Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Сенс життя - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Літній Дитячий Обмінник

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Сенс життя роздуми... Оцінка: ***** 2 Голосів

Опитування: Сенс життя (133 користувачів проголосувало)Visualizar Votos

Що є сенсом життя?

1. Любов (до ближнього, до Бога) (49 голосів [37.12%])

Відсоток голосів: 37.12%

2. Робити добрі діла (19 голосів [14.39%])

Відсоток голосів: 14.39%

3. Життям земним заслужити життя вічне (20 голосів [15.15%])

Відсоток голосів: 15.15%

4. Отримувати задоволення (6 голосів [4.55%])

Відсоток голосів: 4.55%

5. Просто жити (18 голосів [13.64%])

Відсоток голосів: 13.64%

6. Життя не має сенсу (6 голосів [4.55%])

Відсоток голосів: 4.55%

7. Інше (14 голосів [10.61%])

Відсоток голосів: 10.61%

Голосувати Гості не мають права голосу

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 11 November 2008 - 19:08

Перегляд повідомленняROMZES (11.11.2008, 19:01) писав:

Все це так класно - віра , любов, діти, батьки, але поясніть мені - для чого це все?????для чого і для кого??????????
Ф жити щоб жити? так більше нічого і не залишається поки не знайдена відповідь.... і все то - суєта суєт.....

Чтоб скрасить тот короткий срок,что отведен нам на Земле...только сюда еще работу, путешествия, комфорт дома и кучу всего прочего дописать можно...Только вот не ясно для чего наркотики, оружие, маньяки, воры, загрязненная окружающая среда, бедствия, терроризм и т.д....
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ROMZES 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 November 2008 - 19:12

Перегляд повідомленняСеструлька (11.11.2008, 19:08) писав:

Чтоб скрасить тот короткий срок,что отведен нам на Земле...только сюда еще работу, путешествия, комфорт дома и кучу всего прочего дописать можно...Только вот не ясно для чего наркотики, оружие, маньяки, воры, загрязненная окружающая среда, бедствия, терроризм и т.д....

так! але це все лиш для того щоб відволіктися від головного - ДЛЯ ЧОГО???? і те і інше лиш дві сторони медавлі, в кого яка натура, один шукає забуття в сім"ї коханні, дітях, вірі, а інший в розбої розгулі п"янстві чи наркотиках, а все для того щоб заглушити те питання - А ДЛЯ ЧОГО?????
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Емма 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 November 2008 - 22:12

Parybok - це Зоряна Живка, молода українська поетеса публіцист та літературний критик. Її лірика жива, пропущена через серце, я просто зцілююся її віршами. В гуглі можна знайти її сторінку, бо я не вмію приховувати посилання :unknown:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Parybok 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 00:31

Емма - Дякую

ROMZES
- Можливо, щоб залишити щось після себе на цій землі і прикласти участь до розбудови всесвіту
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   zolotko 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 12 November 2008 - 01:04

В щоденнику однієї людини були записані такі слова:
Я плакав, бо не мав взуття, аж поки не зустрів такого, який не мав ніг.
Я бурчав, бо їжа була мені гірка, аж поки не зустрів такого, який голодував.
Я голосив, бо в мене болів зуб, аж поки не зустрів такого, якого катували.
Я злився, бо не мав телебачення, аж поки не зустрів такого, який був сліпий.
Я відмовлявся за інших працювати, аж поки не зустрів того. який за інших
страждав.
Я соромився на грудях носити хрест, аж поки не зустрів Одного, який на
хресті помер.
Я довідався, що Він є моїм Богом, що Він є:
Словом, яке треба голосити.
Правдою, про яку треба свідчити.
Дорогою, що нею маю йти.
Світлом, яким треба запалитися.
Життям, яким треба жити.
Любов 'ю, якою треба любити.
Радістю, що нею маю ділитися з іншим.
Миром, який треба нести.
Хлібом нашої поживи.
Я повірив Христу і моє життя змінилося. Тепер Ісус для мене є моїм
життям...
Ісус є моєю єдиною любов'ю...
Ісус є для мене всім у всіх...
Ісус для мене є всім...
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 09:32

Перегляд повідомленняParybok (12.11.2008, 0:31) писав:

ROMZES - Можливо, щоб залишити щось після себе на цій землі і прикласти участь до розбудови всесвіту

Але питання залишається в силі..... До речі моє питання носить філософський характер, ніякого негативізму в ньому немає.
а віра .... собака теж вірить в свого хазяїна, і робити його сенсом свого життя правильно...... для собаки, можливо, а ось для людини.... якщо я створений лише для втіхи або прислужування комусь - то нехочу я ні такого сенсу, ні такого життя!!!!!!!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Анічка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 10:46

ROMZES, лишити щось по собі - важливіше все-таки для самої людини. Ми робимо це для себе, можливо в дечому спрямовуючи себе і отримуючи тим самим сенс життя. Але без цілей, намірів, розуміння свого існування (на відміну від інших савців) якраз життя і немає сенсу і людина просто їсть, спить і задоволняє свої природні потреби. Для здорової психічно людини важливо також емоційний стан. Починаючи вже з перших рухів, немовлята радіють своїм досягненням. Думаю - це природньо, визначати для себе мету, що в цілому є складником того славнозвісного сенсу.
Просто ми вміємо міркувати і філософствувати, і звичайно кожен має власну думку із цього приводу. Хтось,нажаль, обирає наркотики, пияцтво, що може звісно бути для них сенсом життя.
І взагалі - життя як дар, причому щаслива людина дарує тепло оточуючим і отримує натомість взаємність, допомогає комусь, хто потім віддячить тим самим. Віддаючи, ми отримуємо може навіть і більше. Хіба це так пагано?! Бо оточуючі так само приносять певні блага у наш світ, наше життя, лишаючи щось по собі. :blush:
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 13:07

zolotko - дуже живий вірш. Заставляє задуматися.
ROMZES - мета цього життя в моєму розумінні це повернення творіння в лоно свого Творця. Добровільний вибір. Поза Богом життя не існує. Людина шукає забуття в тілесних втіхах але все одно залишається ненаситною. Багацько випадків коли людина досягає в житті всього чого тільки можна досягнути але накладає на себе руки - бо її душу(істинну її сутність) не може оживити матерія. В душі закладена туга за Богом, за Батьком - в Ньому є всееееееееееее що потрібно людській істоті. За цим маленьким відрізком життя починається вічність, або світла, чиста, цікава, радісна, всеможлива або пітьма, пустка і мука від того що ти не дитина світла. Я хочу жити вічно в Бозі.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Рибуська 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 14:40

ROMZES, уяви, що тебе не існує, але ти можеш сам себе створити (звичайною людиною). Що ти вибереш: не існувати чи існувати в цьому недосконалому світі (який таким став внаслідок гріхів людей). Якщо вибереш життя, то чому? Для чого би ти себе створив?

Сенсом життя не може бути щось матеріальне, те, що можливо здобути, бо коли здобудемо - втратимо сенс. Питання про сенс життя є більше сферою духовною. Маємо душу, яка болить, коли фізичні рани вже давно загоїлися, яка болить, бо дуже чутлива на несправедливість, яка болить, коли бачимо чужий біль, яка болить, коли любимо, а нас зневажають за це, а також болить, коли відчуває спрагу... Наша душа вічна, вона потребує їжі вічної, невидимої тілесними очима. Знайдемо духовну їжу, тільки коли відкриємо духовні очі...

Я не брала участі в голосуванні, бо насправді мала би відповісти так на більшість варіантів. Всі вони є складовою одного цілого.
Є перша заповідь: Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого.
Ісус на суді скаже: Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене (це добрі безкорисні діла) - тому отримайте спасіння і життя вічне в Царстві Отця.
Бог подарував нам весь світ, щоб ми раділи і отримували задоволення, але як мамі, яка подарувала дитині іграшку, Богові прикро, коли ми його подарунки любимо більше за нього.
Бог хоче щоб ми просто жили і були самостійними, як діти, які виростають, але щоб не забували його настанов, щоб не заплутатись в спокусах і не вчинити зла.
Також Бог хоче багато іншого: хоче благословити наше потомство, щоб наші сім’ї були великими і міцними, хоче щоб ми дружно трудилися і жили з чесно заробленого, хоче щоб ми використовували таланти, творили щось прекрасне. Бог хоче щоб ми були здорові, ситі, чисті, одіті, мешкали в теплі і в затишку, також щоб відпочивали і веселились, і ще багато, багато чого бажає для нас Бог.
Бог любить нас. Він все робить для нас, щоб ми були щасливі. Він страждає, коли його любов не замічають, або відкидають. Бог цар, який служить нам, він цар, який став слугою...
Щоб зрозуміти Бога треба подивитися на хрест, на якому його розп’яли...

Єдине, на що я відповідаю ні, це на думку, що життя сенсу не має.
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 18:27

Перегляд повідомленняАнічка (12.11.2008, 10:46) писав:

ROMZES, лишити щось по собі - важливіше все-таки для самої людини. Ми робимо це для себе, можливо в дечому спрямовуючи себе і отримуючи тим самим сенс життя. Але без цілей, намірів, розуміння свого існування (на відміну від інших савців) якраз життя і немає сенсу і людина просто їсть, спить і задоволняє свої природні потреби. Для здорової психічно людини важливо також емоційний стан. Починаючи вже з перших рухів, немовлята радіють своїм досягненням. Думаю - це природньо, визначати для себе мету, що в цілому є складником того славнозвісного сенсу.
Просто ми вміємо міркувати і філософствувати, і звичайно кожен має власну думку із цього приводу. Хтось,нажаль, обирає наркотики, пияцтво, що може звісно бути для них сенсом життя.
І взагалі - життя як дар, причому щаслива людина дарує тепло оточуючим і отримує натомість взаємність, допомогає комусь, хто потім віддячить тим самим. Віддаючи, ми отримуємо може навіть і більше. Хіба це так пагано?! Бо оточуючі так само приносять певні блага у наш світ, наше життя, лишаючи щось по собі. :36_3_18:

А людина і так їсть спить і задовольняє свої "природні" потреби з акцентом на ті чи інші в залежності від особистих вподобань, ах да ви скажете про духовне, боюсь що на фоні загальних природних потреб його не буде помітно...
Я бачу людство як болячку, як лишай на тлі планети і не бачу жодної причини по якій би Бог мав залишити нас існувати....

Перегляд повідомленняЕмма (12.11.2008, 13:07) писав:

ROMZES - мета цього життя в моєму розумінні це повернення творіння в лоно свого Творця. Добровільний вибір. Поза Богом життя не існує. В душі закладена туга за Богом, за Батьком - в Ньому є всееееееееееее що потрібно людській істоті. За цим маленьким відрізком життя починається вічність, або світла, чиста, цікава, радісна, всеможлива або пітьма, пустка і мука від того що ти не дитина світла. Я хочу жити вічно в Бозі.

Перегляд повідомленняРибуська (12.11.2008, 14:40) писав:

ROMZES, уяви, що тебе не існує, але ти можеш сам себе створити (звичайною людиною). Що ти вибереш: не існувати чи існувати в цьому недосконалому світі (який таким став внаслідок гріхів людей).
Є перша заповідь: Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого.
Бог любить нас. Він все робить для нас, щоб ми були щасливі. Він страждає, коли його любов не замічають, або відкидають. Бог цар, який служить нам, він цар, який став слугою...
Щоб зрозуміти Бога треба подивитися на хрест, на якому його розп’яли...

Єдине, на що я відповідаю ні, це на думку, що життя сенсу не має.

У мене відмінні від ваших погляди на Бога і релігію але це інша тема. І я вибрав би не існувати, на разі я існую бо також не бачу вагомих причин не існувати, а в цей світ прийшов не з власної свідомої волі, звичайно якщо відкинути теорію реінкарнації :acute:
П.М. в першій заповіді сказано - Я Господь Бог твій, щоб не було в тебедругих богів, крім мене.
не гарно спотворювати святе письмо
А ще є класна 2га заповідь - Не сотвори собі кумира, ні ОБРАЗА, ні подобія.
продовжити???
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 19:32

ROMZES, - зміст не змінено отже заповідь не переінакшена.
А вчому ви вбачаєте сенс свого існування, чи ви в пошуках?
А щодо кумира то що и маєте на увазі?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Рибуська 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 19:55

Цитата

не гарно спотворювати святе письмо

Згідна,
тому я цю цитату навіть не друкувала, а скопіювала прямо зі Святого Письма.

Лука 10, 25-27
25 . І ось якийсь законовчитель устав, щоб його випробувати, та й каже: «Учителю, що мені робити, щоб вічне життя осягнути?» 26 . А Ісус мовив до нього: «В законі що написано? Як там читаєш?» 27 . Озвався той і каже: «Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого.»

Матей 22, 36-40
36 . «Учителю, котра найбільша заповідь у законі?» 37 . Він же сказав до нього: «Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю: 38 . це найбільша й найперша заповідь. 39 . А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого. 40 . На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються.»

Марко 12, 28-31
28 . Один же з книжників, що чув їхню суперечку, а й бачив, як він їм добре відповів, підійшов і спитав його: «Яка перша з усіх заповідей?» 29 . Ісус відповів: «Перша - Слухай Ізраїлю! Наш Господь Бог - Господь Єдиний, 30 . і будеш любити Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю, всією думкою твоєю й усією силою твоєю. 31 . А друга: Будеш любити ближнього твого, як себе самого. Іншої, більшої від цих, заповіді немає.»

Хочу уточнити, що мова йде про дві заповіді Любові

Цитата

в першій заповіді сказано - Я Господь Бог твій, щоб не було в тебедругих богів, крім мене.
А ще є класна 2га заповідь - Не сотвори собі кумира, ні ОБРАЗА, ні подобія.

це відноситься до першої Божої заповіді
Друга Божа заповідь: Не прикликатимеш імени Господа, Бога твого, марно...

Насправді, ROMZES, моє питання було не коректним, вибачте, якщо воно образило ВАС.
Всім бажаю миру.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Анюта 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 12 November 2008 - 21:42

Суєта суєт - то 100%.
Як на мене, головне, пізнати себе, розібратися в собі...
Яку професію обрати....чого я хочу.... коли....для чого....
Даю гарантію, що ніхто з нас того не знає...
і, я вважаю, якщо хтось це осягне, питання про сенс життя автоматично відпаде
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2008 - 21:58

Емма, Рибуська я в пошуках і вже досить давно, проте все більше від них мене відволікає моя замінасенсужиття - моя сім"я, і здається що на цьому мої пошуки і завершаться, адже тут так тепло і затишно (здебільшого) а там вітер грязь і прочі переваги образу життя шукача, я двояка людина - одна моя половина хоче істини, а друга покою, а чомусь ці дві речі не сумісні :36_3_18:
"А щодо кумира то що и маєте на увазі?" - я навмисно виділив "ОБРАЗА" як ви ікони називаєте? тут навіть щось притягувати за вуха не потрібно.....
Рибуська, шановна ви цитуєте євангеліє, а я п"ятикнижжя , і не вас мав на увазі під спотворюванням (хоча згоден провокація з мого боку була) біблію спотворили і перекрутили заааадовго до нас....
П.М. Рибуська я не бачу на що тут можна ображатися, та і образити мене досить важко... нормальна дискусія і не більше.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   наденька 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Комерсант

Відправлено 13 November 2008 - 00:42

Вірю, що Бог створив кожну людину. Радію що кожного Він створив таким особливим. Хочу своїм життям прославляти Творця. Це і є мій сенс життя. Наближатись до Бога, пізнавати Його, щоб прославляти і любити більше. І це впливає на все моє життя. Хочу щоб моє відношення до людей, до моєї сім"ї, мої цінності і поведінка не ображали Бога а прославляли Його і показували людям навколо Його Любов...
Інколи получається, інколи не дуже, але Він завжди поруч і я вчуся...
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 November 2008 - 09:44

Ото я прочитав собі всі пости, і навіть свої :D, і мені чомусь спав на думку простий, з моєї точки зору логічний висновок:
А не треба шукати в цьому житті сенсу, хоча він є і в кожного свій, треба просто жити, жити так як тобі це підказує саме життя, інтуїція, внутрішній голос, Бог... Бо коли людина починає його шукати, то вона стає слабкою, вразливою до якихось зовнішніх чинників, адже такі коперсання в собі приходять, коли людина стоїть на роздоріжжі і не знає куди йти, коли сумнівається, коли не не знає як жити і для чого жити. В ці хвилини людина не може визначити в чому сенс життя, бо необєктивно оцінює життя. Та й як ми бачимо, для кожного сенс життя свій, хтось живе без сенсу життя. Значить менше людина розчаровується, сумнівається, менше їй тараплється роздоріж. Якогось одного, універсального сенсу життя для всього людства немає! Але він є в кожному з нас, десь далеко у підсвідомості. Просто людський мозок, на даному етапі розвитку, не може його зрозуміти. Як не може зрозуміти, як може бути світ безкінечним? Адже все на світі має мати свій початок і свій кінець, границю, кордон, час...
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 November 2008 - 11:25

Ось випадково надибав дуже класні роздуми на цю тему! Мені надзвичайно сподобалося!
Текст, що розкривається
Красивые и некрасивые мысли о себе У меня есть ответственность перед своей жизнью. Зачем я пришел в этот мир? Зачем я живу? Я задаю себе эти вопросы уже давно. И мысли у меня здесь следующие: Да, как бы я ни жил, я, также как и любой другой человек, умру. Я умру также как и убийца, насильник или вор, физиологический конец у нас будет совершенно одинаков. Но мне, тем не менее, совершенно не хочется становиться таким человеком. Почему? Да потому что, если все начнут жить как они, мир превратится в большие джунгли, где будут выживать самые хитрые, сильные и жестокие. И, даже не в джунгли, а что-то еще, гораздо более серьезное. В джунглях, если зверь сыт, он не будет убивать. Человек – будет, потому что страсть к деньгам у большинства, к сожалению, безгранична. «Относись к другим так же, как ты бы хотел, чтобы относились к тебе» - вот девиз, который мне, поэтому, кажется универсальным. Он не позволяет сделать того, чего бы не хотел бы испытать сам. Поэтому, это - мой первый универсальный принцип, принцип, которым я руководствуюсь в жизни. Да, наверное, я могу его иногда не выполнять. Например, я, еду за рулем. В окно я вижу, как на тротуаре падает человек. Если я вижу, что ему, скорее всего, помогут и без меня, то я проеду мимо. Но, проезжая, я буду себя оправдывать, буду себе говорить «разберутся и без тебя», и «ты ведь торопишься». Моя совесть все равно включится. А, поскольку совесть каждый раз включается сама, без напоминания, то она, выполняя роль нагайки, глобально, просто не дает поступать иначе. Только не поймите меня так, что по жизни меня ведет нагайка, думаю, что это не так. Вы, когда едите в переполненном метро и видите кошелек, выглядывающий из сумки пассажира, стоящего к Вам спиной, не берете его, почему? Потому что потом совесть загрызет? Только поэтому? Я, например, еще и потому, что это вообще не моя линия поведения. Потому что мои убеждения расходятся с принципом «красть – это нормально». Потому что, я помню, каково, когда у тебя крадут документы. Читай о первом принципе, описанном выше. Мне очень хочется, чтобы от моей жизни количество добра в мире увеличилось – это принцип номер два. Добро, в моем понимании, это – созидание, это свободный труд и активное действие, но это также слово и музыка, это все, что делает человека чище и лучше. Вот в увеличении такого добра я и вижу смысл своей жизни. Может быть, это громко сказано, но это так. Жить без смысла как-то не хочется. Вот я и выдумал себе такой смысл. Присоединяйтесь, кому нравится! Для того чтобы сделать больше, надо больше знать и уметь. Поэтому – надо учиться и развиваться, надо само реализовываться. Ведь для чего ты пришел на эту самую Землю? Ведь что-то ты должен после себя оставить? Кстати – предлагаю эту идею в качестве национальной для России. Ей, господа политики! В ней много разных смыслов, подумайте! Для различных слоев населения ее можно представить по-своему: «Учись лучше!» - для студентов, «Работай лучше!» – для рабочих… «Защищай лучше!» – для военных… Человек – по своему определению – свободен. Он живет короткую жизнь, которая принадлежит только ему и никому другому. Каждый волен распоряжаться своей жизнью сам. Кто – то ее тратит на зарабатывание денег, кто-то на получение удовольствий, кто-то, на рождение и воспитание детей, кто – то просто живет, не задумываясь над этим, но, по факту, все равно тратит свою жизнь на что-то… У человек бывает несколько жизненных центров – работа, семья, дети, деньги, власть, успех, у некоторых – принципы... Многие люди живут ради удовольствия. Деньги, власть, красивые вещи – да, все это приносит большое удовольствие от жизни. Правда, на непродолжительное время. Кто не согласен, пусть покажет мне миллионера, который стал счастлив от своих денег на всю жизнь. Для меня удовольствие - не очень серьезная вещь. Да, это хорошо. Но, подумайте сами, вот, съели вы конфету. Вот получили удовольствие. Ощутили свою крутизну от того что можете съесть такую вот вкусную конфету… И что, ради этого жить? Ради чего Вы помогаете бабушке перейти дорогу? Ради бабушки, которой надо перейти на ту сторону? Или ради ощущения «Какой я молодец!», которое вы испытаете, переведя бабушку на другую сторону? Мне кажется, что «я молодец!» - это следствие, а не цель. А цель, все–таки, бабушка. Хотя, может быть, я здесь себя обманываю? С другой стороны, а велика ли здесь разница? Ведь действия–то одинаковы… Я не боюсь смерти. Все мы смертны. Страшная не сама смерть, а ее ожидание. Это надо когда–то понять и успокоится. Кстати, если посмотреть на кладбища, полные незаменимых людей, на длинные ряды могил, с их именами, судьбами, проблемами и загадками, то каждого, рано или поздно посещает мысль о том, как, в сущности, короток наш век. Меня, на пример, в такие минуты еще посещают мысль о том, что большая часть мыслей, которые нас волнуют – мелочны и несерьезны. А наши трагедии и эмоции – это пыль на вековой дороге человечества... Хотя, с другой стороны, вся наша жизнь состоит из одних мелочей… И, в этом смысле, прожить одни сутки так, чтобы они соответствовали твоим принципам, иногда гораздо сложнее, чем год проучиться в институте. Человек слаб и ленив от природы. Приходится это преодолевать. На что мы тратим отпущенное нам время? Зачем мы тратим отпущенное нам время? Вопрос «Зачем?» является моим любимым вопросом. Вопрос «зачем» направлен в будущее. Он придает осмысленность моим действиям. Зачем я смотрю сей час телевизор? Я хочу отдохнуть? А не лучше ли выйти на улицу и пройтись под медленно падающим снегом по тротуарам, скрипя ботинками, вдыхая морозный воздух, и, держа под руку близкого тебе человека? Пошли одеваться, мой хороший… Один из самых главных моих принципов: строительство отношений в духе «выиграл-выиграл». Да, я понимаю, что люди очень редко строят подобные отношения. В основном, они заботятся о собственной выгоде. Мне кажется, что они слепы и не хотят думать. Потому что отношения «выиграл–выиграл» - самые надежные. Самые долгосрочные. Они эффективнее всего используют время, которое неизбежно тратится на построение взаимоотношений, потому что Вы, потратив его столько, сколько нужно, потом используйте его долго–долго... А время – это самый ценный человеческий ресурс! Если в отношениях проигрывает один, они неизбежно расшатаются. Ведь тот, который проигрывает, не будет проигрывать вечно? Вы бы – стали? Почему же будет проигрывать кто–то другой? Следовательно, они, так или иначе, распадутся. После этого Вы станете строить новые взаимоотношения, опять тратить время, потом опять строить и тратить, и опять… А человек, который проиграл, будет еще и расстроен. Вы – расстроите человека. Кстати, он может после этого заиметь на Вас зуб. Подумайте, зачем это Вам? Зачем это ему? Разве не эффективнее сразу попробовать выстроить другие, долгосрочные отношения, выгодные для всех? Можно ли выстроить «выиграл – выиграл» со всеми хорошими людьми? К сожалению, нет. Все люди разные, у всех разные цели и обстоятельства. Что же делать, спросите Вы? Если не получается выстроить «выиграл – выиграл» хоть в каком – то объеме, то остается только одна форма взаимоотношений: «не связываться»… Потом будет лучше… Как только вы поняли, что отношения перестают соответствовать духу «выиграл» - «выиграл», меняйте их, приводите их к правильным. Если нельзя – разрывайте. Не тратьте отпущенное Вам время на проигрыши. Чем дальше будете затягивать - проигрышей будет становиться больше. Проверено временем, которого, кстати, уж точно станет у Вас меньше… Я являюсь таким же человеком, как и все вокруг. Если сложить свободу, отсутствие страха перед смертью и осознание себя, как отдельного, самостоятельного человека, такого же, как и все вокруг, то никто и ничто не может принудить меня поступить против моей воли и моих принципов. До тех пор, пока они не изменяться. А они могут измениться. Ведь познание – бесконечно. И, кто знает, какое знание мне откроется там, за следующим поворотом? «Только глупцы и покойники никогда не меняют своих мнений» - мне нравится, а Вам? И еще. Понять, что есть добро, не всегда просто… Я человек. Поэтому я, к сожалению, как и любой другой человек, не совершенен. Каждому человеку необходимо что-то свое, человеческое и несовершенное. У каждого, если угодно, своя мера «несовершенства». Это определяется генами, психофизиологическими особенностями, воспитанием, культурной средой… Мне, например, нужно, чтобы меня понимали. Чтобы рядом был человек, который бы разделял мои духовные ценности. Кому–то, возможно, это не нужно. Мне – нужно. Без этого мне становится грустно и одиноко. Иметь рядом «родную» душу - это мое, человеческое ограничение. На что я готов пойти ради этого? На все, что не противоречит моим принципам о свободе, отношении к другим людям как к себе, парадигме «выиграл – выиграл» и – количеству добра в мире…Только не за чужой счет… Т.е. на все, что готов был бы воспринять с пониманием сам. Жена, которая говорит мужу – ты должен теперь быть со мной до конца своих дней, а, если это не так, то ты – предатель. Работодатель, который говорит то же самое своему менеджеру Родители, которые говорят о том, что твой уход из института разобьет нам сердце… Общество, которое утверждает, что человек ОБЯЗАН терпеть свою «половину», потому что он когда–то обещал… и приносил клятву… Церковь, которая организует процедуру венчания, где люди клянутся жить вместе в беде и радости до скончания века… Все они включают комплекс вины. Все они хотят счастья за чужой счет. Все они живут по другим законам. И все они проповедуют двойные стандарты. Потому что они – непоследовательны. Потому что те, кто так говорит, (и жена, и муж, и родители, и общество, и церковь и все, кто угодно), в 99% случаев, попадая в ситуацию, когда проигрывать начинают они, свои отношения меняют или разрывают. И их можно понять, ведь человек – свободен, ведь жизнь нам дана не для страдания, а для счастья… При этом, я не призываю, при этом, никого кидать или бросать на произвол судьбы, договоренности и закон, конечно, должны быть соблюдены. К сожалению, очень часто бессмертное «Относись к другим так же, как ты бы хотел, чтобы относились к тебе» в устах многих и многих становится пустой, ничего не значащей фразой... Вот такие вот красивые и некрасивые мысли о себе и о людях. Автор: Андрей Ветер

Яка ваша думка щодо цих роздумів?
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 November 2008 - 13:11

ROMZES, мене дивує чому таке писимістичне ставлення до людського життя. Я, наприклад, не вважаю себе "болячкою", як Ви сказали!... а я ж складова того людства. Навіщо ж так! :36_3_16: Невже якби Вам запрпоонували заново народитися ( :36_3_16: ) Ви б не схотіли? Ну невже все так погано?! Хоча,звичайно у кожного своя думка.
Я не буду говорити про духовне, і до речі, зазначала про психоемоційний стан людини. Коли Ви комусь віддаєте, тим самим робите свій вклад. Натомість не стаєте жертвою, ані тим, що щось згубив. Так життя і побудоване. Почуття мають також дещо матеріальний характер. Їх якраз треба вміти віддавати і отримувати, що не менш важливо для взаєморозуміння. Думаю в таких умовах, хочеться сподіватися на краще. :smile:
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 November 2008 - 13:43

Щасливий татусь, прочитала і в дечому погоджуюсь, і щось для мене чуже у цих роздумах.
Сподобалось: порівняння життя з джунглями, бо дійсно якщо жити просто так для задоволення своїх потреб, ми перетворюємо його в щось подібне. Ну і ще пару перших абзаців. Цікаво автор переходить від одних роздумів до протилежних, не очікувала. Та як на мене, трошки не в те русло. Я маю на увазі, що я не так зовсім вважаю. До прикладу, про ту жадану свободу.
Людина живе у сім*ї, з батьками, ходить на роботу - і як би нам того не хотілося, обмеження завжди будуть існувати у нашому суспільстві, бо інакше все перетвориться на анархію і хаос, і я навіть не про біблійні заповіді про які ми знаємо всі. Я просто про ричаги стримувань і противаг. Уявіть що було б, якби нікого ніщо не стримувало!!! Та з другого боку, ніхто нікого не силує. Навіщо ідти вінчатися, обіцяти про подружню вірність, якщо наперед знати що навіть не будеш старатися і при першій нагоді, або коли виникнуть перші складнощі вдома, одразу зломатися і відректися від усього, бо бачиш, так трохи не комфортно і вже не тільки поцілуночки, а й важка щоденна праця над побудовою стосунків і збереженні довіри та взаєморозуміння... А ніхто не обіцяв що буде легко. Зато які солодкі результати!!! :36_3_16: І втікати від складнощів якось не по-багатирськи, і на повагу не заслуговує. Та це тільки, моя думка. :smile:
А взагалі, доволі непагано, мені в цілому сподобалось. Багато порівнянь і цікаві роздуми. :36_3_16:
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сонячна 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 13 November 2008 - 14:21

Перегляд повідомленняЩасливий татусь (13.11.2008, 11:25) писав:

Ось випадково надибав дуже класні роздуми на цю тему! Мені надзвичайно сподобалося!
Яка ваша думка щодо цих роздумів?

Усе, про що написав Андрєй Вєтєр, є для мене близьким по духу. А ще хочу додати, що земне життя - це частинка великого шляху, який ми проходимо.Часом для нас воно перетворюється на біг по колу. Значить чогось таки не зрозуміли. А зрозуміти не завжди виходить...
My Signature
Все, що існує на світі, колись було мрією.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Puggolga світлина

Puggolga  Дитина 5 місяців спить 10-12 годин на добу. Це мало?

11 Jul 2018 16:25

Щаслива двічі світлина

Щаслива двічі  Привіт матусі. Чи є у вашому регіоні в аптеках прививки інфанрікс. Хто знає коли з'являться і чи ви чекаєте чи прививаєте діток індійськими?

28 Jun 2018 09:38

Показати коментарі (1)

Додо світлина

Додо  Порадьте будь ласка хорошого лікаря у Луцьку, хочу підписати декларацію.

27 Jun 2018 15:33

Anna_Stasia світлина

Anna_Stasia  Не приходить повідомлення активації профілю. Що робити?

26 Jun 2018 19:22

Показати коментарі (3)

Олюся108 світлина

Олюся108  Прибився голуб з жовто блакитними кільцями,пошкоджено крило.Номери на кільцях 3490L::18 і на лівій 2288918unf ukraine Допоможіть знайти власника!!!мій номер 0638788592

18 Jun 2018 12:22

Санджана світлина
Lilechka85 світлина

Lilechka85  У Луцьку хтось водить дитину у приватний міні-клуб дошкільнят Світлинка? Хтось щось може сказати зі свого досвіду про нього? сайт я вже бачила.

13 Jun 2018 13:46

Показати коментарі (1)

Мама Жабка =) світлина

Мама Жабка =)  Що більше сиджу на ФБ, тим більше люблю Малечу.... Затишніше тут. І лайно не ллється річками в стрічку та коментарі.... =)

01 Jun 2018 07:19

Показати коментарі (4)

Ліля 23 світлина

Ліля 23  Дівчата підскажіть хто народжував в Музики Ігора Павловича? Стала до нього на облік.Як він вам? Чи дорого бере за пологи

14 May 2018 15:58

Айра світлина

Айра  Шахрайка на олх. Бере передоплату за товар і додає вас в чорний список. Дає карту приват на ім'я Кравченко Алли. номер моб.098-848-89-29. Скаргу на олх подавали, модератори часно реагують. Провіль дійсний. Міняє імена в профілі. Зараз без оголошень, скаргу подати неможливо. Будьте обачні.

01 Apr 2018 22:52

Показати коментарі (3)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 18 July 18 )

• Немає іменинників сьогодні

Реклама

Перекладач онлайн