будеш впевнена у санітарному стані того самого бритвеного станка, а по-друге ніхто тебе не поріже (адже і таке може бути) і не занесе усілякої зарази під час того клятого бриття.
Чого клятого, та тому, що коли у тебе випирає наперед животик, то ох і незручна це справа.

мене цікавить: там голити потрібно все? (вибачте за таке пряме питання) :child_ 09:
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 13 February 2008 - 09:27

Перегляд повідомленняAntic (13.2.2008, 9:10) писав:

мене цікавить: там голити потрібно все? (вибачте за таке пряме питання) :child_ 09:

ну :36_1_6: бажано все таколи не хочеш, то невеликий чубчик можеш :sneeze: залишити десь далеко з верху
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 February 2008 - 10:12

А я думав, що в такому положені всім вагітним жінкав, зхачіску під нуль чоловіки роблять!!! Принаймні у нас так було і є, і у друзів наших також...
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Женева 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 13 February 2008 - 13:33

Жінці, на девятому місяці вагітності, дуже важко робити таку процедуру самій. Хіба, якщо вона пару років йогою займалась :D . Тому, без чоловіка не обійтись.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Галочка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 February 2008 - 14:52

Ой, ви би бачили як він це робив ! Як згадала то думала що задушуся зі сміху,а приготування його !! :wacko3:

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 February 2008 - 13:28

Перегляд повідомленняЖенева (13.2.2008, 13:33) писав:

Жінці, на девятому місяці вагітності, дуже важко робити таку процедуру самій. Хіба, якщо вона пару років йогою займалась :D . Тому, без чоловіка не обійтись.

І справді вагітність дуже зближує подружжя. Ще раз в цьому переконуюся:)
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   zajka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 February 2008 - 23:21

У нас в пологовому будинку настільки за природні пологи, що НЕ РОБЛЯТЬ клізми і НЕ бриють. Я, чесно кажучи, рада була, бо стільки чула про ту клізму і так її боялася і не хотіла...а тут таке щастя :prapor:
І душ теж є (хоч і не в палаті), і навіть душова кабінка (сучасного типу) і гаряча вода (бойлер). За це задоволення треба було заплатити 2 грн. (рік тому). Я була приємно здивована, бо в лікарні, де я лежала на збереженні, умови були НАБАГАТО гірші. Тут в душ просили йти не одній, а з кимось (з чоловіком або з мамою, коли вони приходили), щоб не стало погано.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 March 2008 - 10:50

Як харчуватись до пологів? Чи це не має значення?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Настюша 

• МАМА ТРЬОХ СОНЕЧОК!
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 March 2008 - 09:47

Перегляд повідомленняAntic (6.3.2008, 10:50) писав:

Я знаю, що за місяць до пологів небажано їсти м"ясо, а чому не знаю :36_3_18:
І ще знаю, якщо вже почалися перейми, то нічого не треба їсти, та й не до того вже :diablo:
Але зато після родів в мене проснувся страшний апетит!!!! Я хотіла їсти як звір :dance2:
My Signature
За одну ніч не можна змінити життя. Але за одну ніч можна змінити думки, які назавжди змінять твоє життя!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natik 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 07 March 2008 - 11:10

Ой, я теж вмирала з голоду після пологів.
Любимої фрі-картопельки наїлась до родів. А от зараз мучусь тим, що багатьох продуктів не можна. Я взагалі по трішечки все їм, але дещо повність собі не дозволяю (шоколад, кава, арахіс, цитрусові... і т.д.). Головне що як забагнеш чогось - то воно обовязково підпадає під це "т.д." А до родів я на ці продукти могла місяцями навіть не дивитися.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 13 March 2008 - 21:23

ТУТ є відео про пологи
Ще одне посилання
Я подумала може комусь буде цікаво подивитись
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Руська 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 07 April 2008 - 15:02

Перегляд повідомленнятатіка (13.3.2008, 22:23) писав:

ТУТ є відео про пологи
Ще одне посилання
Я подумала може комусь буде цікаво подивитись

В мене вже є син, т.б. я хочу сказати, що вже народжувала, але, переглянувши відео, стало трохи не по собі... і це ще м"ягко сказано... не дивно, що бути свідком такого процесу - справа не з легких, а для чоловіків...!...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 April 2008 - 16:24

Мясо не рекомендуют есть потому что оно снижает эластичность тканей, но ела все до родов. Многие рожают очень долго и в это время едят, на сколько я знаю во время схваток можно есть, если хочется и ела пока не очень сильные были, потом неизвесно когда появится возможность. Про то, что нельзя после родов, а что можно в роддоме предоставят полный список.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юлія 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 April 2008 - 17:18

Перегляд повідомленняAntic (10.2.2008, 20:02) писав:

Бритись - краще вдома, не поспішаючи, але допускається тижнева небритість, бо коли почнуться перейми - то не до бриття буде, а клізьму все одно там зроблять, хоч і вдома можна також зробити... я от була на збереженні, тому все це робила в пологовому, брилась десь за пару днів, як відчувала...
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юлія 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 April 2008 - 17:21

Перегляд повідомленняAntic (6.3.2008, 11:50) писав:

За пару днів треба їсти гіркий чорний шоколад... і дуже гарно виспатись, щоб мала сили на потуги, це робота, яку крім тебе ніхто не зробить, а стосовно останнього, то краще їсти трохи легшу їжу...
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 26 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка