Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Молодіжний кредит - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Молодіжний кредит

Користувач поза мережею   Мрія* 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 21 січень 2010 - 13:32

Час від часу (це, напевно пов'язано з виборами) починають піднімати питання молодіжного кредиту. Може хтось стикався з молодіжним кредитом, цікавився, можливо хтось стоїть на черзі, а може хтось отримав його? Хотілося б знати, чи реально отримати кредит, чи це все так гарно на папері.

Цитата

Тривалий час посадовці й політики не хотіли визнавати, що молодіжний кредит – це профанація.

Так, працює Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, так, виділяють певні кошти на відповідні програми з державного бюджету, але реально українська безквартирна “незолота” молодь отримати безвідсотковий кредит не може. Політикам не вистачало мужності сказати, що давайте припинимо дурити народ і пускати гроші на вітер. Тепер на мріях молодих українців про дах над головою поставили хрест. Зробив це нинішній уряд, причому з особливим цинізмом. Ті, хто отримує молодіжний кредит, мають повернути його щонайбільше за п’ять років. І якщо раніше сім’ї з дітьми мали певні привілеї у цьому виді кредитування, то тепер їх немає.

Стати в чергу – ще півсправи

Досі отримати молодіжний житловий кредит – було подвигом. За правилами, якщо неодруженому громадянину або подружжю не більше 35 років, вони можуть претендувати на отримання державного молодіжного кредиту. Обов’язкова умова - вони повинні стояти у квартирній черзі (тобто мати право на поліпшення житлових умов). У Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву вимагають купу довідок. Якщо людина героїчно проходить всю цю паперову метушню, то у відділенні Державного фонду дані заносять у комп’ютер і ставлять на чергу.

Оскільки темпи державного будівництва в Україні слабенькі, на нове житло можна чекати п’ять, а то й більше років. Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву пропонує ще один варіант - банківський кредит, який дозволяє придбати готову квартиру на первинному або вторинному ринку. Це дороге задоволення, але менш клопітне.

100 тисяч молодих і безквартирних

Можливість отримати банківський кредит із частковою компенсацією відсотків дещо зрушив чергу безквартирної молоді, однак проблеми не вирішив. Зараз своєї черги на молодіжний кредит чекають близько сотні тисяч осіб.

Заборгованість Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву становить 4,8 мільярда гривень. Підписання нових договорів фактично призупинене. Упродовж цього року не надано жодного кредиту з частковою компенсацією відсотків, а пільгові кредити отримали лише 150 сімей. Сподіватися на поліпшення ситуації наступного року – не доводиться.

Діти не мають значення...

Із цієї ситуації треба було якось виходити. У молодіжно-житловому відомстві провели ревізію, результатом якої стало виявлення певних порушень. Головне контрольно-ревізійне управління та Рахункова палата виявили, що часто-густо молодіжні кредити отримують спекулянти, які згодом наживаються на оренді та перепродажу квартир. Відтак уряд прийняв драконівську постанову, за якою молода сім’я може отримати кредит із частковою компенсацією відсотків лише на 5 років.

Досі держава компенсувала позичальнику відсотки за кредит у розмірі одної облікової ставки НБУ (8,5%), якщо особа чи сім’я не має дітей або має одну дитину. Якщо позичальник мав двох дітей, то компенсували півтора облікової ставки, якщо трьох і більше – подвійну ставку. Додатково на компенсацію половини облікової ставки мав кандидат на отримання житла, який потребував поліпшення житлових умов. Тепер держава компенсує відсотки лише в розмірі однієї ставки НБУ.

Зиск для уряду – очевидний. За словами голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Валерія Омельчука, при довготермінових кредитах затрати державного бюджету зростають у кілька разів. “Ми підрахували, якщо погашення кредиту відбувається в перші п’ять років, то на 1 млрд. гривень залучених банківських коштів з державної казни буде витрачено 300 мільйонів гривень, – цитує Омельчука “Деловая столица”. – Якщо ж кредитна угода діє до 25 років, то на 1 мільярд залучених коштів буде виплачено той же 1 млрд. з бюджету”.

Сплатити житловий кредит за п’ять років можуть лише ті ж спекулянти, з якими начебто намагається боротися уряд. Ми зайшли на офіційний сайт Державного фонду, на якому працює електронний розрахунок кредиту, і спробували підрахувати у скільки обійдеться банківський кредит з частковою компенсацією відсотків для молодої сім’ї. За грубими підрахунками, квартира за ціною 70-80 тисяч доларів (приблизно стільки коштує двокімнатне помешкання в Києві), куплена в кредит терміном на п’ять років, обійдеться в понад 125 тисяч доларів. Щомісячно сім’я має сплачувати понад 10 тисяч гривень. Отакі статки, виявляється, має середньостатистична безквартирна українська молодь...

My Signature
Зображення
Найдорожчий скарб у нас - це життя... А найщасливіші ті люди, які можуть його з насолодою прожити!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ліньтяйка 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 січень 2010 - 13:35

Я чула, що Pazunika розуміється на цьому питанні, якщо вона наткнеться на цю тему, то може щось роз'яснить.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nataly_diz 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 січень 2010 - 14:31

Ми є тими, хто взяв кредит,але" банківський кредит".Вже 5 років сплачуємо.....Нам ще"пощастило"взяли на 10 років.До того ,стояли в черзі довго-довго.Оформляли довго-предовго,збираючи купу паперів,вистоюючи шалені черги....Але в 2005р.нам чітко дали зрозуміти,що "халява"нам не світить.Тому ми рішились взяти банківський кредит.Від молодіжного фонду маємо щомісяця компенсацію в ~500грн.Ось і вся Молодіжна програма...Цього року банк підняв нам процентну ставку.Те що народилась друга дитинка,ніде не враховують.Що ще?Короче,кабала.На сьогодні,ми вже віддали банку фактичну сумму,яку позичали,але винні ще половину.Тобто,переплачуємо вдвічі...сумно...Якщо є питання-чим зможу допоможу.Але враховуйте той факт,що ми живемо "на Украйні"і що "дєло било"5 років тому!
My Signature
Зображення
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мама Тараса 

• Своя людина
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Комерсант

Відправлено 21 січень 2010 - 18:29

В 2005 взяли кредит на 30 тис дол. Щомісяця держава (молодіжний фонд) повертає десь 600 грн. Вже закінчуємо платити, то переплатили не дуже багато, як би мали переплатити, якби платили ті 20 років, на які брали кредит.На черзі не були, приписані були взагалі в іншій області, тут не було знайомих, все оформили самі. Вважаю, що з цим повезло.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ірина І 

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Модератори

Відправлено 21 січень 2010 - 18:39

щодо того кредиту,який діяв раніше-в Фонді Сприяння Молодіжному Будівництву, то програма вже не працює років з 4.

Програма з частковою компенсацією провалилась, бо держава затримує свою компенсацію по пів року а банк чекати не хоче.
Бідні ті люди,які сплачують ці кредити, уявіть, що за договором дер. компенсує певну суму щомісяця і якщо люди брали кредит в банку, то розраховували на цю суму.
а не тут то було.
ці затримки компенсації, люди перепозичають гроші щоб погасити кредит.

Ми свого часу це розглядали, але ніодна програма в фонді не працює нормально.
якщо раніше давали квартири по першій програмі, то відкати треба було платити і немалі.
а давали депутатам, митникам, міським чиновникам.
вони брали собі хати на державний кредит, там собівартісь м2 була дуже маленькою, по держбуду, і зразу продавали.

мало людей скористались тою програмою.
я ю сама собі хату взяла, стою на черзі, правда не у них, а в міській раді, але наразі там нічого не будується, все стоїть ще з 2004 року.

можливо колись це запрацює.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Синулька 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 21 січень 2010 - 18:45

Я працювала в банку, в нас оформляли молодіжний кредит,але дійсно держава повернення затягувала в середньому на пів року, а сімя чекала цих грошей шоб платити хоча б відсотки. Тому всі як могли так скоро погашали той кредит.
My Signature
Зображення

Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Украся Поділля 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 січень 2010 - 23:34

А зараз, чи є якась програма для молоді, хто володіє інформацією?
Чи можливо взагалі отримати житло в кредит?
My Signature
Зображення
Навчайтесь у всіх але не повторюйте нікого!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Раїник Талія 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 лютий 2010 - 16:33

ми з чоловіком в 2007 стали в чергу на молодіжне житло, коли тільки встяли були в списку 280, зараз вже 480.. тепер взагалі ніякої надії на це не покладаємо
ще знаю, що міська влада зараз ухвалила рішення про будову соціального житла на вул. Роксолани -
Прихований текст
але коли почнуться реально якісь роботи невідомо...
загалом я вважаю, що чесними методами тут нічого, на жаль, не добєшся...

Повідомлення відредаговано Раїник Талія: 22 лютий 2010 - 16:39

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 22 лютий 2010 - 16:41

Ми вже 4 роки в черзі в тому молодіжному кредиті... з них 3 рокі 12 в списку і що... Житло зараз не будується, той будинок в якому мала бути наша квартира майже побудований але не введений в експлуатацію і скільки чекати ніхто не знає, а час пливе... Кредит по молодіжній програмі дають лише особам що не досягли 35 років, то маємо в запасі ще 2 роки, а потім
Сестра мого чоловіка встигла отримати квартиру за цією програмою (бо мама працювала тоді помічником мера), то вони задоволені, бо з того часу ціни квартири стрімко зросли. То навіть з усіма доплатами, переплатами, страхуванням, оформленням на сьогоднішній день сума смішна.
My Signature
Зображення
Ділитися своїми знаннями. Це спосіб досягнути безсмерття" Далай Лама

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Roksolana 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 лютий 2010 - 16:52

Хіба банки вже розпочали кредитування?
My Signature
Зображення

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне всё фиолетово!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   бабочька 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 лютий 2010 - 18:05

Може хтось чув про молодіжне кредитування будівництва житла на селі? Чи діє ще ця програма?Хочем розпочати будову в селі,але було б швидше побудувати з додатковими коштами.
My Signature
Зображення[/url]
Ознайомтесь з правилами підписів!!!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   або 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 квітень 2010 - 22:17

Перегляд повідомленнябабочька (22.2.2010, 19:05) писав:

Може хтось чув про молодіжне кредитування будівництва житла на селі? Чи діє ще ця програма?Хочем розпочати будову в селі,але було б швидше побудувати з додатковими коштами.

Я писала в своїй магістерській про цей кредит. Але це було 2 роки тому. Буду шукати в неті про це. Щось знайду - напишу. Бо ми теж хочемо в селі будуватись.
My Signature
Зображення
ЗображенняЗображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 вересень 2010 - 20:04

все таки виглядає що молодіжне кредитування таки існує.. ми подали заяву на окремий міський проет соціального житла по вул.Роксоляни і чесно без хабарів попали у список зі 150 кандидатів з яких 70 отримають житло. Повинні на початку жовтня оголосити список. А ще обіцяють закінчити будівництво до 2012року.. ну що ж, будемо надіятись
  • 0
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 вересень 2010 - 20:34

я сьогодні по новинах чула, що люди,які стоять на черзі і мають 70% вартості житла, то 30 дає держава.
але квартири як правило дають площею не такою як нормавано для сім""ї, а наприклад 80 м, тому платити треба буде ще більше.
тобто ті що мають гроші зможуть взяти, а інші так і будуть стояти в черзі, яка постійно збільшуються.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 09:55

Ірина І, але вартість соціального житла нища (~5000грн). А розрахунок йде таким чином - 20м.кв на людину + 20 на всю сімю
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   pavuchok 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 10:10

У нас в Луцьку на цю програму(називається "Доступне житло") виділено два недобудовани будинки в одному 5800 кв.м в іншому 4600 той що дешевший то щей криши немає.На кожного члена сімї 21кв.м + 10 загальний.От і виходить що нам світить тільки двох кімнатна а якщо брати трьохкімнатну то ще доплачуйте за "лишні" квадрати.Даєте 70% від вартості і може після нового року поселетесь.
Тож правду кажете хто має хроші той купуватиме а молоді сімї чекати....:angel:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Марта29 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 10:10

особито я вже стою в черзі на молодіжне кредитування 5 років.За цей час я вже звяла просто кредит на житло і вже його виплатила.Якби я чекала милостині від держави то моя дитина на сьогоднішній день була б бомжом разом з нами.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Svitlana83 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 10:18

Раїник Талія,
ми також попали в 150. Цікаво, чи попадемо в 70, хоча мало віриться(.Ви ходили на збори? Може сусідами будемо?)))
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 10:20

Раїник Талія, ну так, але якщо дадуть 60 м, з них зразу 70 % треба заплатити, то сума немаленька.
тому й кажу що грошики треба мати.
та й кредити там беруть аж ніяк не бідні люди )
а тим що потрібно, далі будуть стояти, аж поки 35 років не стукне.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Svitlana83 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 вересень 2010 - 10:22

Ірина І,
а чому саме 70 %?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Stasia24 світлина

Stasia24  Щодня гинуть захисники цілісності України. Вічна їм пам'ять. В мене траур, а в тебе, народе України? Зроби для своєї душі зовсім небагато: - не чекай, поки держава оголосить про всеукраїнський траур, запалюй свічу Пам'яті за вбитих та свічу за здоров'я живих захисників України щодня, поки йтиме війна; -не чекай поки держава відмінить всі розважальні програми по ТБ, просто їх не вмикай; Слава Україні ! Героям слава!

Вчора, 23:30

Показати коментарі (2)

IRATC світлина

IRATC  Cьогодні рівно рік як я з "Малечею" форумом, і рівно пів року як з власною малечею )))

Вчора, 23:18

Показати коментарі (1)

Soveniatko світлина

Soveniatko  Хочу нарешті прочитати новину "Сьогодні в зоні АТО не загинуло жодного військовослужбовся і жодної людини з мирного населення. "

Вчора, 21:05

Показати коментарі (1)

siesta2 світлина

siesta2  Шукаючи Європу,ми знайшли Україну.....

Вчора, 14:09

NATACHKA світлина

NATACHKA  Чуєш, ти чекай мене, над усе чекай Коли смуток огорне, жовтий дощ стіка І в спекотну каламуть, в заметіль, у сніг Коли інших вже не ждуть, вже й забувши їх. І коли листів нема із далечини... інших вже не ждуть дарма — стомлені вони. Повернуся, тільки жди І не зич добра тим, хто каже далі йди і забудь... пора. Хай повірять мати й син, що нема мене Друзі втішаться отим "було і промине", Сядуть в коло при вогні і ковтнуть вина. На помин душі Та ні. Ти чекай одна. Ти чеканням повернеш ...

Вчора, 13:12

Показати коментарі (3)

OlenaC світлина

OlenaC  Це ж треба мати сатанинський намір, чаїть в собі невиліковний сказ, щоб тяжко так знущатися над нами, та ще й у всьому звинувачувати нас! ЛіНА КОСТЕНКО

Вчора, 10:45

Арсім  Ішан світлина

Арсім Ішан  Вітаю всіх Ольг, Олічок, Ольок... з Днем Ангела!!!! Нехай Ангел охороняє і приносить здоровячко!!!)))

Вчора, 08:25

Показати коментарі (5)

Verochka світлина

Verochka  Моєму щастю сьогодні 1 рочок! Моїй малесенькій донечці рочок! Безмежно дякую Богу за неї! За кожну мить, яка в нас була, і які ще будуть!

23 лип 2014 14:39

Показати коментарі (9)

Бернадета2606 світлина

Бернадета2606  дуже прошу зголоситися ініціаторів листа-інструкції:якт діяти у разі мобілізації. буду вдячною!

23 лип 2014 11:19

Показати коментарі (1)

Мамуся двох янголяток світлина

Мамуся двох янголяток  Зберемо кошти для наших Героїв спільними зусиллями? l line33.png b 9.png t Mojijj solodenyekjhjj d 24 m 2 y 2010 c 11 http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=62330&st=80

23 лип 2014 11:14

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 25 липень 14 )

• З днем народження
    Кравчоля 
    - Вік: 30
  • З днем народження
    *Ircja* 
    - Вік: 25
  • З днем народження
    щастя