gototopgototop

10 тиждень

PDFДрукe-mail

a_277Жінка

Якщо Вас усе ще переслідують підвищена стомлюваність і нудота - тримайтеся! Ще декілька тижнів - і справи покращаться (принаймні, саме так буває в переважної більшості вагітних жінок).

У районі ареол молочних залоз можуть з'явитися вузлики розміром із сочевичне зернятко. Це так звані "вузлики Монтгомері" - збільшені потові залози. Чергова типова для вагітності зміна Вашого тіла.

Не забудьте про рекомендації щодо першого тижня!

Майбутня дитина

Ваш малюк входить у новий період свого розвитку - фетальний. Тепер вже називається плодом. І на цей момент в нього - величезна кількість досягнень!

Сформовано ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа. Практично "готова" діафрагма - перегородка, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Починають формуватися зовнішні статеві органи. Зникає "хвіст".

Тільки що почався розвиток молочних зубів (які почнуть прорізуватися на першому році життя).

Маля з комфортом розташовуються усередині плодового міхура, заповненого амніотичною рідиною (або, по-іншому - навколоплідними водами). Кількість рідини в міхурі - майже 20 мл.

Вода практично прозора. Очі маляти широко відкриті, але сказати, "бачить" він що-небудь чи ні, не можна.

Сам плід важить уже близько 4 грамів, його довжина від "верхівки" до "сідниць" - 27 -35 мм. Якщо він торкається маткової стінки - то може від неї відштовхнутися! Хоча Ви, зрозуміло, цього не відчуєте.

Форуми