Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Ви чи ти.Як у ваших родинах звертаються до батьків? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 36 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Ви чи ти.Як у ваших родинах звертаються до батьків? Оцінка: -----

Користувач поза мережею   zajka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 10 November 2008 - 00:27

І у моїй, і у чоловіковій родині звертаються до батьків "ти", так само моя доця каже до нас, батьків, і до дідусів-бабусь. А оскільки бабусь у неї багато (дві бабусі, три прабабусі), вона їх розрізняє за іменами. Дивно звучить, коли двохрічне диво звертається до моєї бабусі (а її прабабусі, якій 78 років) - Вєра, пивіт (привіт)! Думаю, трохи підросте і навчиться казати бабуся Вєра, бабуся Галя. Бо зараз або по імені, або просто бабуська.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   nikavika 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 10 November 2008 - 06:40

Я на свекра кажу папа ,чоловік на тестя теж папа,А наша Машинька каже тато,На бабусь і дідусів каже на ти.На нас також.Хоча я до усіх зверталась на ти,моя мама до своіх батьків на ви, :blum1:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Іннуся 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 10 November 2008 - 10:36

до свої батьків я на ТИ,бабусі-дідусі ВИ.досвекрухи ні мама,ні по імені-побатьекові,а просто і по-хамськи ЧУЄТЕ-ВИ(сама заслужила :prapor: ).діти,хочу щоб на мене не викали(нехочу старою себе відчувати :D ).чоловік до моїх батьків по імені і по-батькові....
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   lel 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 November 2008 - 12:29

В моїй родині до мами, тата на "ви", а в чоловіковій "ти", тепер наші дітки говорять на нас "ти" і до дідусів і бабусь також. Мені подобається, бо на роботі на "ви", а хочеться прийти додому і відчути тепло і затишок. Для мене пийнятно "ти", так мені здається краще. А взагалі повага не залежить від того "ви" чи "ти" - це традиції кожної родини. Коли виникає питання, як мають говорити діти на батьків, тоді найкраще шукати компроміс. Бажаю всім порозуміння.
My Signature
Зображення Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 12 March 2009 - 01:18

Я до мами звертаюсь на "ТИ", чоловік до своїх батьків на "ВИ". Тепер ми сперечаємся, як же син повинен звертатись до нас. А я просто не уявляю, щоб моя кровинка мені вИкала.... І як з цим боротись? :)
My Signature
Щастя в дрібницях...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 07:58

У моїй сімї говорятя на "ти", а от у сімї дружини, тобто вона до батьків каже на "ви". І от вчора каже, щоб ми вчили донечку казати теж на "ви". Порозуміння в цьому питанні не знайшли, бо вона хоче на ви, а я з дитинства не любив, коли кажуть на "ви"!
Ось така халепа!
Може є якась альтернатива?
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Іннуся 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 12 March 2009 - 08:54

Щасливий татусь, Є! хай вам каже "чуєш тату",а дружині на "ви" ;)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ирис 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 09:14

У нас в сім*ї на "ти", до свекрухи звертаюсь "мама Женя", а чоловік на "ви" до тестя і тещи.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Феєрія 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 09:30

Перегляд повідомленняСвітланочка (4.8.2008, 23:10) писав:

В мене взагалі кумедна ситуація- я татові кажу ТИ а мамі ВИ. Мама хотіла щоб на ВИ,а тато був проти. От і получилось таке.

Я так само своїм кажу.Але татові на ти не тому,що він був проти,просто до мами змогла перестроїтись і казати на Ви,а до нього ні,бо він по натурі не дуже серйозний і мені чомусь смішно було до нього так звертатись :clapping:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Осіння симфонія 

• Дівчина з мітлою
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 09:37

Малою я до всіх ТИкала і була такою вредіною... доходило до смішного - мамин двоюрідний брат одружився. коли мені було 3рочки і вони жили поверхом вище моїх діда з бабою, в яких я тоді була... Дід з бабою ще працювали... То його вагітна жінка щоранку забирала мене до себе і фактично вона з її свекрухою (старша сестра моєї бабці) мене виховали... Їй тоді було 22 чи 23 роки і вона просила мене називати її Оксаною і на ТИ, без всяких там вуйн - "я ще не настільки стара"... Дід страшенно злився і заставляв казати мене "вуйна Оксана" і на ВИ : яка вона тобі подружка?! А я вперлася, як тато казав "стала на рога - вона дозволила і все!!" :clapping: І до цього часу ми з нею найкращі друзі, попри те, що вона вже має іншого чоловіка і я можу їй розповісти все, що комусь би іншому не розповіла, навіть батькам чи чоловікові...

До першого класу до батьків я теж зверталася на ТИ. А потім вчителька у школі теж спиталася а чому не на ВИ, ти що їх не поважаєш... От я і почала ВИкати і батькам і бабці з дідом... Мамі сподобалося, тато пробував боротися - в його родині всі на ТИ... Потім було багато чого... в результаті зараз з татом я на ТИ і "Миронович", а з мамою на ВИ, бо коли попробувала раз ТИ кнути, то получила поза вуха, хоча мама з своїми батьками була все життя на ТИ... ...

А з дідом і бабцею маминими все життя була на ВИ і вважаю, що бабця цю повагу заслужила, ну а дід стільки всього напаскудив в житті і мамі і нам, що цим ВИ я просто абстраговувалася, відштовхувалася від нього...

З татовою родиною я перейшла на Ти десь після 20 і мені це дуже легко далося і це нас дуже зблизило...

Так само зараз спілкуюся з маминими родичами - зі старшими і тими, з ким тримаю дистанцію. - на ВИ, з молодшими - на ТИ... Мамина сестра колись сказала, що вона від цього молодіє ;)

А от з свекрами на ВИ - все таки мені вони чужі люди і так я виказую їм повагу...

І, чесно кажучи, не люблю звертання на ВИ, після того як почула від подруги, "а твоя мама, що вони..." - цілком логічно з питаннь граматики: ВИ-ВОНИ. ТИ-ВОНА... Це так вразило слух...

І чесно кажучи не люблю коли до мене звертаються на ВИ (хіба що офіційні особи. але тоді вже і по-батькові) - завжди кажу оте Оксанине "я ще не настільки стара, як ВИ мене робить..." :lol:

Дитину. теж буду привчати говорити ТИ...
My Signature
Всі жінки - ангели, але коли їм ламають крила, вони пересідають на мітлу.
P.S. А моя мітла - завше зі мною. ;)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   martusja 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 12 March 2009 - 10:06

У мене також в родині всі на "ти", в чоловіка на "ви". Він також пробував спочатку якось переконати мене в тому, що потрібно говорити на "ви", але в мене є залізобетонний аргумент - коли я молюсь , то говорю"Отче наш, Ти що є на небі, нехай святиться ім"я Твоє...", і якщо я до Бога на "Ти", то не думаю,що хтось є вищий за Нього... Після цього в нашій сім"ї всі суперечки припинились, бо повага зовсім не залежить від того, як ти звертаєшся до рідних. До речі, про молитву мені сказав св"ященник.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 12 March 2009 - 10:40

martusja, треба буде спробувати Ваші аргументи, сама якось до цього недокумекала ;)
My Signature
Щастя в дрібницях...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Лі*Куся 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 17:12

Особисто я говорю до батьків та й взагалі до всіх старших на "Ви", як привчилася з дитячого садка так і до сьогодні. Вчоловіка в сім"ї до тата на "Ти" до мами на "ви", навіть не знаю чому так?! :acute: А свого синочка я буду принаймі вчити говорити на "Ви" до бабусь та дідусів, при цьому відчувається більша повага, а до нас може і на "Ти" я не проти.
Та й взагалі як захоче так і буде, цю науку прищеплюють ще й в садочку та школі в молодших класах, так що може бути по різному.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lara! 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 17:17

Перегляд повідомленняЛі*Куся (12.3.2009, 17:12) писав:

цю науку прищеплюють ще й в садочку та школі в молодших класах, так що може бути по різному.

Лі*Куся! Ні школа, ні садочок не вправі втручатися у ваші внутрішньородинні звички. Так що ніхто не буде вам вчити дитину, як до вас звертатися, це якраз виключно родинна справа. Тобто ваша задача зорієнтувати дитину, яке звертання ви вважаєте за прийнятне. Зрештою, я би сама, чесно кажучи, категорично не дозволила вихователям вчити мою дитину, як до мене і чоловіка звертатися. :acute:
My Signature
Мій смачний сайт

Те, що ми говоримо про інших людей, більше розповідає про нас самих. © Un.Known
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Лі*Куся 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 17:24

Lara!, я не мала на увазі, що вихователь чи вчитель будуть втручатися в родинні справи! я сама проти цього також. Я писала про те, що дитина йдучи в садок, а хто не ходить в школу вчиться розмовляти на "Ви" з старшими від себе, і тому ця звичка може перейти і до сім"ї. В моєму випадку саме так і сталося, я одного разу прийшла додому і сказала мамі: " Я в садочку говорю до старших на "Ви", я до тебе також так хочу говорити", - і заперечень не було!. Можливо я не дописала, та думала що мене зрозуміють і так :)
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мамуся0703 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новинарі

Відправлено 12 March 2009 - 17:37

В моїй сімї не прийнято говорити до батьків на "ВИ", тому до своїх батьків і бабусь,дідусів говорю на "ТИ". А от в сімї мого чоловіка до батьків прийнято говорити на лише на "ВИ", щей племінники мого чоловіка до мене на ВИ щей тьотя називають(хоча племінниця мого чоловіка всього на пару років від мене молодша, і мені якось не по собі коли вона до мене тьотькає). Щось я від теми відхилилась. Ось нещодавно у нас з чоловіком виникло питання як ми будем вчити говорити до нас дітей. Я категорично проти того щоб моя дитина до мене ВИкала(не вважаю я це за повагу, точніше не розумію як впливає звертання до батьків на ВИ чи на Ти на повагу до них), а от чоловік навпаки хоче щоб діти до нас говорили на ВИ.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котяра 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 18:12

На "ви" звертаюся лише до людей, з якими малознайома і не підтримую близьких родинних стосунків. Форма звертання на "ти" вкорочує відстань між людьми, як і повинно бути у теплій, люблячій і міцній сім'ї. Цікаво, що коли є любов то є і повага, якось автоматично. А от коли є тільки повага, то якось холодком віє від тих відносин. Тому у своїй сім'ї хочу щоб до мене зверталися тільки на Ти. Чоловік теж це підтримує.
Я своїх батьків люблю ну і автоматично поважаю, тому і називаю на Ти. Бабцю з дідом теж на Ти.
А от чоловіковікових батьків я тільки поважаю,тому і звертаюся до них мамо, тату і на Ви.
My Signature
На світі міста кращого немає –
Мій Львів – моя ти гордість і любов!
Якщо кудись поїду – твердо знаю,
Що неодмінно повернуся знов!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Дика пантера 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 18:33

До своєї мами і тата на ти, до свекрухи на Ви, до маминого батька на ти, а до татової мами на Ви. Ось так заведено в нашій родині. :)
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Львів'янка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 March 2009 - 18:47

Цікава темка ;) Деякі дописи - насмішили! :lol:
Щодо "Отче Наш..." - залізний аргумент, 5 балів! :good:
Моя позиція - тільки "ТИ" найближчим і найдорожчим людям. Ну шо то за "ВИ"? Нє, шоб як в англомовних країнах - "YOU" - і все! А ви вже самі здогадуйтеся "ТИ" це чи "ВИ"... як кому більше пасує! ;)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   МіркаЕ.І. 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 March 2009 - 17:15

Я до своїх батьків звертаюся на "ти", до бабусі і маминої рідної сестри теж так само, а до всіх інших на "ви". Мій чоловік теж до батьків, бабусі, та до маминого рідного брата- на "ти". Своїх дітей теж вчитиму на "ти"
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 36 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Показати коментарі (1)

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка