gototopgototop

Ароматерапія під час вагітності. Частина І

PDFДрукe-mail

Статті - Вагітність та пологи

aroma3Переваги ароматерапії при вагітності

У своїй практиці ароматерапевта мені доводиться зустрічатися з багатьма майбутніми мамами - кожна з них має свій підхід до вагітності. Деякі з них схвильовані і з оптимізмом дивляться в майбутнє, почувають себе добре та прагнуть перебувати в найкращій фізичній формі. Інших навпаки турбують страхи, вони почувають, що незабаром вступлять на невідому територію, їх хвилює кожний аспект вагітності і народження, починаючи з того, що вони втратять свою фігуру, і закінчуючи тим, як же вони будуть справлятися з дитиною. Багато хто турбуються про те, що їхні стосунки із чоловіком можуть змінитися.

Деякі жінки перебувають далеко не в кращій формі і відчувають великий дискомфорт від вагітності, особливо в останні кілька місяців, що приводить їх до фізичного та емоційного спустошення, тим паче, якщо в них уже є родина, про яку треба піклуватися.
І що прекрасно, ароматерапія може всім цим жінкам запропонувати щось своє.
Ароматерапія - сукупно індивідуальне лікування, націлене на досягнення кожною матір'ю максимально хорошого самопочуття. Її можна використовувати для запобігання або подолання всіх тих проблем, які можуть виникнути при вагітності.

У яких випадках ароматерапія допомагає найкраще

Нижче наведений список найбільш важливих напрямків, у яких застосування ароматерапії дозволить вам одержувати задоволення від вагітності та вашого маляти:

- Допомагає знімати стреси.

- Сприяє розслабленню, виробленню більш позитивного погляду на майбутнє й, як наслідок, допомагає при пологах. Щаслива, розслаблена мати швидше за все впорається з пологами, розслабиться й буде прив'язана до своєї дитини.

- Знімає втому, послаблює біль, муки родових переймів, зм'якшує всі види невеликих нездужань, які властиві під час вагітності.

- Доповнює отримані навички з розслаблення та передродової підготовки. Жінки, що проходили ароматерапію, більшою мірою зможуть скористатися вивченими техніками з розслаблення.

- Допомагає уникнути розтяжок за допомогою забезпечення шкіри необхідними речовинами, дає можливість матері почувати себе добре протягом усього періоду вагітності.

- Майбутні матері, які займалися ароматерапією, будуть краще відчувати своє тіло під час вагітності, що йде на користь, як матері, так і дитині.

- За моїм глибоким переконанням, жінка, яка змогла оцінити дотики та передану турботу під час масажу, буде більш прив'язана до своєї дитини, використовуючи свої тактильні відчуття. Це піде тільки на користь дитині.

Заходи безпеки при використанні ефірних олій та олії, які не слід використовувати при вагітності

При вагітності я завжди застосовую, а також раджу своїм клієнткам використовувати ефірну олію в обмеженій кількості.

Я допомагала дуже багатьом вагітним жінкам, і всі вони благополучно, у супроводі прекрасних ароматів народжували дітей. Проте, ви повинні бути дуже, навіть занадто обережні у ставленні до того, що ви приймаєте усередину або наносите на тіло протягом цього періоду.
Отже, при ароматерапії ми рекомендуємо не використовувати певні види ефірних олій. Деякі з них розглядаються як занадто стимулюючі або занадто сильні для легко ранимої системи вагітної жінки, і можуть перебороти бар'єр із плаценти. Інші ж, відомі як місячногінні олії, можуть стимулювати появу менструації. Їх необхідно уникати, особливо на ранніх стадіях вагітності. Ви може натрапити на інформацію про те, що деякі ароматерапевти рекомендують не використовувати ці ефірні олії лише в перші три-п'ять місяців вагітності. Я гадаю більш безпечно взагалі виключити їхнє використання. Отримуйте задоволення від тих олій, які можна використовувати. Єдині виключення з цього правила - лаванда, що володіє сечогінними та місячногінними властивостями, але при цьому олія з лаванди настільки м'яка, що її можна використовувати на ранніх термінах вагітності, ромашка (як одну так й іншу варто припинити приймати у випадку виникнення ненормальної кровотечі) і кипарис, який я використовую на більш пізніх термінах вагітності, локально - для лікування геморою.

Мене часто запитують, а який ефект від використання олій, які не рекомендуються, може бути, скажімо, у тому випадку, якщо їх використовують, ще нічого не знаючи про вагітність. Я прошу не панікувати, якщо таке вже трапилося. Кількість олії, яку використали, наприклад, під час масажу, мізерне. Нас найбільше хвилює постійне й нерегульоване використання цих олій. Припиніть використання олій, які не рекомендуються, навіть якщо ви поки що тільки припускаєте вагітність.

Перед покупкою ефірних олій при вагітності ознайомтеся з м'якими оліями, що підходять для вагітних жінок, і невідступно додержуйтеся рецептів, які викладені у даній статті. Пам'ятайте, що данні, які наведені про кількість - розроблялись дуже ретельно, і олії, використовувані саме в цих кількостях, дають максимальний ефект.

Ще один момент наостанок - пацієнтки мене часто запитують, чи можна їм застосовувати у формі трав ті ефірні олії, які не рекомендовані. Ефірні олії набагато сильніше й концентровані ніж трави або рослини, з яких вони видобуваються, так що навіть якщо вам не рекомендується використання певних ефірних олій, трави можна продовжувати застосовувати. Олії базиліку, розмарину та м'яти при вагітності не можна використовувати, але немає ніякої шкоди від їхнього кулінарного вжитку.

Олії, використання яких при вагітності варто уникати

Ангеліка
• Анісове насіння
• Базилік
• Гвоздика
• Материнка звичайна
• Жасмин
• Іспанський майоран
• Іссоп
• Камфора
• Кедр
• Коричне дерево
• Любисток лікарський
• Майоран
• Меліса
• Миро
• Яловець
• М'ята перцева
• Петрушка
• Полин естрагон
• Розмарин
• Солодкий майоран
• Чебрець
• Фенхель звичайний
• Чабер
• Шавлія
• Шавлія мускатна

У цей час є настільки широкий вибір різних олій, що цілком можливо, якісь із них я й не згадала. Ніколи не купуйте олії, про які ви нічого не знаєте, про які ви нічого не читали або якщо у вас є які-небудь сумніви про олію, нехай вона залишається там, де стояла до того часу, поки у вас не буде повної і надійної інформації на її рахунок.

Олії, які ніколи не слід використовувати в ароматерапії

Існують деякі ефірні олії, наявні в торгівлі, але які в жодному разі не можна використовувати в ароматерапії. Список цих олій наводиться нижче. Я раджу всім ніколи не купувати й не застосовувати ці олії, тому що вважається, що вони мають отрутні властивості.
Олії, використання яких варто уникати за всяку ціну.

• Аїр
• Американський лавр
• Армоіс
• Арніка (бараняча трава)
• Гірчиця
• Гіркий мигдаль
• Грушанка
• Полин гіркий
• Лист бальдо
• Лист джаборанді
• Яловець козачий
• М'ята болотна
• Пижмо
• Полин
• Рута
• Туя
• Хрін

Особливе попередження

Якщо ви страждаєте від епілепсії або маєте підвищену чутливість нервової системи, то завжди радьтеся зі своїм ароматерапевтом і дослухайтеся до його порад при виборі ефірних олій. Деякі олії, застосовувані без обмежень або без належної старанності, можуть погіршити ваш стан або навіть викликати припадок.
Якщо ви страждаєте від астми, екземи, дерматитів або будь-яких інших видів алергії, то, звичайно ж, ароматерапія може вам допомогти, але, перш ніж купувати ефірні олії, проконсультуйтеся з ароматерапевтом. Деякі олії можуть викликати у вас підвищену чутливість, а ароматерапевт дасть рекомендації щодо більш відповідних олій для вас конкретно.

За матеріалами книги "АРОМАТЕРАПІЯ ДЛЯ МАТИ І ДИТИНИ"
ПЕРЕКЛАД: Олени Гергель для www.malecha.org.ua