Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Хрещення - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Парад фото у вишиванках

• 72 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Хрещення традиції Оцінка: ****- 1 Голосів

Користувач поза мережею   Яблучко 

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 14 квітень 2008 - 13:22

Марина э в календарі, але хрестять зазвичай з іншим імям щоб якщо хтось задумає наводити порчу, в нього нічого не вийшло.

Маму не пускають зазвичай перші 40 днів, потім в принципі можна але це залежить від церкви у кожної свої правила виходять. Та ні мене ні куму мою в іншій церкві не пустили хоч уже і 40 днів минуло давно.
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sonya 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 13:29

Перегляд повідомленняeugen74 (14.4.2008, 13:59) писав:

Звичай, коли матір не допускають на таїнство хрещення навіть тоді, коли вже 40 днів минуло, не є правильним. Практика показує, що участь в таїнстві для дитини у віці, приміром, 6 місяців - дуже великий стрес, донька мого двоюрідного брата кричала майже весь час, поки воно звершувалося. Певно, що ніщо не заважає перше звершити над матір"ю чин воцерковлення і потім уже звершувати таїнство хрещення вже з її участю.

Звичайно, про 40 днів це само собою зрозуміло і всім віруючим людям відомо (мені так здається) . Я якраз мала на увазі ті випадки, коли матір не пускають до церкви навіть після 40 днів після пологів. І тут вже є чітка конфесійна прив"язка, бо це чомусь спостерігалось (з мого власного досвіду) у церквах МП.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 13:41

Перегляд повідомленняSonya (14.4.2008, 14:29) писав:

І тут вже є чітка конфесійна прив"язка, бо це чомусь спостерігалось (з мого власного досвіду) у церквах МП.

Ніяка то не конфесійна прив"язка. Це ще багато в чому залежить від самого св"ященника, як він скерує, так і буде. На власному досвіді знаю: в одиній церкві допустили матір до хрещення, а вдругій - ні. Обидві церкви Московського патріархату.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 13:42

Перегляд повідомленняЯблучко (14.4.2008, 14:22) писав:

Марина э в календарі, але хрестять зазвичай з іншим імям щоб якщо хтось задумає наводити порчу, в нього нічого не вийшло.

З цим я зіштовхнулась вперше у Східній Україні і була дещо здивована :36_13_5:
Дивно, що віруючі люди, віддаючи свою дитину у служіння Господу (тобто здійснюючи обряд хрещення), можуть говорити про такі забобони.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 13:46

Перегляд повідомленняoksanocka (14.4.2008, 14:41) писав:

Ніяка то не конфесійна прив"язка. Це ще багато в чому залежить від самого св"ященника, як він скерує, так і буде. На власному досвіді знаю: в одиній церкві допустили матір до хрещення, а вдругій - ні. Обидві церкви Московського патріархату.

Можливо :36_13_5:

Просто всі випадки про які я чула (я не стверджую, що це в принципі всі-всі хрещення :)), коли матір не пускали до церкви на Хрещенні, це траплялось якраз в церквах певної конфесії. Хоча моя думка не заперечує Вашого ствердження, що в якихось церквах МП священники все таки допускають матір у церкву.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 14:04

Перегляд повідомленняSonya (14.4.2008, 14:42) писав:

З цим я зіштовхнулась вперше у Східній Україні і була дещо здивована :36_13_5:
Дивно, що віруючі люди, віддаючи свою дитину у служіння Господу (тобто здійснюючи обряд хрещення), можуть говорити про такі забобони.

це не забобони, це традиції до тогож священник сам питав з яким імям хрестити будемо, а якщо не вибрано, то обирають найближче.
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 14:24

Перегляд повідомленняЯблучко (14.4.2008, 15:04) писав:

це не забобони, це традиції до тогож священник сам питав з яким імям хрестити будемо, а якщо не вибрано, то обирають найближче.

Яблучко, я не мала на увазі під забобонами те, що хрестять дитину одним іменем, а в паспорті записана вона потім іншим. Мене і саму так хрестили: причому в свідоцтві у мене було одне ім"я, хрешена іншим, а бабуся називала третім :36_13_5:

Але це однозначно робили не тому, щоб уникнути, як Ви кажете, "наведення порчі". Просто в свідоцтво записали швидше ніж були самі Хрестини (а до часу Хрестин батьки дозріли до іншого імені), а бабусі в результаті не подобалось ні одне, ні друге ім"я, тому і виникло третє :)

Часом дитині дають при Хрестинах інше ім"я також тому, що у церковному календарі немає вибраного батьками імені (наприклад, у мого двоюрідного брата батько латиш і назвав сина Артур, проте в церкві його хрестили Павлом. Або у моїх друзів донька Квітка, а хрестили її Марією).
Забобоном для мене ж є те, що люди, здійснюючи таїнство Хрещення, все одно не вірять у силу ВІРИ і здійснюють свідомо ритуал (тобто вибір "таємного" імені для хрещення), щоб на дитину потім не навели шкоду. До речі, я чула, що навпаки священники у такому випадку не підтримують батьків, якщо інше ім"я при хрещенні вибирається саме з такою метою.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 16:17

Просто так з давніх давен робили предки і в них була саме причина щоб не навели порчу і свідоцтв тоді не було ніяких. Просто хрестили дитину одним імям, а називали іншим. А священники зараз дуже неодностайні одні кажуть одне другі друге чітка позиція ніде не прописана.
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ansi 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 14 квітень 2008 - 16:47

Ми теж чули про друге ім"я і хотіли вибрати при хрещенні інше, але священик (римокатолик), нас відмовив, сказавши, що у нас ім"я і так дуже гарне і він не бачить жодної потреби його міняти.
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 17:18

Перегляд повідомленняЯблучко (14.4.2008, 17:17) писав:

Просто так з давніх давен робили предки і в них була саме причина щоб не навели порчу і свідоцтв тоді не було ніяких. Просто хрестили дитину одним імям, а називали іншим.

Хм, вперше чую про те, що це давня традиція :36_13_5:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 квітень 2008 - 18:31

Я слышала, что в течении 40 дней после родов нельзя женщине в церковь т.к. считается, что у нее еще не прекращаются лохии. Почему потом нельзя непонятно. Крестила племянника в России, мать не пускали. Когда крестили сына, то сначала пустили, потом нас вычитали за то, что мы живем в грехе, в смысле не венчаны, а потом выгнали...короче бред какой-то.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   eugen74 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 квітень 2008 - 09:00

Цитата

Марина є в календарі, але хрестять зазвичай з іншим імям

Наскільки я знаю, немає такого звичаю - хрестити дитину, яку батьки назвали ім"ям, що є в церковному календарі, іншим ім"ям. Бо тоді виходить, що ті, хто хоче внести ім"я цієї дитини в граматку або подати записку, мають перепитати (в батьків) її ім"я при хрещенні. Звісно, що Бог все бачить і знає, за яку саме людину ми хочемо помолитися, але навіщо ставити перешкоди? Імена, яких нема в календарі - інша справа, але тут і зорієнтуватися легше. Приміром, дівчину з ім"ям Ілона спитають, яке її ім"я при хрещенні, а про те, що Марина була охрещена іншим іменем, можуть не здогадатися.
Звичай змінювати їм"я людини в Церкві існує тільки при посвяченні в монаше служіння. Це є знак того, що людина вмерла для світу і відродилася вже в новому, монашому житті. Тоді й прийнято звертатися до цієї людини за новим, монашим ім"ям, а не за старим. В українській церкві існує звичай давати нове монаше ім"я, що починається на ту саму літеру, що й ім"я при хрещенні. Приміром, святитель Дмитрій Ростовський мав до посвяти в ченці ім"я Данило.
  • 0
  • Back To Top

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 квітень 2008 - 09:16

Перегляд повідомленняeugen74 (15.4.2008, 10:00) писав:

Наскільки я знаю, немає такого звичаю - хрестити дитину, яку батьки назвали ім"ям, що є в церковному календарі, іншим ім"ям.

ну звичайно немає, то я вигадала :36_13_5:
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ванілька 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 квітень 2008 - 12:10

Перегляд повідомленняSonya (13.4.2008, 20:03) писав:

Юліє, така традиція є в православних церквах МП. У греко-католиків, православних автокефальних і православних київського патріархату мама може бути присутньою при обряді хрещення, якщо я не помиляюсь.

Так і є. Я була теж присутня :)
Але в нас на 40-й день після родів мамі вивіт дають.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Марикоша 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 травень 2008 - 22:34

В мене таке проблемка (може, хто в курсі і підкаже): на УЗД нам сказали, що у нас буде дівчинка :36_1_66:! Ми планували взяти за хрещену маму мою давню подругу, але наша масюнька буде в неї першою похресницею. Я чула, що в даному випадку, їй першою треба хрестити дитинку протилежної статі (хлопчика). Скажіть, хтось щось чув подібне? До того ж, у подруги, на жаль, поки що, не склалося особисте життя (вона самотня), а кажуть, що доля хрещеної матері має вплив на долю дитинки :( . Чи може хтось привести протилежний приклад чи, навпаки, підтвердити ці чутки? Бо дуже хочеться, щоб доця була щасливою!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   musia_79 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 травень 2008 - 22:45

Перегляд повідомленняМарикоша (6.5.2008, 23:34) писав:

В мене таке проблемка (може, хто в курсі і підкаже): на УЗД нам сказали, що у нас буде дівчинка :36_1_66:! Ми планували взяти за хрещену маму мою давню подругу, але наша масюнька буде в неї першою похресницею. Я чула, що в даному випадку, їй першою треба хрестити дитинку протилежної статі (хлопчика). Скажіть, хтось щось чув подібне? До того ж, у подруги, на жаль, поки що, не склалося особисте життя (вона самотня), а кажуть, що доля хрещеної матері має вплив на долю дитинки :( . Чи може хтось привести протилежний приклад чи, навпаки, підтвердити ці чутки? Бо дуже хочеться, щоб доця була щасливою!

Я думаю, що на таке взагалі не варто звертати увагу. Це просто забобони. Головне, щоб хресна мама була хорошою людиною, щоб ваша доця могла брати з неї приклад.
От я в своєї хресної перша похресниця, хресна розведена, ніякого особистого життя, а в мене, дякувати Богу, все добре і щаслива сім'я. Ніякого впливу на долю я навіть близько не бачу. Ми дуже різні, і долі дуже різні.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 травень 2008 - 07:35

не беріть дурного в голову. я теж за те щоб людина була гарна, то головне, а все інше, то дурниці. В мене є похресниця, і мою малу хрестиха кума першою. Не думаю що тепер ми маємо стати всі нещасні від цього.
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 травень 2008 - 09:03

Дівчата, я з вами згодна, що лише б людина була гарна, і що є в цій прикметі щось забобонне, все-то воно так та є одне але.... Цю річ мені сказала моя бабуся, яка є авторитетом для мене, і яка ніколи без потреби не вмішується і не дає непотрібних порад, які, зазвичай, люблять давати люди похилого віку.Бабуся, в якої такий гострий розум і здоровий глузд, що ми іноді дивуємося з чоловіком! І ще, мені здається, що моя пдруга не дуже подобається бабусі :36_1_66: . Але, все одно, дякую вам за відгуки :36_3_18: !
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Teтянка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 травень 2008 - 09:32

Перегляд повідомленняМарикоша (6.5.2008, 23:34) писав:

В мене таке проблемка (може, хто в курсі і підкаже): на УЗД нам сказали, що у нас буде дівчинка :child_ 09:! Ми планували взяти за хрещену маму мою давню подругу, але наша масюнька буде в неї першою похресницею. Я чула, що в даному випадку, їй першою треба хрестити дитинку протилежної статі (хлопчика). Скажіть, хтось щось чув подібне? До того ж, у подруги, на жаль, поки що, не склалося особисте життя (вона самотня), а кажуть, що доля хрещеної матері має вплив на долю дитинки :( . Чи може хтось привести протилежний приклад чи, навпаки, підтвердити ці чутки? Бо дуже хочеться, щоб доця була щасливою!

Саме так і кажуть.Але це впливає саме на долю хрещеної мами,типу дівчинка-похресниця "забирає" її щасливу долю.Тому я б не ризикнула таке зробити,хоча сильно в забобони і не вірю,але ,як кажуть,в них,як і в правила техніки безпеки, можна не вірити,але треба дотримуватись.Навіщо щоб хтось потім думав:"А якщо б я не хрестила,то все могло бути по іншому..."????
My Signature
Зображення

Щастя - це талант цінувати те, що в тебе є, а не те, чого в тебе немає.
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 травень 2008 - 10:55

Перегляд повідомленняТетянка (7.5.2008, 10:32) писав:

Навіщо щоб хтось потім думав:"А якщо б я не хрестила,то все могло бути по іншому..."????

От і я про те ж, Тетянка! Добре, що ви озвучили мої думки. Як на мене, самотність для жінки, то страшне! Деякі жінки, хоч діточок собі народжують, щоб недаром життя прожити, щоб була рідна душа на землі, але моя подруга не з таких, у неї кредо: дитина тільки в повноцінній сім"ї! А їй же 37 років! Справа, навіть, не у віці, а в тому, що вже склалися певні стереотипи про відношення, людині вже важче змиритися з чужими недоліками, важче, а іноді, і неможливо, як колись, кинутися в омут з головою (це я образно). Я люблю і поважаю свою подругу, але....! Я вірю в прикмети, забобони, але не фанатично, вмію відділяти, те що занадто. Але я дуже вірю в Долю!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 72 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Ліля 23 світлина

Ліля 23  Дівчата підскажіть хто народжував в Музики Ігора Павловича? Стала до нього на облік.Як він вам? Чи дорого бере за пологи

14 тра 2018 15:58

Айра світлина

Айра  Шахрайка на олх. Бере передоплату за товар і додає вас в чорний список. Дає карту приват на ім'я Кравченко Алли. номер моб.098-848-89-29. Скаргу на олх подавали, модератори часно реагують. Провіль дійсний. Міняє імена в профілі. Зараз без оголошень, скаргу подати неможливо. Будьте обачні.

01 кві 2018 22:52

Показати коментарі (2)

Софійка 2011яна світлина

Софійка 2011яна  Підскажіть де у Львові можна зробити УЗД збільшених лімфовузлів дитині 7 років.

26 бер 2018 08:58

Показати коментарі (2)

nadiaje світлина

nadiaje  Домовичок відгукнися!Я тебе загубила!Дівчатка хто має номер Домовичка (Оля)

24 бер 2018 20:24

Показати коментарі (1)

romaschka_h світлина

romaschka_h  де у львові знайти хорошого ортопеда що виправляє х подібні ноги?

22 бер 2018 18:43

Показати коментарі (5)

Ольчик8301 світлина

Ольчик8301  Дівчата,у моєї 11річної доньки почалася перша менструації,яка тривала 1 день,що це може бути,може хтось знає ,чи стикався з таким)))

02 бер 2018 12:23

Показати коментарі (5)

Юлько світлина

Юлько  Дівчатка, де можна у Львові зробити дитині ЕХО серця? Хто в курсі лікар Жельов проводить цю процедуру?

13 лют 2018 23:02

Показати коментарі (3)

Ryzyk світлина

Ryzyk  З родичів чоловіка , найбільше мені подобається - Я . фб ))

04 лют 2018 12:11

Показати коментарі (1)

ВиШеНьКа@ЧеРеШеНьКа  світлина

ВиШеНьКа@ЧеРеШеНьКа   За свята наїли животик? Гайда до нас на форум ""Прощавайте зайві кілограми! Худнемо до Великодня." http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=72743&st=60&p=2813863

29 січ 2018 09:15

Vanesita світлина

Vanesita  Василини,Василівни Василі та Васильовичі з днем Ангела!!!!

14 січ 2018 13:57

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 22 травень 18 )

Реклама

Перекладач онлайн