Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Ацетон у дитини - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Любі наші відвідувачі, сайт працює!
Якщо десь побачите жучка (баг) прошу повідомляти в темі
http://www.malecha.o...
Під жучками мається на увазі будь-яка некоректна робота ресурсу після відновлення.

Щира та безмежна подяка Павлові, чоловікові нашої Shady Lady за реанімацію сайтів!

Увага!
Події місяця!

- Військово - креативний квест

- Любіть Україну, Патріотичний поетичний флешмоб

- Раді Вас запросити на новий обінник- квест "Шоколадний нікнейм"

- Конкурс українських патріотичних аватарів "Україно, рідна моя!"

• 15 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Ацетон у дитини Оцінка: -----

Користувач поза мережею   zajka 

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 20 лютий 2008 - 10:18

Прохання відгукнутися тих матусь (татусів), у чиїх дітей знаходили ацетон в сечі.
Чому він з"являється? Може, знаєте як цьому можна запобігти?
У мене в дитинстві, та й в дорослому віці був досить часто. Але в ті часи це було рідке явище. Зараз чую, що ледь не в кожної другої дитини є така проблема (тобто, з"являється час від часу).
Я дуже боялася, щоб у малої такого не було. Годувала її обережно, свіжою і домашньою (по можливості) їжею, нічого жареного, копченого. І все одно не вберегла. Вже був ацетон 3 плюси.
Чи може це бути спадковим?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 20 лютий 2008 - 11:06

zajka (20.2.2008, 10:18) писав:

Прохання відгукнутися тих матусь (татусів), у чиїх дітей знаходили ацетон в сечі.
Чому він з"являється? Може, знаєте як цьому можна запобігти?
У мене в дитинстві, та й в дорослому віці був досить часто. Але в ті часи це було рідке явище. Зараз чую, що ледь не в кожної другої дитини є така проблема (тобто, з"являється час від часу).
Я дуже боялася, щоб у малої такого не було. Годувала її обережно, свіжою і домашньою (по можливості) їжею, нічого жареного, копченого. І все одно не вберегла. Вже був ацетон 3 плюси.
Чи може це бути спадковим?

Можете насам перед дати дитині щось від глистів. Саме вони є першими збудниками ацетону. Знаю не з розповідей. А після цього пройдіть кур "Ентеросгелем" і водичкою "Боржомі" чудово допомогаю
Не хворійте
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 лютий 2008 - 11:27

Дякую. Я так розумію, це можна (треба) робити в негострий період ?(у нас саме такий)
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 лютий 2008 - 12:06

zajka (20.2.2008, 11:27) писав:

Дякую. Я так розумію, це можна (треба) робити в негострий період ?(у нас саме такий)

Ми давали коли ацетон був 4+ здається. ну тоді нас у же хотіли ложити в лікарню. вВ Вечері ми це все дали, а на ранок Вже було 2+ з ранку дали другу таблетку і до вечора все пройшло. Ми продавали Ентеросгель ще 2 тижні і дякувати богу вже рік нічого немає. Дитина їсть усе
My Signature
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 березень 2008 - 13:14

Знову у нас цей клятий ацетон. В лікарню не поїхали, вирішили лікуватись самі. Чудово допомагає відвар ізюму! А ще поставили клізму очисну із содою: луг добре виведе ацетон. І ось ще деяка інформація, може комусь знадобиться.

Ацетонемічний синдром – актуальна проблема у дітей, симптомокомплекс, що виникає при підвищеному вмісті в крові кетонових тіл, таких як ацетон, ацетонова і бета-оксимасляна кислота. Раніше їжа була натуральна, без хімічних добавок, тому наші бабусі й не знали про цю хворобу. Тепер у торгівельній мережі повно продуктів із стабілізаторами, барвниками тощо. Виникає ацетонемічний синдром при погрішності в харчуванні, після «бенкетних столів», вживання жирної і жареної їжі, чипсів, сухариків, пельменів, ковбаси, сирків у шоколаді. Такі продукти – сильний подразник для печінки та підшлункової залози. Подразнення слизової оболонки травного тракту викликає у дитини біль у животі, потім нудоту, блювоту, зникає апетит, з’являються в’ялість або навпаки – збудження, головний біль, закрепи або послаблення. Підвищується температура – до 37,5-38,5оС, збільшується печінка – на 1,5-2,0 см, із рота з’являється запах ацетону.
У такому випадку потрібно пошвидше зняти у дитини блювоту. Давати пити у великій кількості компот із сухофруктів, солодкий чай із лимоном, лужну мінеральну воду: "Поляна Квасова", "Лужанська", "Моршинська", "Трускавецька", Боржомі».
Звичайно, велике значення для організму дитини має правильне харчування. Краще обмежити продукти з підвищеним вмістом жирів і білків; взагалі відмовитися від концентрованих м’ясних, кісткових, рибних і грибних бульйонів. Не купувати дітям продукти, що містять консерванти, стабілізатори, барвники, емульгатори, есенції, прострочені молочні та м’ясні продукти, чіпси, горішки, жувальні гумки. Слідкуйте, щоб діти не зловживали солодощами, особливо шоколадом, шоколадними цукерками, газованою водою, тому що ці продукти токсичні і негативно впливають на печінку та підшлункову залозу дітей. Обмежте м’ясо молодих тварин і птиці; жирні сорти м’яса, субпродукти; сметану, ряжанку; помідори, баклажани, цвітну капусту; шоколад, апельсини, напої,що містять кофеїн. Лікарі-педіатри не раз переконувалися, що саме після вживання цих продуктів у дітей з’являються біль у животі, запах ацетону із рота, підвищується температура. Це означає, що дитина захворіла, і у неї – ацетонемічний синдром.
Варто посилити раціон продуктами, що багаті вітамінами і клітковиною, молочними і молочно-кислими продуктами, крупами, овочами і фруктами. Годуйте дітей 5-6 разів на день, але не силоміць. Хочу ще раз нагадати, що у раціоні повинно бути багато рідини, переважно лужних напоїв, зелений чай, компот із сухофруктів. І, звичайно, потрібно дотримуватися дієти.
Потрібно уникати фізичних і психічних перевантажень; перегрівів у задушливому приміщенні; обмежити час перегляду телепередач і роботи на комп’ютері.
Бажано один раз на рік оздоровлювати дитину в санаторії з використанням слабомінералізованих лужних вод.
Кризи при ацетонемічних синдромах закінчуються у дітей після 12-14 років.
С. Добровольська, зав.відділенням дитячої консультації
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Utaru 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 12 березень 2008 - 20:26

А ще я на власному досвіді знаю, що від вершкового масла (навіть маленького шматочка в каші) ацетон дуже піднімається. В нашому випадку від 1+ до 3+ за декілька годин.
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 березень 2008 - 22:41

Utaru (12.3.2008, 20:26) писав:

А ще я на власному досвіді знаю, що від вершкового масла (навіть маленького шматочка в каші) ацетон дуже піднімається. В нашому випадку від 1+ до 3+ за декілька годин.

От скажіть, і як тепер нам бути: взагалі масла не давати чи тільки в гострий період? Бо я зараз ВСЕ боюся давати
До речі, знайшла варіант гіпокетогенної дієти (для хворих на ацетономічний синдром), дуже чітко все розписано:що заборонено, що обмежити, а що показано. Можу поділитися, якщо хочете. :dance2:
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Украля 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 травень 2008 - 14:23

Підкажіть, щоб визначити чи є ацетон, то є якісь тести? Вони в аптеці продаються? Надіюсь, що ніколи не стикнусь з цією проблемою, але хочу більше про це знати.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 травень 2008 - 14:26

Украля (24.5.2008, 14:23) писав:

Підкажіть, щоб визначити чи є ацетон, то є якісь тести? Вони в аптеці продаються? Надіюсь, що ніколи не стикнусь з цією проблемою, але хочу більше про це знати.

Так, в аптеці продаються палички для визначення ацетону. Та думаю вони не такі вже й потрібні в домашній аптечці, тим паче що термін зберігання у них обмежений...
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 вересень 2008 - 14:58

Після двох приступів ацетону з різницею в півтора місяці ми таки вирішили, що в нашій аптечці ці тести повинні бути. 30 штук (в баночці) коштують біля 10гривень. Тільки не у всіх аптеках вони є. У них дійсно є обмежений термін зберігання, але він досить довгий -півроку, здається, ПОКИ ви не відкриєте баночку. А з моменту, як ви її відкрили, тести придатні протягом 30 днів. За один раз ми не використовуємо 30 штук, звичайно, (використали останнього разу десь 15-20, бо часто міряла ще й перепровіряла) але менших упаковок я не зустрічала.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Лина 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 вересень 2008 - 15:53

zajka (12.3.2008, 22:41) писав:

До речі, знайшла варіант гіпокетогенної дієти (для хворих на ацетономічний синдром), дуже чітко все розписано:що заборонено, що обмежити, а що показано. Можу поділитися, якщо хочете.

zajka, дуже хочемо, бо в нас така проблема з"являється час від часу також. Навіть у лікарні лікувалися нещодавно. :morning1:
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 вересень 2008 - 23:13

Лина, ось дієта:
Текст, що розкривається

Можна: М'ясо дорослих тварин, м'ясо кроля, індички; яйця варені (одне на день) або у вигляді омлету; Риба морська, зелені та бурі водорості; Супи на овочевому відварі; картопля, буряк, морква, огірки, кабачки, капуста білокачанна, цибуля, салат, кріп; Каша гречана, вівсяна, рисова, кукурудзяна; сухарі, галетне печиво; мармелад, желе, лукум, карамель; Яблука некислі, груші, солодкі ягоди, виноград, диня, кавун, персики, абрикоси, черешні; Молочні продукти (молоко, кефір, ряжанка, сир, плавлений сир, бринза); Сухофрукти (урюк, сливи, курага, родзинки) у вигляді узвару; морси з чорної смородини, журавлини, киселі; соки з м'якоттю, свіжовіджаті; чай зелений, лимонний напій
Обмежити: Солоне м'ясо, консерви; Оселедець, солона риба, ікра рибна, консерви; нерибні продукти моря (кріль, краби, крабові палички); Борщі з використанням томатів; томати помаранчеві, кольорова капуста сира, редька; страви з бобових і гороху; Макаронні вироби; бісквіт, кекс; Банани, ківі, фініки, інжир, мандарини; Сметана, вершки, твердий нежирний сир
Не можна: Супи та борщі на м'ясному бульйоні, телятина, м'ясо молодих птахів; субпродукти (печінка, нирки, мізки); копченості, маринади; Супи на рибному бульйоні; риба печена (за винятком судака, щуки); раки; Супи на грибному відварі, зелений борщ; томати червоні та рожеві, баклажани, солодкий перець, кольорова капуста відварена; гриби білі та шампіньйони; шпинат, щавель, петрушка; кетчуп, аджика, майонез; Здобне і листкове тісто, чипси; кондитерські вироби з кремом; шоколад; Кислі фрукти (яблука, вишні, апельсини); Йогурт, жирний сир; Відвар шипшини, чорний чай, кава; холодні та газовані напої; концентровані напої.

А з власного досвіду можу сказати, що ми тільки першого разу лікувались в лікарні, і то спочатку нам ставили діагноз "ГЕК, отруєння". Я зрозуміла з того перебування в лікарні, що для моєї дитини то занадто великий стрес, наслідки якого переважають позитив від лікування. Методи у них жорстокі, я розумію, що вони мусять поставити ту крапельницю і для того прив"язують дитину, бо їй не можна ще пояснити в рік і 3 місяці, і т.п., але...після лікарні моя дитина довго боялася людей - і знайомих, і незнайомих, і навіть спочатку тата і бабусю - усіх боялася, крім мами. Тепер при приступах ми лікуємось самі. Найперше - відпоюємо з ложечки щоп"ять хвилин. Даємо відвар ізюму, Боржомі без газу, кажуть, ще добре допомагає морквяно-рисовий відвар, але я особисто не пробувала. Важливо давати пити часто, але маленькими порціями, щоб не спровокувати блювоту. В першу добу не давати їсти. Ще добре давати Ентеросгель, виводить усі токсини і каку-бяку, можна давати і маленьким дітям.
Лина, дай Боже, щоб вам ця інформація не знадобилася, щоб дитинка була здорова. Бо я так боюся цих нападів, хоч і знаю, що робити, але все одно дуже завжди переживаю. Читала в літературі, що до 10-12 років діти це переростають.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 13:46

У Пашки теж літом був ацетонімічний синдом. При чому причини я й досі знайти не можу. Їмо все тільки хороше. В той день не їв цукерок, нічого жареного, нічого шкідливого ні шматочка.
Протримали нас у лікарні чотири дні, відкрапали з десяток крапельниць, зробили узі, і печінка дійсно була трішки збільшена, шукали все підряд (і гастрит, і загострення панкреотиту - звідки в дитини таке може взятися?). Дали нам дієту, якої ми дотримувалися 10 днів.
Мені дивно, що такий приступ вперше був, коли дитині вже 9 років. Меншим ні разу.
Тому я дуже вам усім вдячна за інформацію. Буду знати, що робити в таких випадках.
До речі, коли ми поступили в лікарню, ацетон був 4+, а після першої крапельниці - вже 1+.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 16:06

zajka (17.9.2008, 23:13) писав:

А з власного досвіду можу сказати, що ми тільки першого разу лікувались в лікарні, і то спочатку нам ставили діагноз "ГЕК, отруєння". Я зрозуміла з того перебування в лікарні, що для моєї дитини то занадто великий стрес, наслідки якого переважають позитив від лікування. Методи у них жорстокі, я розумію, що вони мусять поставити ту крапельницю і для того прив"язують дитину, бо їй не можна ще пояснити в рік і 3 місяці, і т.п., але...після лікарні моя дитина довго боялася людей - і знайомих, і незнайомих, і навіть спочатку тата і бабусю - усіх боялася, крім мами. Тепер при приступах ми лікуємось самі. Найперше - відпоюємо з ложечки щоп"ять хвилин. Даємо відвар ізюму, Боржомі без газу, кажуть, ще добре допомагає морквяно-рисовий відвар, але я особисто не пробувала. Важливо давати пити часто, але маленькими порціями, щоб не спровокувати блювоту. В першу добу не давати їсти. Ще добре давати Ентеросгель, виводить усі токсини і каку-бяку, можна давати і маленьким дітям.
Лина, дай Боже, щоб вам ця інформація не знадобилася, щоб дитинка була здорова. Бо я так боюся цих нападів, хоч і знаю, що робити, але все одно дуже завжди переживаю. Читала в літературі, що до 10-12 років діти це переростають.

Дуже дякую, zajka за корисну інформацію. Чесно кажучи, я і сама не планувала класти дитину до лікарні, то саме останнє місто, куди б я її повезла. Але так трапилося, що це був дуже важкий випадок, і я самотужки нічим не могла зарадити своїй донечці, хоча робила все як треба: відпоювала, не годувала, давала Ентеросгель, пізніше Ніфуроксазід і Ентерол. Але вона на очах "згасала", почала весь час лише спати. З 1 року в нас ці проблеми, але цього разу я була дуже налякана. Я завжди справлялась самотужки, а тут нічого не допомагало. Згодна з тим, що перебування в лікарні, то є великий стресс для дитини, да і для матері також. Тому на майбутнє для себе я вирішила (не дай Боже, звичайно, щоб таке знову повторилось): крапельницю, уколи та аналізи можливо робити і в домашніх умовах, звичайно за додаткові кошти, але психічне здоров"я дитини коштує дорожче.
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 18:48

МамаПашіЖені, для мене це завжди загадка - чому? що було причиною? весь час гадаю, а напевне так і не знаю. Це необов"язково має бути іжа, приступ може спровокувати стрес, переїзд, фізичне навантаження; навіть голод або перегодовування, як я зрозуміла, бо лікарка мені наголошувала на тому, щоб не перегодовувати дитину, але і в жодному разі (в нормальному стані) не допускати "голодних" перерв. Після крапельниці одразу стає набагато краще! Знаю це з власного досвіду, бо сама мала приступ ацетону останній раз вже коли в інституті навчалась, то можу оцінити цей стан.
Лина, я вас так добре розумію. Ми потрапили в лікарню в такому ж стані, постійно спить, нічого не хоче, ні на що не реагує...я була у відчаї.. довго шукала хто б допоміг вдома, була згодна навіть на крапельниці, тільки щоб не в лікарню, але дивлячись на дитину і не впізнаючи її, злякалась і погодилась їхати у лікарню, тим більше лікар з швидкої був дуже переконливим і навів аргументи, які мене переконали. Зараз тримаю Миросю на дієті. Нічого смаженого, жирного, з хімічними добавками, консервантами, намагаюсь не давати продуктів, які заборонені дієтою, хоча у мене є питання до того, хто її складав. От що значить - обмежити? Це давати, але рідко, як я розумію. Але що таке рідко в данному випадку - один раз на тиждень чи один раз на місяць? чи інакше? напишіть, що ви думаєте
Бажаю усім, щоб дітки були здорові!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 19:14

zajka (18.9.2008, 19:48) писав:

От що значить - обмежити? Це давати, але рідко, як я розумію. Але що таке рідко в данному випадку - один раз на тиждень чи один раз на місяць? чи інакше? напишіть, що ви думаєте

Я думаю, оюмежити - це значить давати рідко, наприклад, коли гості і ніяк не відмовиш від цього, або на домашні свята. Чим рідше, тим краще.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 19:17

Власне, з переліку того, що треба обмежити, мене особливо цікавлять борщ за томатом, макарони і банани, бо ці страви і продукти Мирося любить. Раніше я давала їй макарони раз на тиждень, банан час від часу, коли вона просить (то тижнями може не згадувати, а то щодня просить), ну а борщ...цеж національна страва...доведеться тепер без томату їй окремо готувати.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 вересень 2008 - 19:47

zajka (18.9.2008, 18:48) писав:

Зараз тримаю Миросю на дієті. Нічого смаженого, жирного, з хімічними добавками, консервантами, намагаюсь не давати продуктів, які заборонені дієтою, хоча у мене є питання до того, хто її складав. От що значить - обмежити? Це давати, але рідко, як я розумію. Але що таке рідко в данному випадку - один раз на тиждень чи один раз на місяць? чи інакше? напишіть, що ви думаєте

Обмежити - це давати час від часу, я так розумію. Тобто потрібно, щоб пройшов певний час від останнього прийому такої їжі. Мабуть десь раз на тиждень, не частіше, а бажано рідше.

zajka і вам здоров"ячка!
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   OOksana 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 жовтень 2008 - 15:33

Дівчатка, щось я не до кінця розумію, що це за ацетон в дитини.
Я останнім часом чую з ротика своєї малої якийсь кислуватий запах, але тошноти, блювоти і т.д. ( дякувати Богу ) немає . То це воно?
Розрадьте, будь ласка, бо дуже страшно стало, як почала вдумуватися в це.
  • 0
  • Back To Top

• Старожил
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 жовтень 2008 - 00:47

OOksana, почитайте цю інформацію. Сподіваюсь, вона вас заспокоїть :wub:
Текст, що розкривається

У групу ризику входять діти, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених ("жовтушку"), також діти з проблемами кишково-шлункового тракту і діти з поганою спадковістю (якщо у батьків є хронічні захворювання печінки), -розповідає завідувачка першого педіатричного відділення Олена Кіналь. - На щастя, після семирічного віку, коли стабілізується робота ферментної системи, діти перестають хворіти на ацетономічний синдром. У дорослих такого теж не спостерігалось.
- Коли печінка і ферменти не можуть упоратися з розщепленням продуктів, що містять жир, і потрапляють у кров, починається інтоксикація організму. Внаслідок цього дитина температурить, - продовжує лікар-педіатр Олена Кіналь. - Ацетономічний синдром виникає на фоні інших захворювань (дискенезії жовчовивідних шляхів, панкреатичних явищ, ГРЗ тощо). Лікування необхідно почати негайно. Насамперед давати багато пити, краще - лужну воду ("Боржомі", "Поляну квасову") без газу через 10 хвилин по ложці. Це повинно припинити блювоту. Ефективний також морквяно-рисовий відвар із дитячого харчування: рис адсорбує, а морква знімає напади блювоти.
Якщо такий стан виник у дитини вперше, Олена Кіналь радить звернутися до лікаря, тому що невміле самолікування може призвести до зневоднення організму та виникнення змін із боку серця й нирок. У діабетиків іноді з'являється ацетономічна кома. Тоді видужання буде довгим і важким. І навпаки, батьки, які стикалися з цим, відразу починають діяти і не допускають до підвищення ацетону.
- Зручним засобом дізнатися, чи в дитини підвищився ацетон, є спеціальний тест-контроль, - зазначає провізор інформативно-довідкової мережі аптек "Авіценна" Юлія Кичмаренко. - Він простий у використанні і миттєво дає результат. Тест-паличку опускають у теплу сечу, і залежно від кольору (до темно-фіолетового) визначається ступінь підвищення ацетону. Найбільшим попитом він користується після свят.

Коментар експерта:Олена Кіналь, завідувачка першого педіатричного відділення міської дитячої поліклініки №2:
- Для профілактики ацетономічного синдрому дотримуйтеся таких правил:
1) намагайтеся дотримуватися режиму харчування;
2) годувати дітей три-чотири рази на день здоровою, свіжоприготовленою їжею;
3) обмежити в солодощах і жирній їжі;
4) ввести табу на солодку воду;
5) не йти на поводу у родичів, які дозволяють дитині їсти зайве;
6) купувати соки тільки у скляній тарі, а "Боржомі" - тільки в аптеці.
Дієта при ацетономічному кризі:
- на етапі передвісників (в'ялість, адинамія, нудота, відмова від їжі, запах із рота, мігренеподібний головний біль, спастичний біль у животі) та в період кризи (за винятком періоду хвороби, коли є блювота) дитина не повинна голодувати;
- призначається акетогенна дієта, яка передбачає вживання вівсяної, гречаної, кукурудзяної каш, зварених на воді, картопляного пюре на воді, галетного печива, печених солодких яблук;
- розширення дієти за рахунок молока, кефіру, овочевого супу, м'яса, коли призупинена блювота і покращено загальний стан;
- протягом двох-трьох тижнів невиснажлива, неподразнююча дієта без приправ, копченостей, маринадів, вживання вареної або приготованої на пару їжі;
- часте питво (на всіх етапах кризи) з використанням регідрону (або ораліту, хумана-електроліту, гастроліту), негазованої лужної мінеральної води («Поляна квасова», «Луганська», «Боржомі»), напою із сухофруктів.
Довідка
Ацетономічний синдром виник у 70-ті роки минулого сторіччя, коли вперше на полицях магазинів з'явився маргарин - перший продукт, до складу якого увійшли інгредієнти переробки нафти. Він почав активно використовуватися в кондитерській промисловості як замінник вершкового масла.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 15 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Shady Lady  світлина

Shady Lady   За систематичне порушення Правил Форуму забанено 21 чоловік

Вчора, 22:02

Показати коментарі (2)

Galicia світлина

Galicia  У соцмережах жартують, що Харків виконав Dropleninchallenge і передав естафету Запоріжжю

Вчора, 17:29

Показати коментарі (1)

Saulė світлина

Saulė  Сонце тижні мотає в відпустці за власний рахунок, Жовтень стелиться низько захмареним анабіозом, Хрипи воронів стіни бетонні уранці відлунять, А вірші – гарячково сухі і дешеві, як проза. Над асфальтом доріг густо стигне холодне мовчання, Вітер бавиться листям опалим недбало, понуро, Сонце зараз, напевно, газелей стріляє в саванні, Доки тут його втомлені зами зітхають і курять. Жовтень кличе іти. Небо сіре, як пил чи як попіл, День недбало повзе – пережований край кіноплівки; Тиша люто, над...

Вчора, 17:09

ЗЛАТОГОРА світлина

ЗЛАТОГОРА  Дружина - це кухар, посудомийка, технічка, прачка, медсестра, вихователь, вчитель, швачка, економіст, бухгалтер, психолог, коханка.. А чоловік втомлюється на роботі.

Вчора, 12:19

Показати коментарі (2)

Мадона світлина

Мадона  Вітаю всіх Людмил з днем Ангела.

Вчора, 08:47

Показати коментарі (8)

Mart-Ivanna світлина

Mart-Ivanna  Я - МАМА!!! Дякую Боже за дарунок і оберігай мою донечку!

27 вер 2014 11:52

Показати коментарі (6)

Наталя 27 світлина

Наталя 27  Прокидаєшся і чуєш це рідне крехтіння в дитячому ліжечку ... підходиш ... а малюк з серйозним виглядом вивчає свої ручки ... побачивши тебе, маленький ротик розпливається в чарівною усмішці .. це ж і є ЩАСТЯ!

26 вер 2014 12:24

Показати коментарі (4)

Gossip світлина

Gossip  Луцькі мами шиють теплі балаклави. Молодці. Чудова ініціатива, кажуть і у Львові таке мають робити, чи чув хто про таке...

25 вер 2014 22:00

Показати коментарі (4)

Флоріана світлина

Флоріана  Хочу вовняну ковдру. Навіть дві. А купити в Тернполі не можу, бо не можу розібратись в якості. Ціни різні,а якість не атка,я к у тих, під якими я спала в Карпатах... Не ті тепер вівці, чи шо?...

25 вер 2014 13:50

Показати коментарі (4)

Gabi 7 світлина

Gabi 7  Якщо хочеться допомогти нашим героям, але грошей нема, то, як варіант, можна піти у церкву св Климента на вул.Чупринки і плести маскувальні сітки. Щодня з 9 до 19 у капличці на задньогму дворику. Просто приходите, берете лоскутки готові і вяжете з хорошими побажаннями для вояків!

25 вер 2014 12:45

Показати коментарі (4)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 30 вересень 14 )

• З днем народження
    Марикоша 
    - Вік: 34
  • З днем народження
    sonio 
    - Вік: 34
  • З днем народження