Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Акушерські щипці - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Літній Дитячий Обмінник

• 2 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Акушерські щипці Оцінка: -----

Користувач поза мережею   _Іра_ 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 02 April 2011 - 14:15

І так, що саме таке акушерські щипці, і навіть як, що й навіщо їх застосовують? Самі щипці є конструкцію з цих двох металевих ложкообразных гілок, з'єднаних у замок певним чином. Призначення цього інструмента - м'який, але водночас досить надійний захоплення передлеглої частини плоду (найчастіше це голова). Після здійснення захоплення, акушер може шляхом спеціально відпрацьованих рухів (тракцій) допомогти плоду у проходженні по родовим шляхах.

Текст, що розкривається
Із всього вищевикладеного стає зрозуміло, що використання щипців може знадобитися лише у випадках, коли в плоду є серйозні складнощі у проходженні крізь природні пологові шляху, а стан малюка або його матері вимагає якнайшвидшого завершення пологів (у разі - екстреного вилучення плоду). Ось і є насправді.

Показання до використання акушерських щипців може бути із боку плоду (небезпека важкого гострого кисневого голодування чи загроза родової травми) і з боку матері (хвороби серцево-судинної і бронхо-легеневої систем, нирок, важке протягом пізнього токсикозу та інші стани, які прагнуть максимального укорочення періоду вигнання). Є і комбіновані показання - наприклад, слабкість родової діяльності, яка може спричинить стомленню породіллі, підвищенню ризику серйозних акушерських ускладнень, і навіть - гострої гіпоксії (кисневому голодуванню) плоду.

В будь-якому разі, необхідність застосування акушерських щипців старанно зважується у кожній ситуації.

... Відразу хотілося б сказати: за 300 років " роботи " акушерських щипців у справі пологової допомоги їх конструкція, техніка і стратегія застосування значно змінилися. Зараз застосування цього інструмента максимально безпечно і від накладення щипців багаторазово перевищує ризик можливих ускладнень. Поясню детальніше.

По-перше, як зазначалося вище, акушерські щипці будь-коли застосовуються не потрібні чи тоді, коли можна використовувати консервативні методы.

По-друге, форма щипців практично виключає можливості травми голівки плоду " раздавлюючого " характеру. З іншого боку, зазвичай між рукоятками щипців про всяк випадок прокладається стерильне рушник, що зменшує ризик надмірного стискання голівки плоду практично до нуля.

По-третє, в час мало застосовується операція накладення про " полостных щипців " (тобто. на голівку плоду, що знаходиться високо в порожнини малого таза жінки). Зараз застосовуються лише " вихідні " щипці, тобто. захоплення голівки плоду, що є вже на виході з жіночого таза, але це набагато безпечніше.

По-четверте, характер тракцій не назвати насильницьким. Не застосовуються значних зусиль, не відбуваються штучні повороти й інші усунення голівки плоду навколо її осей. Взагалі руху акушера якнайточніше копіюють руху голівки і плічок малюка, що проводилися в процесі природних пологів (такі природні руху, до речі, акушери називають биомеханизмом пологів).

По-пяте, акушерскими щипцями, зазвичай, є ті акушери, які майстерно володіють цим методом.

Зазвичай під час використання щипців застосовується анестезія, тому про додаткових больових відчуттях у породілей промови не йде.

Декілька слів про ускладненнях операції накладення акушерських щипцов.

При значному тиску ложок щипців на передлеглу частину плоду можливо ушкодження шкірних покровів, лицьового нерва, кісток черепа. Інтенсивні тракції можуть спричинить травмування шийного відділу хребта малюка. Такі ускладнення наблюдаются надзвичайно рідко. Найчастіше практично єдиним свідченням застосування акушерських щипців є червонуваті сліди петлеобразної форми, розташовані вся її голова і обличчі малюка. Зазвичай вони спонтанно зникають протягом першої місяці життя і потребують жодного втручання з боку лікарів. Для мами застосування щипців може ускладнитися ушкодженням матки, сечового міхура, корінців сідничного нерва. Ці несприятливі мометны ще дуже і дуже рідкісні.

Незнаю,як вас але мене щипці лякають.Мені пропонували їх,але я не роздумуючи відмовилася.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   АмидА  

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 April 2011 - 10:27

Коли я народжувала першу дитинку,то прийшлось накладати акушерські щіпці!Як з"ясувалось,то в дитинки була абсолютно коротка пуповина-10см,з такою пуповиною дитина народитись неможе.Щоб врятувати життя дитини наклали ЩІПЦІ(доречі накладала черговий лікар)Мені зробили загальний наркоз і зробили накладання щіпців.Дитина була вже придушена в помірній ступені асфіксії,оживлена медикаментами через 5хвилин.Тепер моїй доні 10,5років здорова,гарна дівчинка.В мене була безвихідь в пологах,кесарево було пізно робити,тому прийняли таке рішення!А взагалі неварто ризикувати! :prapor:

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 03 April 2011 - 11:48

Щипці як і вакуум зараз використувують НУ ДУЖЕ РІДКО, але якщо вже запропонували то то крайня необхідність. Хоча зараз вакум багато де ледь не під забороною, але як на мене то він менш травматичний для дитинки
Тут є цікава інфа і по щипцях і по вакууму
Прихований текст

My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нюнька 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 13 November 2011 - 19:44

Да, дівчаточка, пережили і ми ці вихідні щипці! Лікарі чогось тягнули-тягнули, я просилася на кесареве, бо більше мучитись не могла, в мене не було практично зовсім родової діяльності, в родзалі пробула 18 год., дві зміни лікарів змінилось, а матка відкривалась дуже повільно, незважаючи на всяке стимулювання! Вони весь час заміряли серцебиття, все було нормально, але коли побачили, щось не так, відкладати не стали - тільки щипці мусили врятувати дитя. Зараз нам 1,5 року, все це я згадую ( та практично період до і після, бо ж в то момент була у відключці) у страшному сні, у нас росте прекрасна доня, все слава Богу наладилось. Але тоді я не розуміла шо сталось, я була вдячна вже за той факт, що стала мамою!!!! А тепер з погляду часу як подумаю, що могло би статись якби шось пішло не так!!!!! Одним словом хай у вас ніколи такого не буде! Будьте здоровенькі!!
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Гість 1234 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 13 November 2011 - 20:14

Дуже страшно, що інколи складаються подібні ситуації, що доводиться йти на такий ризик. Але, як то говориться, з двох зол вибирають менше.
В моєму класі був хлопець, у якого після акушерських щипців навіть шрам на скроні лишився. :give_rose:
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Максіта 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 10 December 2011 - 14:55

А що краще кесарів чи щипці?
  • 0
  • Back To Top

Гість_Солодка мрія_*

• Група: Гості

Відправлено 10 December 2011 - 15:00

Перегляд повідомленняМаксіта (10.12.2011, 14:55) писав:

А що краще кесарів чи щипці?

Краще кесарів,це 100%.Принаймі при кесаревому дитина буде ціла і неушкоджена,навіть краща ніж від природніх пологів,бо не буде тиску на голівку.А при щипцях виникає купа гематом на голові,і ще може бути деформація.НЕ кажу вже про травми важкі,не дай Бог!
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Inna-S-G 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 15:10

Хм, а в нас кесарів, і нас теж травмували операційними інструментами, пошкодженні були дві скроні і ніс - перегородка, здерта шкіра і напухший ніс. Все зараз пройшлол, лише на одній скроні у вигляді рисового зернята шрамчик. Цікаво, якими це інструментами нас так травмували, ну не скальпелем, бо рани були дерті,а не різанів. Тоді не спитали, так і залишилося загадкою для нас.

Повідомлення відредаговано Inna-S-G: 10 December 2011 - 15:11

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Гість_Солодка мрія_*

• Група: Гості

Відправлено 10 December 2011 - 15:21

Перегляд повідомленняInna-S-G (10.12.2011, 15:10) писав:

Хм, а в нас кесарів, і нас теж травмували операційними інструментами, пошкодженні були дві скроні і ніс - перегородка, здерта шкіра і напухший ніс. Все зараз пройшлол, лише на одній скроні у вигляді рисового зернята шрамчик. Цікаво, якими це інструментами нас так травмували, ну не скальпелем, бо рани були дерті,а не різанів. Тоді не спитали, так і залишилося загадкою для нас.

В вашому випадку я думаю,це просто не акуратність лікарів.Це ж яким треба бути лікарем ,щоб при великому розрізі не могти нормально витягнути дитину.

Повідомлення відредаговано Солодка мрія: 10 December 2011 - 15:21

• Back To Top

Користувач поза мережею   Inna-S-G 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 15:24

Перегляд повідомленняСолодка мрія (10.12.2011, 15:21) писав:

В вашому випадку я думаю,це просто не акуратність лікарів.Це ж яким треба бути лікарем ,щоб при великому розрізі не могти нормально витягнути дитину.

Ой, ви праві. Тож не свою дитину тянуть.

Користувач подумав і додав через 1 хв.:
І щей віддячували за пологи. Хоч може і не варто було, а може і варто, головне дитина здорова зараз.

Користувач подумав і додав через 2 хв.:
Бо ж кесарили екстренно

Повідомлення відредаговано Inna-S-G: 10 December 2011 - 15:27

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ксюшенька 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 10 December 2011 - 15:43

Солодка мрія, , просто не ту професію обрали :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   alabama 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 15:51

Перегляд повідомленняСолодка мрія (10.12.2011, 15:00) писав:

Краще кесарів,це 100%.Принаймі при кесаревому дитина буде ціла і неушкоджена,навіть краща ніж від природніх пологів,бо не буде тиску на голівку.А при щипцях виникає купа гематом на голові,і ще може бути деформація.НЕ кажу вже про травми важкі,не дай Бог!

В мене був КР, дитині порізали ніжку, був тоді шрам 2 см, а зараз росте разом з нею, так що погодитись, що дитинка при кесарському буде ціла і неушкоджена не можу. А щипці то ще гірше.
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sweet one 

• Швидка допомога
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 16:04

Максіта, таке питання не є коректним, оскільки використання акушерських щипців чітко регламентовано відповідними наказами МОЗ. Там є стільки передумов і особливостей, що їх зараз застосовують край рідко, коли направду вже без них не обійтися.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   СЯНУСЯ 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 January 2012 - 22:21

Мене також у мами витягали щипцями. Родила 2 сутки і в кінцевому результаті тягли. Мама завжди каже, що дякує Богові, що я нормальна і здорова, а то все переживала. Вона знає одних людей в яких дитинка після витягання щипцями залишилась - калікою (розумово відстала).
My Signature
ЗображенняЗображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 19 January 2012 - 22:33

Мій Вовчик теж пережив щипці. Треба було робити КР (за всіма показами), але я через свою необізнанність не наполяшла, тим більше казали що рожу сама. Я дякую Богу, що мій хлопчик здоровий, але перший рік його життя, то були суцільні лікування, масажі, препарати... Навіть згадувати не хочеться... До речі, два шрами теж на голівці залишились...
My Signature
Щастя в дрібницях...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   anm 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 January 2012 - 22:43

Мою двоюрідну сестру( 37 років їй зараз) також тянули щипцями, так їй пошкодили ніс.Робили декілька пластичних операцій, але всерівно видно, що щось не так.Вона вже змирилася з тим, навіть не комплексує, має вже чоловіка.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Грайлик-Смайлик 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2012 - 11:16

Моїй донечці під час пологів застосовували вакуум екстракцію, оскільки вже падало серцебиття. Але ніяких слідів не лишилось і травм абсолютно ніяких не було. Зараз росте активна жвава дівчинка. Моя лікарка і водночас тітка яка вела пологи потім в палаті казала, що вакуум був дуже легкий і це краще ніж щипці. А я дочекалась поки почула крик донечки і що з нею все добре і відключилась під впливом наркозу. Тому я щаслива що народила сама і мене не кесарили.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nattallochka 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 January 2012 - 14:04

Розкажу трохи свою історію...нам теж накладали ... Попробую все попорядку викласти. Здавна чула тільки негативні відгуки, тому саме слово в мене викликало завжди страх. коли я ще вчилась в школі, в одної знайомої стлась страшна біда, повязана з щипцями - дитинка після їх накладання прожила лише тиждень, дуже була скалічена. Правда всіх нюансів я не знаю, тому сказати на 100% чи це була одна причина смерті сказати не можу, але принаймі всі так говорили. І от парадокс - я родила в тому ж пологовому будинку на Джамбула, що й та дівчина багато років тому, щоправда, коли йшла туди родити навіть на секунду про це не згадала, не хотілось думати про погане. Роди в мене були планові, оскільки лежала в патології з передчасним старінням плаценти, що спричиняло погане серцебиття доні, тому нам на останньому тижні був потрібний щоденний контроль над сердечком доні. Під час схваток нам постійно робили КТГ, потім лікар побачила, що серцебиття погіршується, сказали тужитись, але було ще скоро, матка не була повність відкрита, покликали Данкова, він пробував відкривати руками під час схваток.... потім казали знов тужитись, але бачили що нічого не виходить і я вже з сил виходила, добре, що мама була рядом, трохи скроплювала лице водою, а то б я зовсім відрубалась. Наскільки була вимучена, страшно хотілось спати...все памятаю в тумані...тільки згадую, підходить до мене якось нова жіночка, сміється, я навіть не сообразила, що то була анестезіолог, думала ще якась акушерка, бо на той час в палаті було багато лікарів, всі спасали мою дитинку, за що їм дуже вдячна! І от мені стало дуже добре - нарешті можна було поспати, що я дужже хотіла. Потім довго памятаю приходила до себе, снились якісь коридори, голова сильно крутилась, відкрила очі - вся палата крутилась перед очима, памятаю хотіла спитати, де дитинка, і довго не могла нічого промовити, губи не рухались, і от за десятим разом получилось - лікарка каже: з нею все нормально, вона в кювезі, бо після важких родів дитинка повинна відійти, але з здоровячком все нормально, показники в нормі. Потім мені розказали, що мене надрізали і витягували доню щипцями, я як це почула дуже переживала, чи немає ніяких шрамів, але все обійшлось, тільки над бровою було спочатку видно слід від натиску, але за місяць часу від нього нічого не залишилось. Слава Богу, наша донечка здорова, лікарі наклали щипці без всяких ускладнень, деколи важко повірити як нам пощастило! А відносно пологового, думаю тут все залежить від самих лікарів. Я дуже вдячна нашій лікарці Шотилович Катерині Леонівні за те, що вчасно відреагувала і спасла наше маленьке сонечко! От така довгенька вийшла історія, сама не думала, що так багато напишу.
My Signature
Спойлер

Моє життя - це мої діти. Вклоняюсь, Господи, Тобі до ніг. Слізьми я б мила Твої ноги, щоб все життя Ти їх беріг.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Mashkina 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 05 March 2012 - 01:54

Мою похреснцю тягнули вакуумом. Я як дізналась, то дуже переживала. На голівці була шкірна гематома. Причина була у надто короткій пуповині. Сама народитись не змогла би. Зараз малявочці 4, 5 місяців. Здоровенька дівчинка, Слава Богу!
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ***Nadija 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 March 2014 - 17:22

я коли лежала в патології то з нами лежала жіночка, вона розказувала що пару років тому родила на Батальній, в неї були дуже тяжкі пологи і їй за мед. показниками мали робити кесарський розтин, але вона цього не знала тоді ще і їй ніхто про це не сказав, коротше дитину їй витягали щипцями, пошкодили багато органів і в результаті дитина померла не доживши до року і багато часу провела на Орлика. От так то. Бувають ж такі лікарі...
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 2 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

ОксанкаБ світлина

ОксанкаБ  Чому не працюють вагітні лінієчки?

19 Jul 2018 13:29

Показати коментарі (1)

Puggolga світлина

Puggolga  Дитина 5 місяців спить 10-12 годин на добу. Це мало?

11 Jul 2018 16:25

Показати коментарі (1)

Щаслива двічі світлина

Щаслива двічі  Привіт матусі. Чи є у вашому регіоні в аптеках прививки інфанрікс. Хто знає коли з'являться і чи ви чекаєте чи прививаєте діток індійськими?

28 Jun 2018 09:38

Показати коментарі (3)

Додо світлина

Додо  Порадьте будь ласка хорошого лікаря у Луцьку, хочу підписати декларацію.

27 Jun 2018 15:33

Anna_Stasia світлина

Anna_Stasia  Не приходить повідомлення активації профілю. Що робити?

26 Jun 2018 19:22

Показати коментарі (3)

Олюся108 світлина

Олюся108  Прибився голуб з жовто блакитними кільцями,пошкоджено крило.Номери на кільцях 3490L::18 і на лівій 2288918unf ukraine Допоможіть знайти власника!!!мій номер 0638788592

18 Jun 2018 12:22

Санджана світлина
Lilechka85 світлина

Lilechka85  У Луцьку хтось водить дитину у приватний міні-клуб дошкільнят Світлинка? Хтось щось може сказати зі свого досвіду про нього? сайт я вже бачила.

13 Jun 2018 13:46

Показати коментарі (1)

Мама Жабка =) світлина

Мама Жабка =)  Що більше сиджу на ФБ, тим більше люблю Малечу.... Затишніше тут. І лайно не ллється річками в стрічку та коментарі.... =)

01 Jun 2018 07:19

Показати коментарі (4)

Ліля 23 світлина

Ліля 23  Дівчата підскажіть хто народжував в Музики Ігора Павловича? Стала до нього на облік.Як він вам? Чи дорого бере за пологи

14 May 2018 15:58

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 23 July 18 )

Реклама

Перекладач онлайн