Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Сушка слив чи виготовлення чорносливу в домашніх умовах - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Сушка слив чи виготовлення чорносливу в домашніх умовах (без спец. пристрою) Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Оксамитова Мрія 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 26 серпень 2010 - 12:33

сьогодні нам привезли досить багато слив...хотіла б для малої їх посушити, щоб варити зимою сушку...Я знайшла темку, як це роблять з допомогою спец. пристрою - сушки... але, нажаль я його не маю...тому і створила дану тему...якщо така існує перенесіть будь-ласка...

мене цікавить, чи робив хтось чорнослив без цього пристрою, в який спосіб і який був результат...
я знайшла в неті кілька рецептів...

Текст, що розкривається
b]1)Сушка слив[/b]

Для сушки пригодны не очень перезрелые сливы. Их надо рассортировать по размеру, тщательно дважды промыть в двух водах, удалить плодоножку. На минуту погрузить в[ горячий 1,5%-ный раствор питьевой соды (15 г соды на 1 л воды), затем промыть в холодной воде и просушить на воздухе. Разложить сливы на подносы, сита, маты и поместить в печь, духовку или сушильный шкаф. Плоды сушить в 3 приема. Вначале выдержать их 3—4 ч при 40— 45 °С, затем 3—5 ч их охлаждать. После этого вновь сушить 4—5 ч при 55—60 °С. Опять охлаждать и окончательно досушивать при 75—80 °С 12—15 ч. При сушке крупных плодов косточки лучше удалить. Мелкие плоды нужно сушить целыми. Когда плодов немного, их следует выложить вверх плодоножками. Высушенные сливы должны быть твердыми, нелипкими и не должны мазаться. Из 10 кг слив получается 2,2 кг сушеных плодов с косточками и 1,8 кг без косточек. Хранить их следует в сухом проветриваемом месте.

2)Для сушки более всего пригодны сорта «венгерская» и «французская» слива. Плоды должны быть спелыми, без червоточин. Крупные сливы разрезают вдоль и удаляют косточки. Потом раскладывают на решето или плетенки и ставят в печь. Сушку начинают при низкой температуре в 45 градусов, а затем повышают до 70 градусов.

Черносливом называются не вполне высушенные, еще довольно мягкие сливы. Приготовляется он так: отборные, крупные сливы на 25— 30 секунд погружают в кипящую воду, в которую добавляется питьевая сода (из расчета 1 столовая ложка на 1 литр воды , чтобы снять восковой налет и нанести на поверхность плода мельчайшие трещинки, через которые испаряется влага во время сушки. После этого сливы сложить на решето дать стечь воде и поставить в русскую печь.

3)Важным условием при сушке слив является выдержка их на дереве до полной зрелости. К этому времени в сливах накапливается максимальное количество сахаров, и сушеные плоды будут сладкими и стойкими при хранении.
Плоды промыть, разложить на решетки-сетки для отцеживания воды. Рекомендуется сливы до сушки бланшировать в течение 2—3 минут в 0,5-процентном растворе питьевой соды. Затем сливы сразу положить в воду и отмыть. Этой обработке сливы обычно подвергают в целях образования многочисленных тонких трещин на кожице, наличие которых облегчает испарение влаги, и процесс сушки ускоряется.
В духовке сливы сушат при температуре 50—55 °С в течение 8 часов. Затем температуру повышают до 60—65 °С и выдерживают еще 8 часов. Потом сливы вынимают, оставляют на сутки и вновь загружают в духовку, заканчивают сушку при температуре 75— 80 °С. Через 8 часов сливы высушены.
На солнце сливы сушат в течение 8—10 суток.
Очень хороший продукт получается в результате комбинированной сушки — 5—6 суток на солнце при хорошей вентиляции и затем в духовке при температуре 70—75 °С в течение 8—10 часов.
Для улучшения внешнего вида высушенные сливы можно бланшировать 1—3 минуты, а затем досушить и хранить в сухом, проветриваемом помещении.

4)СУШКА СЛИВ И ПРИГОТОВЛЕНИЕ ЧЕРНОСЛИВА Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
Зрелые сливы, осторожно снятые солнечным утром после восхода солнца, опущенные трижды на минуту в кипяток, сушить 2—3 недели на солнце, на выстланных бумагой фанерных листах, с перерывом на ночь (перед заходом солнца вносить в помещение), поворачивая несколько раз в день. Более тщательная сушка в тени деревьев дает живой продукт с более темной и красивой окраской.
При сушке в духовке спелые и здоровые плоды (лучше темных сортов, которые хорошо кристаллизуются и тем-неют), промытые, провяливать, убирая на ночь, 2 дня на солнце на деревянных решетках. После сушить в духовке в 3 приема, охлаждая первые 2 раза в течение 4—5 ч (при более длительной сушке сливы лопаются). После каждого охлаждения сливы перевернуть и последнюю сушку продолжать 10—12 ч. Первые 2 раза плоды сушить при температуре 40—50°С, а последний — при 60°С. При третьей сушке выступивший сахар придает сливам лакировку. Этот глянец можно получить искусственно, обмакивая плоды в сахарный сироп (на 1 стакан пережженного сахара — 1 стакан воды), а затем, снова раскладывая, провяливать и досушивать. Готовые сливы постепенно отбирать, остальные досушивать.
Чернослив хранить в сухом помещении в деревянных ящиках, стеклянных банках с крышками, пересыпая плоды небольшим количеством лаврового листа.
Недосушенные сливы быстро плесневеют и портятся.

може хтось робив так чи знає більш легкий спосіб...всім дякую за відповіді...
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мусік 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 26 серпень 2010 - 13:24

віталія, є в мене ДУЖЕ хороший рецепт для слив які робить мама, це не сушка, але на смак схожі як чорнослив.

1 відро слив (венгерки не перестиглі) помити, підсушити, кожну сливку проколоти виделкою, засипати 250 гр соди, залишити на 2 доби; потім злити сік і сливи добре промити у воді, засипати 3-2.5 літрами цукру і залишити на 4 доби.Після цього злити сироп і закип"ятити, додати сливи і варити 1 годину, розкласти сливи в стерилізовані банки і залити сиропом в якому вони варились.
Коли відкриєш, то можна і так їсти, а можна вийняти кісточку, покласти горішок і звроху сметана+цукор.Наші гості цей десерт розмітають в секунду і завжди нахвалюють що смакота неймовірна.
  • 3
  • Back To Top

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 15:28

Мусік,, дякую..має бути смачно...
та я хотіла б саме сушку, щоб малій готувати компотик зимою...
дівчата, якщо хтось робить таке, поділіться...
хочу ще сьогодні зробити, бо інакше почнуть гнити..

Повідомлення відредаговано віталія: 26 серпень 2010 - 17:34

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 17:04

Мама сушить в печі, самий кращий спосіб.На дечко розстеляє в кілька шарів тканину (під час сішіння виділяється багато соку і вони пригоряють до дечка) розкладаються сливи щоб не торкались і в піч поки не схолоне і так 2-3 рази.Думаю що в духовці також можна.Як варіант, можете ще заморозити, до компотику підходить.
  • 1
  • Back To Top

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 17:36

Мусік,, а коли засипати содою, то води не треба?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 18:35

Перегляд повідомленнявіталія (26.8.2010, 17:36) писав:

Мусік,, а коли засипати содою, то води не треба?

Ні, не потрібно, засипати і можна перемішати щоб сода розприділилась.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 27 серпень 2010 - 14:48

я зараз сливи сушу в сушарці електричній, раніше сушила в духовці при невисокій температурі з привідкритими дверцятами. А сестра моя сушить на сонці. Сливи розкладає на деко і накриває склом. В самому кінці на 10 хв закидує в духовку, для закріплення результату)))
  • 1
  • Back To Top

Користувач у мережі   Тасенятко 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 вересень 2015 - 10:33

в моєї мами є гарний рецепт, але там тиждень з ними бавитися треба, щоб їх закрутити
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

юлія 27 світлина

юлія 27  Ми – українці – велика родина, Мова і пісня у нас – солов`їна. Квітне в садочках червона калина. Рідна земля для всіх нас – УКРАЇНА!

Сьогодні, 11:02

Санджана світлина

Санджана  І жоден ворог чи сепаратист Ніколи нас в житті не зрозуміє: Загарбанням славетних наших міст Нічого він із волею не вдіє! І гола, й боса, - більше! - без ноги, Ця дівчина двадцятип'ятирічна Не скориться за гаманці тугі, Оскільки від народження вже інша! Ти можеш що завгодно їй віттять, Але цей дух свободи не відняти. Кати ще довго будуть гвалтувать В наївних спробах так переконати, Але наш прапор жовто-голубий Підніметься над Кримом та Донбасом… Один хай впустить - другий стане в стрій: ...

Вчора, 18:07

Myrjasja світлина

Myrjasja  Україна моя починається Там, де доля моя усміхається, І, як небо, як даль солов'їна, Не кінчається Україна. П. Осадчук

Вчора, 15:01

❤❤❤ світлина

❤❤❤ 
Триває наш кулінарний конкурс! Детальніше - тисни на фото! :)

23 сер 2016 18:59 Розблокувати

Пенелопа3381 світлина

Пенелопа3381  Там, де трави вмиваються росами, Де поля золотяться покосами, Де живе в моїм серці єдина - Там вона, там моя Україна! Я не хочу писати віршів сумних Про те, як живеться в ріднім краю, Я не хочу тлумачити кожному з них За що я люблю Країну мою! І дивно чути від знайомих людей, Що з цієї країни потрібно тікати. Я - не емігрант, я маю батьківщину І я не боюся в голос сказати!

23 сер 2016 14:47

БОГУСЛАВА світлина

БОГУСЛАВА  Моя Україна Пошарпана, окрадена, сплюндрована і зранена... Та все одно не зломлена! Віками загартована! Жаго'ю жи'ти сповнена! Святая і нескорена! *В. Селюченко*

23 сер 2016 12:33

Dobbi світлина

Dobbi  Не стидайся – то твоя земля, Не стидайся – то Україна. Добре там є, де нас нема, Стань для батька нормальним сином. Кузьма Скрябін

23 сер 2016 11:33

максиміліанна світлина

максиміліанна  МОя Україна - це мої діти.... Доня народилась 24 серпня і змінила моє бачення незалежності, патріотизму і волі. Для своїх дітей змінюю себе і намагаюсь бути небайдужою.

22 сер 2016 21:39

Алетейя світлина
Любомирівка світлина

Любомирівка  Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни… (Святослав Вакарчук)

21 сер 2016 21:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 25 серпень 16 )

• З днем народження
    любця 
    - Вік: 39
  • З днем народження
    BeeMom 
    - Вік: 29
  • З днем народження