Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Розфарбовки - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Розфарбовки Малюємо з дітьми Оцінка: ***** 2 Голосів

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 21 травень 2009 - 08:44

Що несе розмальовка?
Текст, що розкривається
Думаю, що всім батькам дошкільників доводилося купувати розмальовки. Дуже хочу помилитися, та мабуть мало хто звертав увагу на те, що приховано за яскравою обкладинкою. Сподіваюся, цією темою в майбутньому займуться психологи, а поки давайте спробуємо заглянути в розмальовку материнським оком і материнським серцем.
Переглянувши декілька сотень розмальовок, я виділила серед них виражено-агресивні - це розмальовки з монстрами, зброєю, воїнами ( назва умовна бо зовнішній вигляд у них бандитський).
На естетичний вплив подібних шедеврів годі сподіватися, а якщо зауважити, що споживачам цієї агресії по 4-5 років, то вже можна говорити про зумисне спотворення духовного світу дитини.
Якщо подібні розмальовки нормальна мама обмине, то іншу групу складають розмальовки з приховано-агресивним змістом.
Сюди можна віднести розмальовки з героями американських мультфільмів типу „Том і Джері", „Ну постривай" тощо. У кожному з цих мультфільмів є хороші добрі кадри, про що, дивлячись на обкладинку,
пам'ятають батьки. На жаль, ваша дитина змушена бачити інше: вишкірені пащі формату А4, старанно вималювані клики, пазурі, кулаки, величезні нещасні очі жертв... список можна продовжувати. Купивши одного разу своїй дитині розмальовку із симпатичними вовком та зайчиком на обкладинці, я нарахувала 9 малюнків з негативним змістом, це при тому, що всього їх у книзі 12.
Цікаво, що здоровий глузд у батьків чомусь не спрацьовує, доводилося бути свідком, як мама примушує свою чотирирічну донечку розмальовувати весь зубний ряд, де кожен зуб величиною з палець, керуючись при цьому своїми дитячими враженнями про мультфільм, а не реально намальованою картинкою, на якій зараз зосереджена вся увага дитини.
Ще одну групу склали малюнки, де вияв агресії старанно прихований. Це книжечки з Барбі, машинами, тваринами тощо.
Не буду торкатися Барбі, як елементу сексуального розтління дитини, зупинюся на техніці подібних малюнків. Типовою ознакою для них є тонкі, зигзагоподібні, рвані лінії, завантаженість робочого
поля дрібними малюнками, які налізають один на одне, поєднання товстої і тонкої лінії. Таким малюнкам можна дати характеристику як гострі, нервові, хаотичні, напружені.
Відомо, що людина при малюванні виплескує на папір свій внутрішній стан. Виникає питання, чи відбувається при цьому зворотній зв'язок? Гострими нервовими лініями художник виплеснув свою внутрішню агресію, а тепер на неї дивиться п'ятирічний малюк, повторює ці лінії та форми...
Колір може викликати збудження або заспокоєння, так же впливають на нервову систему звуки. Давайте проведемо невеликий експеримент: протягом кількох секунд дивіться на округлу форму намальовану товстою лінією та на тонку зигзагоподібну лінію, при цьому спробуйте відстежити, як реагують ваші очі, м'язи рук чи ніг.

Перший варіант не дає майже ніяких змін, дивлячись на тонку лінію очі ледь примружуються, напружуються. Це невеличке напруження пробігає тілом і залишається в кистях рук та литках. Хочеться потрясти руками, пройтися, вивільнитися за допомогою рухів. Якщо такої змоги не має, то напруга поступово переходить із фізичного в психологічний стан, де її можна виплеснути словом.
Як реагує дитина, дивлячись на агресивний малюнок протягом 15-30 хвилин. Одні вивільнять її зразу, черкаючи розмальовку такими ж нервовими лініями, прагнучи по скоріше спекатися нав'язаного напруження, інші, розмалювавши певну частину малюнка, починають активно рухатися, прагнуть до тілесного контакту: просяться на руки, нав'язливо обнімаються, ніби намагаючись передати частину свого напруження іншому.
Якщо ж реалізувати напругу таким чином не можливо, то дитина починає зачіпати сусідів, але вже не по-доброму, як в попередньому варіанті, а намагаючись викликати відповідну агресію: заважає, щипає, забирає щось із особистих речей.
Створюючи напруження в іншому, дитина таким чином позбувається свого.
Коли дитина змушена закінчити роботу, то напруження може реалізуватися у відкритий непослух та грубість. Можливо це станеться не зараз, прихована агресія вже перейшла межу свідомого і буде чекати можливості виплеснутися образами, слізьми чи якось інакше.
Уже в цих реакціях проглядаються майбутні способи зняття напруги в дорослому житті. Проте сьогодні, дивуючись, що зранку була дитина як дитина, а зараз, ніби хтось чорта вселив, навряд чи запідозрите розмальовку, автором якої могла бути психічно неврівноважена та агресивна людина.
То яка ж має бути розмальовка для дошкільника.
По-перше - це товста, чітка, спокійна лінія, якою виконано малюнок. Округлі форми без гострих кутів та рваних ліній (волосся, шерсть і голочки можна малювати по різному).

На сторінці має бути один великий головний об'єкт та один- два допоміжних. Малюнки не повинні перенавантажуватися деталями. За такої умови увага дитини не розсіюється на дрібниці, вона вчиться бачити мету своєї роботи не в деталях, а в цілому.

Для дитини завжди важливо бачити результат своєї роботи, привчатися відчувати радість від її завершення. Котик форматом А4 - це знущання над трирічним малюком. На один хвостик, фарбуючи
його олівцем, треба витратити 15-20 хвилин, тоді як дитина в цьому віці спроможна утримувати увагу лише 5-10 хвилин.
Не враховуючи цієї особливості дитячої психіки, ми привчаємо змалечку не доводити до кінця почату справу, орієнтуємо дитину не на результат, а на процес заради процесу. А тоді пожинаємо в
майбутньому: вчити вчив, але нічого не вивчив.
Тож чим менша дитина, тим менший має бути формат книги. У три - чотири роки найзручніші книжечки формату А6 (четверта частина стандартної сторінки), для розмальовування фарбами варто використовувати малюнки форматом А5 на хорошому папері. Доцільно підбирати розмальовки із готовим зразком, так як діти цього віку малюють переважно одним кольором, зразок підкаже можливість використовувати кілька кольорів одночасно

У віці 5-6 років рука дитини міцніє, їй легше проводити більше часу за роботою, тож і розмір малюнка відповідно збільшується. Збільшується і кількість деталей біля головного об'єкта, це можуть бути квіти, оздоблення одягу, птахи: все, що робить композицію малюнка багатшою. Те, що в ранньому
віці заважало, тепер навпаки вчить відокремлювати головне від другорядного, допомагає дитині будувати простір навколо себе.
На щастя, подібні розмальовки все частіше почали з'являтися на прилавках магазинів. Тож перебираючи стопку книг задумайтеся: те, що бачить ваша дитина зараз, стане фундаментом, на якому вона будуватиме своє життя. Не помиліться.

Повідомлення відредаговано Тато Карло: 21 травень 2009 - 08:46

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Златочка 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 19 червень 2009 - 08:18

З якого віку давати розмальовки ,нам тільки рочок,я думаю ше зарано?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 червень 2009 - 12:18

Нам розмальовки не дуже подобаються, бо то треба довго мазюкати олівцями або фломастерами. Спробував фарбами, але вони змішуються - нервувався страшно :wub: Тому розмальовую здебільшого я під Назаровим чітким керівництвом :D
На рахунок користі від розмальовок, то думаю, що все повинне бути в міру і художню діяльність треба змінювати. Якщо процес малювання обмежується лише розмальовуванням, то звісно користі від цього буде не багато.
My Signature
Спойлер

Усі люди настільки різні, що іноді починає рябити в очах. Та лише "дальтоніки" можуть вважати це різнобарв"я "сірою масою".

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щастинка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 07 липень 2009 - 15:27

Я цілком згідна з тим, що корисне все, що в міру. Ми з синочком і малюємо, і розмальовуємо з величезним задоволенням. Розмальовки я підбираю відповідно до його віку - великі, чіткі зображення, без перевантаження дрібними детальками. Інколи виходять такі шедеври, що я їх складаю в альбом "шедеврів" - думаю, через багато років, йому буде цікаво глянути на ті художества :)

Користувач подумав і додав через 5 хв.:
Мені подобаються розмальовки з ось цього англомовного сайту:
Прихований текст
Там, зокрема, великий вибір тваринок, на будь-який смак
My Signature
Спойлер
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маркіза Каприза 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 липень 2009 - 00:30

роздаю :good: розмальовки :good: , роздрукуйте та розфарбуйте з манюнями. Даю посилання, щоб була краща якість друку.
Черепаха і квітка.
Прихований текст

Лісові звірі)
Прихований текст

День народження в Жирафи.
Прихований текст

далі буде.. :db:

Повідомлення відредаговано Антік: 20 липень 2009 - 12:28

My Signature
ЗображенняЗображення
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маркіза Каприза 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 липень 2009 - 12:06

:good: Пошу модератора перенести темку у "Розфарбовки", тільки знайшла, щоб все вкупі було. Та й українською- "розмальовки" :good: , тому пошук не видав спочатку .Гран мерсі. :good:
Повідомлення від модератора Антік
теми з*єднано

My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Костина мама 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 липень 2009 - 12:03

я нашла в нэте такие интересные раскраски
Прихований текст

• 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 02 грудень 2009 - 16:41

Нові розфарбовки до Нового року

Прихований текст

My Signature
Зображення
Ділитися своїми знаннями. Це спосіб досягнути безсмерття" Далай Лама

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Asta la vista 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 березень 2010 - 09:56

Програма-розмальовка для діток.Можна розмальовувати на екрані компа,а можна роздрукувати.
Прихований текст

Встановіть програмку (p2_setup).Скопіюйте файли з назвами розмальовок (наприклад, kolobok.pai) з архівної папки та вставте у папку collection на диску С/program files/раскраска.Можна користуватись.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Camil 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 11 березень 2010 - 13:02

я раніше качала розмальовки тут
Прихований текст

там є гарні малюнки з товстими чіткими контурами, можна роздрукувати просто звідти і не треба реєстрації.

Та коли ми лежали з малою в лікарні і їй терміново захотілось розмальовки і не було де купити ми викрутились тим що я на листочку малювала сама контури якогось малюнка(ялинка, рибка, будиночок, яблуко) а мала розфарбовувала зразу. Було веселіше ніж з купленими хоч з мене художник і не дуже. Мала моя розмальовки розмальовує не так часто, більше малює і фарбами, і фломастерами, і олівцями товстими такими, але найбільше любить пазли скаладати.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   MoonRise 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 квітень 2010 - 22:43

Прихований текст
Текст, що розкривається

Будемо роздруковувати і розмальовувати! Супер! Мала в захваті!
А є ще розмальовки мультфільму "Льодовиковий період-3" це просто клас!
Зображення

Повідомлення відредаговано гра з вогнем: 22 квітень 2010 - 17:47

My Signature
Зображення

Убогість думки породжує легіони однодумців

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Olinka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 червень 2010 - 10:01

[quote name='RomaIIIka' date='11.3.2010, 14:02' post='328289']
я раніше качала розмальовки тут
Прихований текст

там є гарні малюнки з товстими чіткими контурами, можна роздрукувати просто звідти і не треба реєстрації.
[quote]

Я недавно натрапила на цей сайт стільки розмальовок для донечки накачала.От підросте і матиме чим гратись.Дуже гарний сайт.
Зображення
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Yarynka 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 27 червень 2010 - 14:21

Перегляд повідомленняЩасливий татусь (20.2.2009, 14:47) писав:

Я не кажу, що розмальовок не можна, зараз без них не можна. Просто, не дуже ними захоплюватися. Ми будемо більше самі малювати, ніж розмальовувати, бо це ще й цікавіше.
Да, щоправда, ми вже розмалювали майже всі обої в кухні. Нічо така експресія!

Напевно, зацікавленість у розмальовках залежить і від віку, і від темпераменту, і від вмінь і талантів, і від всякого різного. у нашого малюка (2 роки) - супер цікаво зараз це коли хтось малює машинку без коліс - а він ті колеса домальовує. Потім це все разом зашуровує якимось одним кольором, без розбору де колеса, а де кузов, кабіна. а готові замальовки не дуже йдуть. занадто все там готове.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   NinoK 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 серпень 2010 - 15:58

ой, я сама дуже полюбляю розфарбовки))
і часто купляю свої дитині) і ми разом розфарбовуємо будинки, твариночок, квіточки))
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   _Аліна_ 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 вересень 2010 - 14:09

Дуже вдячна за сайти з розмальовками, адже це улюблене заняття моєї донечки! Розмальовуємо з 3 років, при чому гарно підбирає кольори й не вилазить за лінії!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   voloshko 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 вересень 2010 - 15:37

нам дуже подобаються розмальовки про Артура -
Прихований текст

малеча любить ці мультики і тому любить й розфарбовувати, а також разом читаємо книжку про пригоди цього Артура :)

приховуйте посилання
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   натікс 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 жовтень 2010 - 14:26

скажіть, будь- ласка, а чим ви розмальовуєте найбільше фломастерами, олівцями чи фарбами? Чим корисніше?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маріам 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 жовтень 2010 - 12:00

розмальовка "Маша і ведмідь"

Прихований текст

для найменьшеньких
Прихований текст

Повідомлення відредаговано Маріам: 03 жовтень 2010 - 12:10

My Signature
Зображення

Кнопка с крестиком в правом верхнем углу экрана - шлюз в реальный мир...

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   гномик 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 жовтень 2010 - 22:14

Моя доця також любить і малювати і розфарбовувати. Як навчилася в рік з лишнім тримати в руках олівець, з того часу - це її улюблене заняття. Але хоче щоб із нею також я малювала.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Люлюка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Перейти до галереї
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 жовтень 2010 - 22:32

Як правильно вибрати дитині розмальовку?
Текст, що розкривається
Зображення
Мало хто замислюється над цим питанням. Власне, і я сама ніколи не думала про це, поки не вирішила купити першу розфарбовування своєї півторарічної доньки.
Стоячи в магазині перед стелажем з дитячими книжками та розфарбовуваннями, я довго не могла нічого вибрати. Незважаючи на те, що розмальовки там були в хорошому асортименті, мені здавалося, що для моєї малої вони ще дуже складні. Лише через кілька тижнів, обійшовши всі дитячі та книжкові магазини свого району, я нарешті знайшла ту розфарбовування, яка нам підійшла.
Після таких мук я вирішила поділитися своїм набраним досвідом і розповісти про те, як вибирати розмальовки дітлахам, орієнтуючись на їх вік.

Від 1 року до 2,5-3 років :

Зображення
У такому віці кроха перший раз бере олівець в руку. Він тільки починає освоювати, як ним користуватися і як правильно його тримати. Та й руху руки у нього ще виходять не дуже акуратні і іноді трохи різкі.
Малювати, до речі, такому малюкові зручніше олівцем або восковим дрібному.
З огляду на все перераховане вище, вибираючи своєму малюкові розфарбовування, зверніть особливу увагу на деякі моменти. 1. Малюнок повинен бути дуже простим і бажано знайомим дитині. Це можуть бути м'ячики, повітряні кульки, фрукти або овочі, квіточки та листочки.
2. Всі деталі повинні бути великими і чіткими.
3. Лінії повинні бути плавними, без різких вигинів.
4. Контур повинен бути не тонше 1,5-2 см, щоб дитині було простіше не виходити за його межі.
5. Буде зручніше, якщо контур малюнка буде того ж кольору, якого повинно бути і зображення, щоб карапузові легше було вибрати потрібний йому олівець або крейда.

Від 3 до 5-7 років :
Зображення
Вже трохи підросла малюк набагато досвідченіші звертається з олівцем, тримає його у своїй руці міцно і впевнено. Його рухи стали вже більш точні, а лінії більш акуратні.
У такому віці вже можна починати малювати і розфарбовувати різними фарбами.
Для таких дітлахів розмальовки теж потрібні зі своїми особливостями.
1. Малюнок повинен бути зрозумілим дитині. Це можуть бути машинки, літаки, поїзди, будиночки, чоловічки і різні тварини.
2. Деталі можуть бути як великі, так і трохи менше, але не дуже маленькі.
3. Крім плавних ліній можуть бути використані будь-які геометричні форми.
4. Бажано, щоб контур зображення був не тонше 1 см.
5. Колір контуру може бути будь-яким.
6. Добре, якщо навколо самого зображення є вільне місце, щоб малюк міг сам щось домалювати до основного малюнку, розвиваючи свою уяву.
7. Можуть бути й малюнки, де контур або яка-небудь його частина намальовані не суцільною лінією, а пронумерованими точками. Або малюнок розділений на пронумеровані шматочки, де під кожною циферкою мається на увазі свій колір.

Від 7 років і більше :
Зображення
Така дитина вже легко управляється і з олівцями, і з крейдою, і з фарбами. Для нього тепер цікавіше саме складність малюнка. 1. Малюнок може бути абсолютно будь-яким. Якщо намальовано щось не дуже знайоме особи, вона легко сам придумає, що це таке і якого кольору вона повинна бути.
2. Безліч дрібних і складних деталей роблять малюнок ще цікавіше.
3. Товщина і колір контуру вже зовсім не мають значення.
У будь-якому випадку, купуючи розмальовку для своєї дитини, пам `ятаєте, що в першу чергу вона повинна бути цікава саме йому. А, враховуючи їх сьогоднішнє різноманітність і знаючи інтереси і переваги свого чада, вибрати саме те, що йому потрібно, не так вже й складно.

Автор: Олександра Гаджі

My Signature
Зображення

нехай весь світ зачекає поки Я його перевертаю!

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Bossy світлина
Мить до мрії світлина
Лукава Кішка світлина
Suncokret світлина
Frozen світлина
За крок до весни світлина
Optumistochka світлина
Така як осінь світлина

Така як осінь  Найголовніше в житті - діти. Саме в дитячих очах ми можемо побачити реальний світ.

Вчора, 07:22

Ikhtab світлина

Ikhtab  те відчуття, коли бачиш раптову посмішку на личку своєї дитини, яка міцно-міцно спить...

21 жов 2014 23:51

Показати коментарі (3)

Оксанка. світлина

Оксанка.  підкажіть будьласка чи є у нас тема про ляльки мотанки,і де її знайти?

Заблокований 21 жов 2014 13:15

Показати коментарі (1)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 23 жовтень 14 )

• З днем народження
    oli4ka 
    - Вік: 23
  • З днем народження
    Nikka 
    - Вік: --
  • З днем народження