Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Акваріум - маленька планета для рибок - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Увага! Благодійний аукціон на користь військових завершено.
Прохання всіх, хто бере участь в аукціоні переглянути свої лоти і визначитись. Можна вилучити лот чи лишити для благодійного аукціону на користь хлопців з дитячого будинку.

• 31 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Акваріум - маленька планета для рибок ділимось досвідом про утримування акваріумів Оцінка: -----

Користувач поза мережею   nadeжда 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 11 листопад 2009 - 09:01

І в нас є акваріум.Загорівся чоловік,я ніколи акваріуму не мала,тому мені було байдуже.Акваріум на 350 літрів,півтора метри довжини,50 см висоти.Я ніколи не думала що з ним буде стільки мороки:то водорості жовтіють,то рибки хворіють,особливо скалярії.А тепер я сама зацікавилась,і також люблю наших рибок.А наша доця,щоб тільки відкрили кришку,то закине рибкам яблучко,чи булочку.Жаліє їх,каже бідні рибки,їдять тільки хробачків.
My Signature
Донечці-помічниці Вікторії 8 років 5 місяців.Нашій сім"ї 9 років 9 місяців
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   orestyk 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:21

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно :) ,акваріум 40 л
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Krizia 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Перейти до галереї
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:34

Цитата

Krizia, А всі водорості ростуть просто в камінчиках, чи під ними є грунт спеціальний? І що то за травичка посерединці, такими зонтичками? Дуже гарно!!!!

RedCat,дякую....ці камінчики,то і є грунт ,в якому ростуть рослини....точної назви травички не пригадую,запитаю в чоловіка і напишу :)

Цитата

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно ,акваріум 40 л

orestyk,чим менший акваріум,тим частіше потрібно міняти воду,так по можливості-щотижня.
My Signature
Зображення

Головне це СІМ'Я. . . Адже кар'єра не чекає вдома, слава не втре сльози, і свобода не обійме вночі...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мартин 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:34

Є така загальноприйнятна думка, що чим більший акваріум, тим менше він потребує догляду, тобто при правильному і достатньому обладнанні ця маленька біосистема в стані повністю сама забезпечувати свою життєдіяльність.

У нас 70-літровий. Суміщений фільтр/аератор.
Щотижня доливаю свіжу воду, промиваю фільтр, чищу стінки за допомогою спеціальної щітки на магніті.
Раз на місяць міняю 1/3-1/2 води, при цьому за допомогою шланга відсмоктуючи бруд з дна. "Прополюю" рослини :)
Раз на рік роблю "генеральне прибирання" - рибок відселяю та повністю перемиваю ґрунт (камінці), елементи декору та ін.

Повідомлення відредаговано Мартин: 23 листопад 2009 - 12:35

My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 22:49

В нас проблема,з акваріуму щезла гуппі,зранку була а ввечір немає,ше живуть там молінезії,папуги,соми,меченосці.Куди могла дітись?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 23:16

Перегляд повідомленняorestyk (30.11.2009, 22:49) писав:

В нас проблема,з акваріуму щезла гуппі,зранку була а ввечір немає,ше живуть там молінезії,папуги,соми,меченосці.Куди могла дітись?
Варіант перший: Рибка здохла, трупик згамали... (буває таке нерідко, особливо якщо маєте ще якесь населення, ампулярії, чи щось в тому роді)
Варіант другий: Рибка здохла, трупик розклався... (при певних умовах це відбувається досить-таки швидко, день-два, особливо коли трупик маленький, як гупі)
Варіант третій: Якщо акваріум нещільно закритий (є отвори, напр. для дротів чи вентиляції) - пошукайте довкола на підлозі, часто самки живородячих (гупі, меченоски) вистрибують з акваріума від занадто настирного "залицяння" своїх партнерів.
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 23:50

Перегляд повідомленняМартин (30.11.2009, 23:16) писав:

Варіант третій: Якщо акваріум нещільно закритий (є отвори, напр. для дротів чи вентиляції) - пошукайте довкола на підлозі, часто самки живородячих (гупі, меченоски) вистрибують з акваріума від занадто настирного "залицяння" своїх партнерів.
Накаркав :D
Щойно лазив рачки з ліхтариком шукав меченоску... Добре, що ще не спав, бо до ранку була б вже висохла...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Светулькин 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 грудень 2009 - 10:06

І я маю акву на 50літрів. Захоплююсь цим уже років з три. Наразі живуть живородки 3-дві золотих та один телескоп та декілька меченосців,молінезії (разом їх десять). Маю ще маленький аквас,бо часто приходиться відсаджувати вагітних мольок,бо золотухи ж такі прожори що й поїдять мальків. Вигодовую та здаю малят у зоомагазин,бо міняти аквас не хочу на більший поки що,а перезаселяти густо теж не правильно. Ось і доводиться спасати таким чином мальків :D Наразі 4 пузатих плаває,чекаю пологів.
Зі свого досвіду: догладати потрібно акваріум,це клопітна справа,якщо хочете щоб рибки радували ваше око. Не обовязково (навіть бажано би) не міняти повністю воду,а просто 1/3 залишати, а чистої відстояної добавити 2/3.Рибки так краще адаптуються. Камінці та все що на дні перемивати при цьому. У аквасі має бути фільтр-компресор, є такі що два в одному,або по оремо (у мене окремо). Світло не має горіти сутки,від того й вода зеленітиме, а достатньо по 8-10годин на добу. Фільтр має бути включеним,як і компресор весь час. Температура води 24-26. У мене своїть градусник-автомат,сам підтримує температуру 26.Біля вікна не ставте,від денного світла зеленіє. Рибок краще недокормити,ніж перекормити!Це важливо.Давайте таку порцію,щоб за 3хвилини зїли,далі вмикайте фільтр,щоб риби не обїдались.Робіть раз в місяць розгрузочні дні.нехать посидять голодні. Та при цьому слідкуйте,щоб риби в акваріумі були сумісні по життю,бо можуть поїсти менших. Запитуйте,якщо щось
Орестик, а ваша рибка швидше за все таки сама здохла.а трупик розчленували.За день-два ще могли помітити хребет,як не бачили,то ще може й фільтром засмоктало,розклався.У мене було так колись з однією рибою.
Мартин,у мене теж меченосці пригучі,навіть мию,то прикриваю
My Signature
Зображення

Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 грудень 2009 - 10:40

Привіт!Сьогодні зранку не знайшли попугая маленький був завжди біля термометра ховався,ввечір був а сьогодні нема,і хребта нема і слідів ніяких
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RedCat 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 грудень 2009 - 17:44

та де ж їм дітись, може є такі схованки в них, що не видно їх там? або хтось згамав :blush:
а я своїм положила хптинку з кокосу...тепер чубляться за неї лабео і креветки, хто перший займе зранку, той і сидить там увесь день... :acute:
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 22:42

в акваріумі зявився якийсь слимак,невідомо звідки,коричневого кольору і ше може хтось знає чи можуть жити неони і золоті рибки
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   musia_79 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 23:08

Мені на 7 років тато купив акваріум і сам так ним захопився, що мені вже 25, а він і досі цим ділом займається. Зараз у нього 6 акваріумів, найменший на 150 літрів, правда три з них тато тримає в гаражі, бо мама вже не витримує :36_3_11: Але красота неймовірна, обов'язково сфотографую і вам покажу, в основному тато тримає дискусів (і вже навіть їх розводить).

Щодо заміни води - повністю міняти воду в акваріумі не те що не потрібно, а навіть не можна. Там створюється відповідна мікрофлора, яку не можна порушувати. Правильно робити так як робить Мартин - міняти третю або четверту частину води, і чистити також варто так як він написав. І ще важливо - не можна заливати воду з крана, треба, щоб вона відстоялася хоча б з три дні.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 23:28

Перегляд повідомленняorestyk (3.12.2009, 10:40) писав:

Привіт!Сьогодні зранку не знайшли попугая маленький був завжди біля термометра ховався,ввечір був а сьогодні нема,і хребта нема і слідів ніяких

Сьогодні знайшла скелет від попугая,До речі воду треба заливати перекипячену?вода з криниці,і ще синочок захотів акулу акваріум на 40 літрів,чи варто купувати?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Зайка* 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 грудень 2009 - 01:00

Перегляд повідомленняorestyk (23.11.2009, 11:21) писав:

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно :) ,акваріум 40 л

orestyk, я б вам радила рідше рибок годувати. У нас була така ж проблема і в магазині порадили менше годувати і раз в тиждень міняти половину води- допомагає.
My Signature
Щастя бути мамою...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RedCat 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 грудень 2009 - 17:08

Перегляд повідомленняorestyk (12.12.2009, 23:42) писав:

в акваріумі зявився якийсь слимак,невідомо звідки,коричневого кольору і ше може хтось знає чи можуть жити неони і золоті рибки

може ви напередодні садили якісь рослинки нові до акваріуму? Бо в мене так і було...купила-посадила, а через пару днів була в шоці :96: пів акваріуму равликів :unknw: Доооовго я їх виводила!!!
В мене золотих немає...але читала про них багато на форумах...поїдять вони неонів за милу душу :96:

Повідомлення відредаговано RedCat: 14 грудень 2009 - 17:08

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Беременулька 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 грудень 2009 - 17:25

мені дуже подобається , оли в квартирі є акваріум! обов"язково собі колись поставлю!
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   miluha 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 18:26

Перегляд повідомленняorestyk (12.12.2009, 23:28) писав:

Сьогодні знайшла скелет від попугая,До речі воду треба заливати перекипячену?вода з криниці,і ще синочок захотів акулу акваріум на 40 літрів,чи варто купувати?

Воду кипятити не потрібно, якщо з підкрану то відстоюють, а якщо з криниці, то хіба щоб холодна не була... А акулу в 40 л не раджу... бачила її в 150л, то і того їй було замало, вони такі активні...і каламутять... :unknw:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Премудрість 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 18:35

Мартин, звідки берете воду,щоб залити 70 л? І звідки у вас підсвідка,зверху?

Повідомлення відредаговано Премудрість: 01 січень 2010 - 18:52

My Signature
Ісус Христос дарує спасіння кожному, хто увірує у Нього і прийме Його своїм Господом і Спасителем!
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 21:46

Премудрість, я вже раніше ніби писав, що воду повністю змінюю хіба раз на рік, коли роблю "генеральне прибирання", а так, для підміни, тримаю у ванній 30-літрову пластикову бочівку, у якій відстоюю водопровідну воду (заодно запас на випадок відсутності води :)).
Кришка - звичайне шкло, оброблене по краях наждачним папером, щоб не порізатись.
Підсвітка - зверху банальний побутовий світильник "денного світла" з 13-ватною трубкою...
Пізніше спробую сфоткати, то покажу...

Користувач подумав і додав через 10 хв.:
Щось таке:
Зображення
"Корягу" виготовив сам, якщо когось цікавить спосіб приготування, напишу... Дрібні камінці назбирані на пляжі в Алушті, більші - наша річкова галька. :)
Рослини - криптокорина трьох видів, ще була валіснерія, але чомусь пропала...
З рибок зараз лише меченосці, вогняні барбуси та кілька гупіків. (фоткатись певно не люблять, бо в кадр майже ніхто не попав... :))
My Signature
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   malyshka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 січень 2010 - 00:23

Привіт усім, хто любить акваріум та їх жителів! :unknw:
Розповім вам про свій досвід.
Років 15 назад у нас був акваріум на 250 л, за ним ми доглядали разом з татом. Але ми (я і моя сестра) повиростали, та уже не було так цікаво і ми його віддали у дитячий садок (тепер жалію). Тепер знову вирішили повернутися до цього діла, та й дітям цікаво стало. Подарували нам акву на 30л і рибок: 2 скалярії, 2 гурамі, 3 неона, 3 даніо, 2 півника та 1 золоту. Купили компресор+фільт та нагрівач для води. До речі на рахунок фільтра+компресор, до нього додавалась трубочка, яка виводиться назовні, так ось коли її ставиш, то робиться сильний потік в акваріумі, тож я змінила на гребінця, який також додавався. Є зображ на фотці. Може не правильно зробила? Звісно всі рибки були маленькі.Запустили воду в акваріум (пів дня відстоювалась) додали кондиціонер та запустили рибок. Проте тішились не довго. День за днем у нас здихали риби, то були напів з*їджені, то просто дохлі, хоч спочатку всі були досить активні. Одну скалярію так і не знайшли (перерила весь акваріум, коли наступний раз чистила, заглядали по всій території в радіусі 1м від акви -немає), хоч рибка вроді не з маленьких. Осталися у нас тільки 3 півника (1 самець і 2 самки) і 2 гурамі. Докупили 3 гупі, 3 неона та 2 меченосця. Знову через 2 дні те саме (хоч воду не міняли). Кожен день по рибі - трупику. Найбільше було шкода старшої дитини. Вона приходила до акваріуму і казала: "мама, а рибки знову здохли :cray:
Так у нас залишилось тільки 3 півні, 2 гурамі і 2 гупі, так тримаються уже 4 дні (тьху - тьху). Не знаю що робити, напевно буду відсиляти півників (прочитала і радять) і щось знову досаджувати, тільки пізніше. У нас камінці та пластмасові водорості, глиняна хатка.
Може ви щось порадите? :unknw: :unsure:
Зображення
Зображення
Я і моя малеча дуже хочемо акваріум з рибками!
My Signature
Зображення
На світі немає нічого красивішого і кращого, ніж діти!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 31 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

allinav світлина
Мама Скарбика світлина

Мама Скарбика  Моему скарбику вже чотири місяці,аж невіриться.

Вчора, 19:46

Показати коментарі (4)

Улянуся світлина

Улянуся  Вірю що скоро буду мати такого карапузика!

Вчора, 19:45

nyushuchka світлина

nyushuchka  Добрий день, підкажіть будь-ласка хорошого дитячого гастроентеролога у Тернополі

Заблокований Вчора, 12:52

Алетейя світлина
ulaska світлина

ulaska  Прокинулася в 6.00, заварила собі кавусю. В 10.00 п"ю холодну каву, бо я мама двох красунь!

19 лис 2014 10:15

Показати коментарі (7)

ренесма світлина

ренесма  "Кулі летять, небо чорним стає. Ми, або нас, брат - прикриєш мене. Війна, як війна, нещадна така. Скільки сердець, забирає вона."

18 лис 2014 23:25

Показати коментарі (1)

NATACHKA світлина

NATACHKA  Хочу щоб коханий чоловік був з нами на Різдвяні і новорічні свята!

18 лис 2014 16:16

Показати коментарі (5)

Ната Д світлина

Ната Д  Вітаю з першим снігом. Може з ним прийде мир

18 лис 2014 14:21

Показати коментарі (7)

karamelka2013 світлина

karamelka2013  Я дуже люблю свою маму, та після народження донечки я люблю її ще більше.

17 лис 2014 23:03

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 21 листопад 14 )

• З днем народження
    martynka 
    - Вік: 28
  • З днем народження
    Levchyk 
    - Вік: 37
  • З днем народження