Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Акваріум - маленька планета для рибок - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Зворотній відлік!

Іконка Важливе оголошення

Ми розпочинаємо ВЕЛИКИЙ ЗИМОВИЙ квест на Малечі. тема

Час подання заявок обмежений!
Благодійний аукціон до Дня Святого Миколая. ВІДКРИТО ТОРГИ ПО ВСІХ ЛОТАХ!!!

Літературний конкурс Лист до Святого Миколая

Осінньо-зимовий благодійний флешмоб Різдвяне янголятко

Конкурс малюнків ВЕСЕЛКА НА СНІГУ

Обмінник до Миколая Віра у диво

• 31 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Акваріум - маленька планета для рибок ділимось досвідом про утримування акваріумів Оцінка: -----

Користувач поза мережею   nadeжда 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 11 листопад 2009 - 09:01

І в нас є акваріум.Загорівся чоловік,я ніколи акваріуму не мала,тому мені було байдуже.Акваріум на 350 літрів,півтора метри довжини,50 см висоти.Я ніколи не думала що з ним буде стільки мороки:то водорості жовтіють,то рибки хворіють,особливо скалярії.А тепер я сама зацікавилась,і також люблю наших рибок.А наша доця,щоб тільки відкрили кришку,то закине рибкам яблучко,чи булочку.Жаліє їх,каже бідні рибки,їдять тільки хробачків.
My Signature
Донечці-помічниці Вікторії 8 років 5 місяців.Нашій сім"ї 9 років 9 місяців
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   orestyk 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:21

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно :) ,акваріум 40 л
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Krizia 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Перейти до галереї
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:34

Цитата

Krizia, А всі водорості ростуть просто в камінчиках, чи під ними є грунт спеціальний? І що то за травичка посерединці, такими зонтичками? Дуже гарно!!!!

RedCat,дякую....ці камінчики,то і є грунт ,в якому ростуть рослини....точної назви травички не пригадую,запитаю в чоловіка і напишу :)

Цитата

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно ,акваріум 40 л

orestyk,чим менший акваріум,тим частіше потрібно міняти воду,так по можливості-щотижня.
My Signature
Зображення

Головне це СІМ'Я. . . Адже кар'єра не чекає вдома, слава не втре сльози, і свобода не обійме вночі...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мартин 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 листопад 2009 - 12:34

Є така загальноприйнятна думка, що чим більший акваріум, тим менше він потребує догляду, тобто при правильному і достатньому обладнанні ця маленька біосистема в стані повністю сама забезпечувати свою життєдіяльність.

У нас 70-літровий. Суміщений фільтр/аератор.
Щотижня доливаю свіжу воду, промиваю фільтр, чищу стінки за допомогою спеціальної щітки на магніті.
Раз на місяць міняю 1/3-1/2 води, при цьому за допомогою шланга відсмоктуючи бруд з дна. "Прополюю" рослини :)
Раз на рік роблю "генеральне прибирання" - рибок відселяю та повністю перемиваю ґрунт (камінці), елементи декору та ін.

Повідомлення відредаговано Мартин: 23 листопад 2009 - 12:35

My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 22:49

В нас проблема,з акваріуму щезла гуппі,зранку була а ввечір немає,ше живуть там молінезії,папуги,соми,меченосці.Куди могла дітись?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 23:16

Перегляд повідомленняorestyk (30.11.2009, 22:49) писав:

В нас проблема,з акваріуму щезла гуппі,зранку була а ввечір немає,ше живуть там молінезії,папуги,соми,меченосці.Куди могла дітись?
Варіант перший: Рибка здохла, трупик згамали... (буває таке нерідко, особливо якщо маєте ще якесь населення, ампулярії, чи щось в тому роді)
Варіант другий: Рибка здохла, трупик розклався... (при певних умовах це відбувається досить-таки швидко, день-два, особливо коли трупик маленький, як гупі)
Варіант третій: Якщо акваріум нещільно закритий (є отвори, напр. для дротів чи вентиляції) - пошукайте довкола на підлозі, часто самки живородячих (гупі, меченоски) вистрибують з акваріума від занадто настирного "залицяння" своїх партнерів.
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 листопад 2009 - 23:50

Перегляд повідомленняМартин (30.11.2009, 23:16) писав:

Варіант третій: Якщо акваріум нещільно закритий (є отвори, напр. для дротів чи вентиляції) - пошукайте довкола на підлозі, часто самки живородячих (гупі, меченоски) вистрибують з акваріума від занадто настирного "залицяння" своїх партнерів.
Накаркав :D
Щойно лазив рачки з ліхтариком шукав меченоску... Добре, що ще не спав, бо до ранку була б вже висохла...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Светулькин 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 грудень 2009 - 10:06

І я маю акву на 50літрів. Захоплююсь цим уже років з три. Наразі живуть живородки 3-дві золотих та один телескоп та декілька меченосців,молінезії (разом їх десять). Маю ще маленький аквас,бо часто приходиться відсаджувати вагітних мольок,бо золотухи ж такі прожори що й поїдять мальків. Вигодовую та здаю малят у зоомагазин,бо міняти аквас не хочу на більший поки що,а перезаселяти густо теж не правильно. Ось і доводиться спасати таким чином мальків :D Наразі 4 пузатих плаває,чекаю пологів.
Зі свого досвіду: догладати потрібно акваріум,це клопітна справа,якщо хочете щоб рибки радували ваше око. Не обовязково (навіть бажано би) не міняти повністю воду,а просто 1/3 залишати, а чистої відстояної добавити 2/3.Рибки так краще адаптуються. Камінці та все що на дні перемивати при цьому. У аквасі має бути фільтр-компресор, є такі що два в одному,або по оремо (у мене окремо). Світло не має горіти сутки,від того й вода зеленітиме, а достатньо по 8-10годин на добу. Фільтр має бути включеним,як і компресор весь час. Температура води 24-26. У мене своїть градусник-автомат,сам підтримує температуру 26.Біля вікна не ставте,від денного світла зеленіє. Рибок краще недокормити,ніж перекормити!Це важливо.Давайте таку порцію,щоб за 3хвилини зїли,далі вмикайте фільтр,щоб риби не обїдались.Робіть раз в місяць розгрузочні дні.нехать посидять голодні. Та при цьому слідкуйте,щоб риби в акваріумі були сумісні по життю,бо можуть поїсти менших. Запитуйте,якщо щось
Орестик, а ваша рибка швидше за все таки сама здохла.а трупик розчленували.За день-два ще могли помітити хребет,як не бачили,то ще може й фільтром засмоктало,розклався.У мене було так колись з однією рибою.
Мартин,у мене теж меченосці пригучі,навіть мию,то прикриваю
My Signature
Зображення

Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 грудень 2009 - 10:40

Привіт!Сьогодні зранку не знайшли попугая маленький був завжди біля термометра ховався,ввечір був а сьогодні нема,і хребта нема і слідів ніяких
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RedCat 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 грудень 2009 - 17:44

та де ж їм дітись, може є такі схованки в них, що не видно їх там? або хтось згамав :blush:
а я своїм положила хптинку з кокосу...тепер чубляться за неї лабео і креветки, хто перший займе зранку, той і сидить там увесь день... :acute:
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 22:42

в акваріумі зявився якийсь слимак,невідомо звідки,коричневого кольору і ше може хтось знає чи можуть жити неони і золоті рибки
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   musia_79 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 23:08

Мені на 7 років тато купив акваріум і сам так ним захопився, що мені вже 25, а він і досі цим ділом займається. Зараз у нього 6 акваріумів, найменший на 150 літрів, правда три з них тато тримає в гаражі, бо мама вже не витримує :36_3_11: Але красота неймовірна, обов'язково сфотографую і вам покажу, в основному тато тримає дискусів (і вже навіть їх розводить).

Щодо заміни води - повністю міняти воду в акваріумі не те що не потрібно, а навіть не можна. Там створюється відповідна мікрофлора, яку не можна порушувати. Правильно робити так як робить Мартин - міняти третю або четверту частину води, і чистити також варто так як він написав. І ще важливо - не можна заливати воду з крана, треба, щоб вона відстоялася хоча б з три дні.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 грудень 2009 - 23:28

Перегляд повідомленняorestyk (3.12.2009, 10:40) писав:

Привіт!Сьогодні зранку не знайшли попугая маленький був завжди біля термометра ховався,ввечір був а сьогодні нема,і хребта нема і слідів ніяких

Сьогодні знайшла скелет від попугая,До речі воду треба заливати перекипячену?вода з криниці,і ще синочок захотів акулу акваріум на 40 літрів,чи варто купувати?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Зайка* 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 грудень 2009 - 01:00

Перегляд повідомленняorestyk (23.11.2009, 11:21) писав:

Як часто можна міняти воду?бо на дні є бруд,і на водопрослях і на стінках акваріуму,а починалось все так гарно :) ,акваріум 40 л

orestyk, я б вам радила рідше рибок годувати. У нас була така ж проблема і в магазині порадили менше годувати і раз в тиждень міняти половину води- допомагає.
My Signature
Щастя бути мамою...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RedCat 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 грудень 2009 - 17:08

Перегляд повідомленняorestyk (12.12.2009, 23:42) писав:

в акваріумі зявився якийсь слимак,невідомо звідки,коричневого кольору і ше може хтось знає чи можуть жити неони і золоті рибки

може ви напередодні садили якісь рослинки нові до акваріуму? Бо в мене так і було...купила-посадила, а через пару днів була в шоці :96: пів акваріуму равликів :unknw: Доооовго я їх виводила!!!
В мене золотих немає...але читала про них багато на форумах...поїдять вони неонів за милу душу :96:

Повідомлення відредаговано RedCat: 14 грудень 2009 - 17:08

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Беременулька 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 грудень 2009 - 17:25

мені дуже подобається , оли в квартирі є акваріум! обов"язково собі колись поставлю!
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   miluha 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 18:26

Перегляд повідомленняorestyk (12.12.2009, 23:28) писав:

Сьогодні знайшла скелет від попугая,До речі воду треба заливати перекипячену?вода з криниці,і ще синочок захотів акулу акваріум на 40 літрів,чи варто купувати?

Воду кипятити не потрібно, якщо з підкрану то відстоюють, а якщо з криниці, то хіба щоб холодна не була... А акулу в 40 л не раджу... бачила її в 150л, то і того їй було замало, вони такі активні...і каламутять... :unknw:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Премудрість 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 18:35

Мартин, звідки берете воду,щоб залити 70 л? І звідки у вас підсвідка,зверху?

Повідомлення відредаговано Премудрість: 01 січень 2010 - 18:52

My Signature
Ісус Христос дарує спасіння кожному, хто увірує у Нього і прийме Його своїм Господом і Спасителем!
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 січень 2010 - 21:46

Премудрість, я вже раніше ніби писав, що воду повністю змінюю хіба раз на рік, коли роблю "генеральне прибирання", а так, для підміни, тримаю у ванній 30-літрову пластикову бочівку, у якій відстоюю водопровідну воду (заодно запас на випадок відсутності води :)).
Кришка - звичайне шкло, оброблене по краях наждачним папером, щоб не порізатись.
Підсвітка - зверху банальний побутовий світильник "денного світла" з 13-ватною трубкою...
Пізніше спробую сфоткати, то покажу...

Користувач подумав і додав через 10 хв.:
Щось таке:
Зображення
"Корягу" виготовив сам, якщо когось цікавить спосіб приготування, напишу... Дрібні камінці назбирані на пляжі в Алушті, більші - наша річкова галька. :)
Рослини - криптокорина трьох видів, ще була валіснерія, але чомусь пропала...
З рибок зараз лише меченосці, вогняні барбуси та кілька гупіків. (фоткатись певно не люблять, бо в кадр майже ніхто не попав... :))
My Signature
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   malyshka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 січень 2010 - 00:23

Привіт усім, хто любить акваріум та їх жителів! :unknw:
Розповім вам про свій досвід.
Років 15 назад у нас був акваріум на 250 л, за ним ми доглядали разом з татом. Але ми (я і моя сестра) повиростали, та уже не було так цікаво і ми його віддали у дитячий садок (тепер жалію). Тепер знову вирішили повернутися до цього діла, та й дітям цікаво стало. Подарували нам акву на 30л і рибок: 2 скалярії, 2 гурамі, 3 неона, 3 даніо, 2 півника та 1 золоту. Купили компресор+фільт та нагрівач для води. До речі на рахунок фільтра+компресор, до нього додавалась трубочка, яка виводиться назовні, так ось коли її ставиш, то робиться сильний потік в акваріумі, тож я змінила на гребінця, який також додавався. Є зображ на фотці. Може не правильно зробила? Звісно всі рибки були маленькі.Запустили воду в акваріум (пів дня відстоювалась) додали кондиціонер та запустили рибок. Проте тішились не довго. День за днем у нас здихали риби, то були напів з*їджені, то просто дохлі, хоч спочатку всі були досить активні. Одну скалярію так і не знайшли (перерила весь акваріум, коли наступний раз чистила, заглядали по всій території в радіусі 1м від акви -немає), хоч рибка вроді не з маленьких. Осталися у нас тільки 3 півника (1 самець і 2 самки) і 2 гурамі. Докупили 3 гупі, 3 неона та 2 меченосця. Знову через 2 дні те саме (хоч воду не міняли). Кожен день по рибі - трупику. Найбільше було шкода старшої дитини. Вона приходила до акваріуму і казала: "мама, а рибки знову здохли :cray:
Так у нас залишилось тільки 3 півні, 2 гурамі і 2 гупі, так тримаються уже 4 дні (тьху - тьху). Не знаю що робити, напевно буду відсиляти півників (прочитала і радять) і щось знову досаджувати, тільки пізніше. У нас камінці та пластмасові водорості, глиняна хатка.
Може ви щось порадите? :unknw: :unsure:
Зображення
Зображення
Я і моя малеча дуже хочемо акваріум з рибками!
My Signature
Зображення
На світі немає нічого красивішого і кращого, ніж діти!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 31 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Mariannka світлина

Mariannka  як гарно на форумі))))))) Зимовий подих)))))

Сьогодні, 12:53

Показати коментарі (1)

Nektarynka світлина

Nektarynka  Хочу щастя.. Маленького такого щастя.. З крихітними ручками і ніжками.. І з його очима...

Сьогодні, 12:45

Показати коментарі (2)

Віллі Вонка світлина
tanya-tina світлина

tanya-tina  Купувала вчора оселедець, тільки з третьої спроби знайшла без глутамату натрію...

Сьогодні, 10:07

Показати коментарі (3)

SeeStar світлина

SeeStar  чим ближче до Нового року, тим сильніше люди починають вірити в чудеса)))Це так гарно. Навіть дорослі люди на деякий час повертаються в дитинство і починають мріяти, кожен про своє, але всі вірять що бажання здійсняться!!!! І я теж мрію...мрію щоб моя доця була здоровенькою, бо коли з нею все добре то і в нас є бажання мріяти та веселитися...

Сьогодні, 09:55

Показати коментарі (3)

Saulė світлина

Saulė  Сміялися до сліз! Рекомендую! http://soba4ki.livejournal.com/1461550.html

Сьогодні, 09:40

Улянуся світлина

Улянуся  Допоможи Боже народити здорових діточок!

Вчора, 22:52

Показати коментарі (2)

Irynka Chicago світлина

Irynka Chicago  Моя сестричка мамаТаня втретє стала мамою! Дякую Богові, що все добре!!!!

Вчора, 21:04

Показати коментарі (10)

яяяяяяяяя світлина
Ellochka світлина

Ellochka  Вчора на танцях в малої почула від мам, що в нас чулися поштовхи землетрусу, а я так, ніби в космосі була: вперше про таке чула.Але то і не дивно, в мене в хаті я все ті "поштовхи" чую, особливо, як моя дитина ще не одна)))

Вчора, 15:32

Показати коментарі (1)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 28 листопад 14 )

• З днем народження
    snegok 
    - Вік: 34
  • З днем народження
    Рома16 
    - Вік: 27
  • З днем народження