Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Сушка слив чи виготовлення чорносливу в домашніх умовах - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Коли ви підете голосувати, прошу вас подумки згадати Інститутську, Крим, Карачун, Саур-Могилу, Іловайськ, Донецький аеропорт!
Нікого не покарано, а ми не маємо права забути!

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Сушка слив чи виготовлення чорносливу в домашніх умовах (без спец. пристрою) Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Оксамитова Мрія 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 26 серпень 2010 - 12:33

сьогодні нам привезли досить багато слив...хотіла б для малої їх посушити, щоб варити зимою сушку...Я знайшла темку, як це роблять з допомогою спец. пристрою - сушки... але, нажаль я його не маю...тому і створила дану тему...якщо така існує перенесіть будь-ласка...

мене цікавить, чи робив хтось чорнослив без цього пристрою, в який спосіб і який був результат...
я знайшла в неті кілька рецептів...

Текст, що розкривається
b]1)Сушка слив[/b]

Для сушки пригодны не очень перезрелые сливы. Их надо рассортировать по размеру, тщательно дважды промыть в двух водах, удалить плодоножку. На минуту погрузить в[ горячий 1,5%-ный раствор питьевой соды (15 г соды на 1 л воды), затем промыть в холодной воде и просушить на воздухе. Разложить сливы на подносы, сита, маты и поместить в печь, духовку или сушильный шкаф. Плоды сушить в 3 приема. Вначале выдержать их 3—4 ч при 40— 45 °С, затем 3—5 ч их охлаждать. После этого вновь сушить 4—5 ч при 55—60 °С. Опять охлаждать и окончательно досушивать при 75—80 °С 12—15 ч. При сушке крупных плодов косточки лучше удалить. Мелкие плоды нужно сушить целыми. Когда плодов немного, их следует выложить вверх плодоножками. Высушенные сливы должны быть твердыми, нелипкими и не должны мазаться. Из 10 кг слив получается 2,2 кг сушеных плодов с косточками и 1,8 кг без косточек. Хранить их следует в сухом проветриваемом месте.

2)Для сушки более всего пригодны сорта «венгерская» и «французская» слива. Плоды должны быть спелыми, без червоточин. Крупные сливы разрезают вдоль и удаляют косточки. Потом раскладывают на решето или плетенки и ставят в печь. Сушку начинают при низкой температуре в 45 градусов, а затем повышают до 70 градусов.

Черносливом называются не вполне высушенные, еще довольно мягкие сливы. Приготовляется он так: отборные, крупные сливы на 25— 30 секунд погружают в кипящую воду, в которую добавляется питьевая сода (из расчета 1 столовая ложка на 1 литр воды , чтобы снять восковой налет и нанести на поверхность плода мельчайшие трещинки, через которые испаряется влага во время сушки. После этого сливы сложить на решето дать стечь воде и поставить в русскую печь.

3)Важным условием при сушке слив является выдержка их на дереве до полной зрелости. К этому времени в сливах накапливается максимальное количество сахаров, и сушеные плоды будут сладкими и стойкими при хранении.
Плоды промыть, разложить на решетки-сетки для отцеживания воды. Рекомендуется сливы до сушки бланшировать в течение 2—3 минут в 0,5-процентном растворе питьевой соды. Затем сливы сразу положить в воду и отмыть. Этой обработке сливы обычно подвергают в целях образования многочисленных тонких трещин на кожице, наличие которых облегчает испарение влаги, и процесс сушки ускоряется.
В духовке сливы сушат при температуре 50—55 °С в течение 8 часов. Затем температуру повышают до 60—65 °С и выдерживают еще 8 часов. Потом сливы вынимают, оставляют на сутки и вновь загружают в духовку, заканчивают сушку при температуре 75— 80 °С. Через 8 часов сливы высушены.
На солнце сливы сушат в течение 8—10 суток.
Очень хороший продукт получается в результате комбинированной сушки — 5—6 суток на солнце при хорошей вентиляции и затем в духовке при температуре 70—75 °С в течение 8—10 часов.
Для улучшения внешнего вида высушенные сливы можно бланшировать 1—3 минуты, а затем досушить и хранить в сухом, проветриваемом помещении.

4)СУШКА СЛИВ И ПРИГОТОВЛЕНИЕ ЧЕРНОСЛИВА Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
Зрелые сливы, осторожно снятые солнечным утром после восхода солнца, опущенные трижды на минуту в кипяток, сушить 2—3 недели на солнце, на выстланных бумагой фанерных листах, с перерывом на ночь (перед заходом солнца вносить в помещение), поворачивая несколько раз в день. Более тщательная сушка в тени деревьев дает живой продукт с более темной и красивой окраской.
При сушке в духовке спелые и здоровые плоды (лучше темных сортов, которые хорошо кристаллизуются и тем-неют), промытые, провяливать, убирая на ночь, 2 дня на солнце на деревянных решетках. После сушить в духовке в 3 приема, охлаждая первые 2 раза в течение 4—5 ч (при более длительной сушке сливы лопаются). После каждого охлаждения сливы перевернуть и последнюю сушку продолжать 10—12 ч. Первые 2 раза плоды сушить при температуре 40—50°С, а последний — при 60°С. При третьей сушке выступивший сахар придает сливам лакировку. Этот глянец можно получить искусственно, обмакивая плоды в сахарный сироп (на 1 стакан пережженного сахара — 1 стакан воды), а затем, снова раскладывая, провяливать и досушивать. Готовые сливы постепенно отбирать, остальные досушивать.
Чернослив хранить в сухом помещении в деревянных ящиках, стеклянных банках с крышками, пересыпая плоды небольшим количеством лаврового листа.
Недосушенные сливы быстро плесневеют и портятся.

може хтось робив так чи знає більш легкий спосіб...всім дякую за відповіді...
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мусік 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 26 серпень 2010 - 13:24

віталія, є в мене ДУЖЕ хороший рецепт для слив які робить мама, це не сушка, але на смак схожі як чорнослив.

1 відро слив (венгерки не перестиглі) помити, підсушити, кожну сливку проколоти виделкою, засипати 250 гр соди, залишити на 2 доби; потім злити сік і сливи добре промити у воді, засипати 3-2.5 літрами цукру і залишити на 4 доби.Після цього злити сироп і закип"ятити, додати сливи і варити 1 годину, розкласти сливи в стерилізовані банки і залити сиропом в якому вони варились.
Коли відкриєш, то можна і так їсти, а можна вийняти кісточку, покласти горішок і звроху сметана+цукор.Наші гості цей десерт розмітають в секунду і завжди нахвалюють що смакота неймовірна.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 15:28

Мусік,, дякую..має бути смачно...
та я хотіла б саме сушку, щоб малій готувати компотик зимою...
дівчата, якщо хтось робить таке, поділіться...
хочу ще сьогодні зробити, бо інакше почнуть гнити..

Повідомлення відредаговано віталія: 26 серпень 2010 - 17:34

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 17:04

Мама сушить в печі, самий кращий спосіб.На дечко розстеляє в кілька шарів тканину (під час сішіння виділяється багато соку і вони пригоряють до дечка) розкладаються сливи щоб не торкались і в піч поки не схолоне і так 2-3 рази.Думаю що в духовці також можна.Як варіант, можете ще заморозити, до компотику підходить.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 17:36

Мусік,, а коли засипати содою, то води не треба?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 серпень 2010 - 18:35

віталія (26.8.2010, 17:36) писав:

Мусік,, а коли засипати содою, то води не треба?

Ні, не потрібно, засипати і можна перемішати щоб сода розприділилась.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Модератори

Відправлено 27 серпень 2010 - 14:48

я зараз сливи сушу в сушарці електричній, раніше сушила в духовці при невисокій температурі з привідкритими дверцятами. А сестра моя сушить на сонці. Сливи розкладає на деко і накриває склом. В самому кінці на 10 хв закидує в духовку, для закріплення результату)))
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Matysya світлина

Matysya  Діти - це клопоти, труднощі, крик, шум, бардак. Але коли підходиш до них сплячих, поправляєш ковдру, цілуєш в носик, щічки, і розумієш, що це найбільше щастя в житті !!!

Сьогодні, 06:08

Показати коментарі (1)

;)малявка;) світлина

;)малявка;)  Два роки тому, Бог дав мені саме найбільше щастя мого життя, - сина. Хлопчику мій, з Днем Народження!

Сьогодні, 03:51

Показати коментарі (1)

Dianisimka світлина

Dianisimka  З чого ж, все-таки, щастя починається? З двох смужок на тесті твоєму, з УЗД, яке показує зовсім ще крихітне і красиве дитинча, з того, що тепер ви завжди будете втрьох

Вчора, 17:28

Показати коментарі (4)

Іваночка13 світлина

Іваночка13  Велике свято у мене сьогодні - святкую першу річницю на Малечі! Люблю Вас малечівці і дякую організаторам за другу велику і дружню родину!

29 жов 2014 12:32

Показати коментарі (6)

Талочка світлина

Талочка  Успіх – це ще не крапка, невдача – це ще не кінець: єдине, що має значення, - це мужність продовжувати боротьбу.

29 жов 2014 10:52

Арсім  Ішан світлина

Арсім Ішан  Моєму серденьку-моєму маленькому синочку сьогодні рочок. Дивлюсь на нього і навіть не віриться, що так скоро біжить час. Обожнюю його і прошу в Бозі для нього міцного здоровя і гарної долі.

28 жов 2014 08:44

Показати коментарі (15)

Frozen світлина

Frozen  Ох, я то тяжко було переховуватися :) Облітала багато всього на мітлі

27 жов 2014 19:43

maljavka-lvivska світлина

maljavka-lvivska  привіт дівчатка.потрібна допомога.в мене чоловік в АТО,скоро має повернутись і я хочу йому зробити такий військовий жетон,з якимосб гарним надписом шо можнапридумати,підскажіть будь ласка

27 жов 2014 00:20

Показати коментарі (4)

Зесічка світлина

Зесічка  Не сип, мила, скла, Ой, не сип, мила, скла під червоную рожу, Бо до неї я, ... Бо до неї я приступити не зможу. ...

26 жов 2014 23:59

Показати коментарі (5)

Рінна Shadoi світлина

Рінна Shadoi  Йду обирати свою хунту)))

26 жов 2014 12:18

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 31 жовтень 14 )

• З днем народження
    Lara! 
    - Вік: 37
  • З днем народження