Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Я - сам - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 11 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Я - сам або криза трьох років Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Karinka 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 22 February 2011 - 20:47

Я ніколи не вірила, що така криза може бути у дитини.. Але повірила ,коли сама з цим зустрілася.. В мене синочок, зараз такий впертий став, невгамовний и не слухняний. Вже и незнаю, як з цим боротися..и взагалі чи варто.. :smile:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Yaska 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 March 2011 - 15:09

Не знаю в кого як,а у нас все навпаки:)Говорить "Сам ні",це мене вже починає дратувати...Прошу малюй,бо маю роботу,сам ні,прошу щось підняти чи посладати сам ні,проте щоб вдягнутись чи їсти мовчу...Як з чим боротись?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Gelena 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 16 March 2011 - 16:44

З одного боку тішусь, коли доня каже на все - я сама. І навіть кризою важко мені це назвати, бо то ж добре для дитини, її розвитку, але часто так обмаль часу на ті її "я сама"!!! :blush:
My Signature
Зображення
Якщо ви когось осуджуєте, у вас не залишається часу, щоб його любити. (Мати Тереза)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksana709 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 16 March 2011 - 16:47

в на с така "криза " в 2роки почалася
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Olesia1 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 March 2011 - 10:51

в нас почалась і триває... Я САМ! а самого, ну нічого не виходить, аж душа болить за свою працю. :girl_cray: А що робити: якщо хочеш, щоб дитина була самостійною у майбутньому, треба терпіти. :cray:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   *Зоряне сяйво* 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 March 2011 - 18:21

І в моєї малої десь біля двох років почалося "я сама" так і продовжується, а я вже перестала з цим боротись.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   pokupky2707 

• Зацікавлений
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 18 March 2011 - 18:55

Моя донечка ще з року усе хотіла робити сама, хоча це у неї дуже кумедно виходило. Зараз стала впертою і неслухняною, а на допомогу з боку дорослих, коли щось їй не виходить - ображається і свариться, лепече щось на своїй малечій мові:)
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   svetuk 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2011 - 20:33

В нас "я сама" почалось рівно у 2 роки.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mila7 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 April 2011 - 08:28

А мене тільки радує, що він намагається все сам робити. А йому тільки в цьому допомагаю і завжди кажу " Саша сам". А коли він не хоче сам робити щось, то каже " мама сама". І ми так з ним розуміємо один одного.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Walusik 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 07 April 2011 - 13:19

Мені здається нема нічого кращого за період коли твоя дитина стає самостійною. Це відкриває нові можливості і перед дитям і перед мамою. Можна спокійно пообідати удвох кожен перед своєю тарілкою. удвох почистити зуби, чи помити руки і т. д. Звичайно не усе виходить з першого разу, але краще 3 рази показати, а ніж 20 раз заборонити, до того ж в кінцевому результаті цікавість візьме своє...
Матусі радійте коли ваш малюк хоче самостійності, адже він стає дорослішим.!!!!!!!!!!!!!!1
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   @Іринка@ 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 April 2011 - 00:00

і я дуже люблю спостерігати ,як малеча самостійно їсть (сотня курей може нагудуватися поряд) , замітає(віником до стелі) ,робить порядки , головне відноситися до цього спокійно і з юмором , так все не буде , буде по іншому
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Украся Поділля 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 May 2011 - 04:42

Частенько у ваших дописах читаю, що дитина уже з року - півтора вигукує "Я сам". Але, тут не слід плутати кризу трьох років з першими зачатками самостійності. Власне я сама десь в півтора роки заплуталась:)
Криза матиме свій час, ви її зможете розпізнати. У психологів є поняття під назвою "семизіря", це ознаки кризи трьох років. Ось вони:
Текст, що розкривається
1. Негативізм
Це негативна реакція, пов'язана зі ставленням однієї людини до іншої. Дитина відмовляється взагалі підкорятися певним вимогам дорослих. Негативізм слід відрізняти від звичайної неслухняності, адже дитина не слухається вас не тому, що їй так хочеться, а тому, що в даний момент не може вчинити інакше.
У загальному сенсі негативізм означає прагнення дитини суперечити, робити навпаки тому, що їй говорять. Дитина може бути дуже голодна або дуже хотіти послухати казку, та вона відмовиться лише тому, що дорослий їй це пропонує.
Відмовляючись від вашої пропозиції або прохання, вона «захищає» своє «Я». У разі різкої форми негативізму справа доходить до того, що можна отримати протилежну відповідь на будь-яку пропозицію, зроблену авторитетним тоном. Наприклад, дорослий дитині заявляє авторитетно: «Ця сукня чорна»,— і отримує у відповідь: «Ні, вона біла». А коли говорять: «Сукня — біла», дитина відповідає: «Ні, чорна».

2. Упертість
Упертість полягає в тому, що дитина наполягає на своєму рішенні. Тут відбувається виділення особи і висувається вимога, щоб на цю особу зважали. Висловивши власну точку зору або попросивши про щось, трирічний малюк дотримуватиметься свого, що б там не було. Чи так він бажає виконання «заявки»? Можливо. Та, швидше за все, вже не дуже або взагалі давно не бажає. Але як же малюк зрозуміє, що на нього зважають, що до його думки прислухаються, якщо ви вчините по-своєму? Упертість не слід змішувати з наполегливістю.

3. Норовистість
Близька до негативізму й упертості, але має специфічні особливості. Норовистість є більш загальною і безособовою за характером. Норовистість, на відміну від негативізму, — це загальний протест супроти звичного способу життя, норм виховання. Дитина незадоволена всім, що їй пропонують.

4. Свавілля
Прагнення до незалежності від дорослого. Дитина сама хоче щось робити. Частково це нагадує кризу першого року, але там дитина прагнула до фізичної самостійності. Тут йдеться про глибші речі — про самостійність наміру, задуму. Свавільний малюк приймає лише те, що він вирішив і задумав сам. Це своєрідна тенденція до самостійності, але гіпертрофована і неадекватна спроможностям дитини. Неважко здогадатися, що така поведінка викликає конфлікти і сварки з тими, хто оточує дитину.

5. Знецінення
Знецінюється все те, що раніше було цікавим, звичним, дорогим. Улюблені іграшки в цей період стають поганими, ласкава бабуся — осоружною, батьки — злими. Дитина може розпочати лаятися, обзиватися (відбувається знецінення старих норм поведінки), зламати улюблену іграшку або порвати книжку (знецінюються прихильності до дорогих раніше предметів) і так далі.

6. Протест-бунт
Краще за все цей стан можна охарактеризувати словами відомого психолога Л. С. Виготського: «Дитина перебуває у стані війни з тими, хто її оточує, у постійному конфлікті з ними».

7. Деспотизм
Ще нещодавно ласкавий малюк у віці трьох років нерідко перетворюється на справжнісінького сімейного деспота. Він диктує всім свої норми і правила поведінки: чим його годувати, у що одягати, кому можна виходити з кімнати, а кому не можна, що робити одним членам сім'ї, а що - іншим. У разі, якщо в сім'ї ще є діти, деспотизм починає набувати ознак загострених ревнощів. Адже, з погляду трирічного карапуза, його брати або сестри взагалі не мають у сім'ї жодних прав.

Повідомлення відредаговано Украся Поділля: 02 May 2011 - 04:45

My Signature
Зображення
Навчайтесь у всіх але не повторюйте нікого!
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Apri1 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 May 2011 - 14:54

аплодую стоячи автору теми, бо я часто натикаюся на теми батьків, мовляв у три роки дитина вмить стала вередливою, плаксивою і тд, що робити? і там же абсолютно безглузді поради і ніхто не згадує про кризові періоди дитячого віку.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natali1927 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 June 2011 - 21:47

Хочу порадити наприклад, якщо дитинка каже я сама буду одягатися, зазвичай вони це роблять недуже швидко, змайструвати годинник і казати, що дитинка повинна одягнутися за такий період часу, який ви покажете на годиннику, ніби гру влаштувати. кожний раз ви будете зменшувати період часу довівши його до оптимального для вас.
My Signature
Зображення
Моїй квіточці
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Mira-bella 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 June 2011 - 08:46

В нас досить тривала криза, з плачами істериками і домаганнями почалася (із старшим синочкам) десь в 1,5 роки. Потім ми почемнішали, у 2 роки пішли в садочок і кризи трьох років наразі я ще не помічаю. Єдине, якщо Максові щось не получається, то він починає нервуватися, плакати, гарячково намагатися завершити почату справу і тут необхідно втрутитися, пояснити, допомогти. Дитина з радістю прислухається і слухає. Але думаю, все таки криза в нас ще попереду, напевне ближче до чотирьох років.
До речі в молодшого, якому зараз 1,5 р. починається щось подібне до старшого. Він ще не вміє говорити, нервується, якщо ми його не розуміє. Одним словом кризочка - привіт.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Василиса 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 June 2011 - 09:08

В нас в 2 рочки була криза "Я сама",а зараз навпаки хоче,щоб я її годувала,збирала все за нею,незнаю як від цього відівчити :angel:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   MotoMoto 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 July 2011 - 17:07

О, у нас якраз те саме "Я сам!" - тішуся! Але іноді доводить мене до сказу.
А ще дуже набридло постійне "Мені!" та "Я хочу!" По десять разів на день повторюю, що він в сім'ї не один та треба ділитися.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   STAR 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 July 2011 - 14:00

Був період з 2 років до 2,7 - дитина чемна ми аж натішитись не могли, а зараз стала самостійновперта і фрази в неї в першу чергу: "я сама; то не так я тобі покажу, як то" :diablo:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   kacirinka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 August 2011 - 14:10

І в нас така криза почалася у 2.4,коли шось роблю кожну хвилину боюсь щоб не побачив,тому що прийдется все йому довати,щоб він то робив.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Лукерка 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 August 2011 - 21:25

Сил вже немає. Малому 3 роки. Закатує такі істерики що пів вулиці чує. Я вже перестала з ним гуляти - соромно, добре що хоч в садочок ходить. Сьогодні на вулиці відлупила прутом так що аж самій зараз стидно, що робити не знаю. Кричить цілими днями, будить молодшу сестру. Мала на вихідних не спить зовсім а в понеділок після малого відсипається пів дня. Я вже біля нього псіхом стала. Що робити, якщо ні вмовляння ні лупцювання (вже докотилися й до цього) не допомогають?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 11 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Показати коментарі (1)

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка