gototopgototop

Зручне годування: що сказав би ваш малюк, аби вмів говорити?

PDFДрукe-mail

Статті - На правах реклами

Здавалося б, які запитання можуть виникнути при грудному вигодовуванні? Адже мама інстинктивно прикладає малюка до грудей, годує його, і при цьому все відбувається правильно само собою. А ось уявіть собі, що ваш малюк раптом заговорив… Виявляється, ви б почули багато чого цікавого про те, наскільки зручно йому під час годування…

info0332016ukrinfo0322016ukrinfo0312016ukr

Наприклад, якщо ви тримаєте малюка під кутом 90˚,щосили напружуючись при цьому, будьте певні, дитина дуже хотіла б сказати вам щось на зразок: «Мамочко, не потрібно так гнути спину, до того ж, мені не зручно смоктати молоко у такій позиції. Притисни мене до себе міцніше, так буде зручніше тобі й мені». Намагайтеся тримати малюка під кутом 130-150˚, так він буде щільно присмоктуватись до соска, а це дуже важливо. За словами лікаря-педіатра Наталії Гейко: «Якщо малюк нещільно присмоктується до соска при годуванні, то у його шлунок потрапляє зайве повітря, у результаті накопичуються гази і виникають коліки».

Інколи мама не бере малюка на руки, щоб погодувати, а нахиляється над ним. При цьому носик дитини впирається у її груди. Малюк сердиться, а мама не розуміє, чому він капризує замість того, щоб спокійно їсти. Аби дитина в цей момент заговорила, то обов’язково сказала б: «Мамочко, ну хто ж може їсти із закритим носиком?»

Намагаючись допомогти малюку, мама може підштовхувати його голову до грудей або занадто сильно надавлювати на потилицю. «Штовхатися ― недобре», приблизно таке зауваження зробила б крихітка.

Типова помилка, яку час від часу допускають усі мами, коли їх одяг налазить на обличчя дітей. Тут навіть у дорослої людини не вистачило б слів від обурення, тому розсердитися і «накричати» на маму в ту мить, коли її кофтинка впала на голову, найправильніше, що може зробити малюк.

Існує 3 найзручніші позиції для грудного вигодовування: «Колисочка», «З-під руки» та «Сидяче годування». Намагайтеся засвоїти їх у перші дні. Так ви значно полегшите собі завдання грудного вигодовування.

  1. «Колисочка». Животик малюка щільно притиснутий до живота мами. Вушко, плече і бедро крихітки розміщені на одній лінії. Ця лінія не має бути прямою, як струна, і може нагадувати усмішку. Важливо, щоб дитина не була вигнута за кривою, а її підборіддя не впиралося у мамині груди, інакше вона не зможе добре відкрити рот, щоб присмоктатися до соска.
  2. «З-під руки». У такій позиції мама долонею підтримує голівку і спинку малюка, а його ніжки знаходяться під її рукою. Ця позиція підходить мамам після кесаревого розтину, бо малюк при годуванні не тисне на живіт.
  3. «Сидяче годування». Це найулюбленіша позиція багатьох дітей після одного року. Мама саджає малюка до себе на коліна, і дитина бере сосок так, як їй зручно. Спочатку мама підтримує голівку і спинку малюка, але, чим старшою стає дитина, тим менша у тому потреба.

Якщо при грудному вигодовування навантаження на спину мами занадто великі, потрібно підставляти подушки. Завжди треба пам’ятати про те, що при годуванні не слід горбитися і нахилятися вбік. Якщо дитина кусає груди, найчастіше їй просто не зручно їсти, бо присмоктування до соска відбувається неправильно. Змініть позицію, перевірте, чи не допускаєте ви типових помилок при грудному вигодовуванні? Пам’ятайте про те, що грудне вигодовування малюка має радувати маму.

Є ще один момент, про який не варто забувати. Якщо можливо, не вдягайте багато одягу. Доторки тіло до тіла при грудному годуванні сприяють покращенню лактації. Для того, щоб молоко не витікало у перервах між вигодовуваннями, лікар-педіатр Наталія Гейко рекомендує користуватися лактаційними прокладками Helen Harper Baby Bra Pads. Вони зручні та бездоганно підтримують гігієну мами.