gototopgototop

Для чого потрібна бактерицидна лампа?

PDFДрукe-mail

Статті - На правах реклами

Бактерицидне випромінювання – це дієвий спосіб попередження розвитку  і розмноження патогенних мікроорганізмів та бактерій, які можуть викликати  небезпечні захворювання. Дозволено санітарно-епідемічними стандартами і не становить загрози для здоров’я людини за умови правильного використання.
Використовується в побуті, в офісах, лікарнях, поліклініках і других установах, де часто спостерігається скупчення великої кількості людей.
Щоб отримати УФ-випромінювання з відповідною довжиною хвилі, використовують УФ-випромінювачі з лампами із бактерицидного і увіолетового скла.
Щоб розібратися як діє бактерицидна лампа, чим шкодить людині і яку приносить користь, потрібно знати принцип роботи.

Принцип роботи
УФ-промені мають високу проникливість при невеликій глибині – до 1 мм, тому вони діють в поверхневих шарах шкіри і слизових оболонок.
Найбільш ефективними є хвилі з довжиною 240-280 нм. Під їх впливом порушується дихання клітин, що призводить до руйнування і загибелі мікроорганізмів, а також до спадкових мутацій.

Де використовуються медичні кварцеві лампи
В побуті і ЛПЗ бактерицидна лампа використовуються для:
1.Кварцування приміщень з ціллю знезаражування поверхонь і повітря. В результаті обробки, патогенні мікроорганізми гинуть, попереджуються захворювання, що передаються повітряно-крапельним шляхом, зберігається стерильність в спеціалізованих приміщеннях - перев’язувальних, маніпуляційних, операційних кабінетах, палатах для пацієнтів, стерильних блоках лікувальних закладів;
2.Кварцування шкіри і слизових оболонок при деяких захворюваннях після рекомендації лікаря.

Обробка приміщень
Для обробки приміщень використовується випромінювач, в якому джерелом світла є кварцева лампа (з кварцевим склом). Коли вона працює, виділяється озон (О₃) - газ, хімічний ізомер кисню, з високими знезаражуючими властивостями. У великій кількості він негативно впливає на організм людини. При роботі такого випромінювача в приміщенні неповинні знаходитись люди, тварини і рослини. Після вимкнення потрібно відкрити кватирку і провітрити кімнату. Персонал, що обслуговує випромінювач, повинен бути в спеціальних захисних окулярах.
Модель на колесах зручно використовувати коли необхідно поступово обробити декілька приміщень – лампу перевозять із однієї кімнати в другу.

Дія УФ-випромінювання на організм людини
Має широкий спектр і діє практично на всі системи і органи:
В поверхневих  слоях шкіри розташована велика кількість рецепторів, які приймають і передають імпульси, регулюючі роботу різних систем і органів;
Енергія променів перетворюється на тепло, під дією якого активізуються процеси обміну в тканях;
Згубно діє на патологічні мікроорганізми, включаючи туберкульозну паличку, збудників дифтерії і правцю. Руйнує мікроорганізми і деактивує токсини, які вони виробляють;
Є джерелом вітаміну D₃, попереджує виникнення і розвиток рахіту;
Сприяє відновленню шкіри, що вражена псоріазом, стрептодермією і другими захворюваннями, викликаними грибками і бактеріями;
Забезпечує стійку пігментацію, що захищає шкіру при кожній наступній обробці УФ-променями

Кварцування в домашніх умовах
Для використання в побуті, а також в місцях, де часто збирається багато людей і немає можливості звільнити кімнату підійдуть випромінювачі з лампами із УФ-скла, які в процесі роботи не виробляють озону.
Коли рекомендовано проведення кварцування:
Захворювання суглобів (артрити, артрози) для зменшення запального процесу;
Патології периферичної нервової системи – неврити, міальгії, радикуліт, м’язів – міальгії, для зняття больового синдрому і запалення;
Бронхіти, плеврити;
Розлади обміну речовин;
Захворювання шкіри – псоріаз, стрептодермія, герпес, грибки;
Гостра форма ревматизму

Де придбати
Різні види кварцевих випромінювачів представлені на сайті med-magazin.com.ua, де покупцю нададуть повну інформацію стосовно властивостей, порекомендують декілька моделей на вибір і проконсультують по питанням використання.

Останні повідомлення форуму