Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Післяпологова депресія - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 26 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Післяпологова депресія Шляхи подолання Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 20 червень 2007 - 11:12

Природою передбачено, що жінка після пологів відчуває справжнє психоемоційне піднесення. Радість материнства, яка переповнює душу, дозволяє забути про втому, недоспані ночі - все вдається з легкістю. Але часом трапляється по-іншому... На 10-14 день після пологів, коли ви з малюком вже виписались із лікарні й повернулися додому, раптом всі звертають увагу на вашу "незібраність" і підвищену втомлюваність. Вам видаються просто неможливими покладені на вас обов'язки із догляду за дитиною, дратує повільність власних рухів, думок, дій. Долає смуток, пригніченість, слабкість. Часом такий стан описують як "нестерпний емоційний біль, що ятрить душу, пече, вивертає її, руйнує із середини".

В жінок, яких турбує така проблема, завжди мають місце порушення сну. Скаржаться вони на те, що занадто рано прокидаються, неспокійно сплять уночі. Будь-який рух, зітхання чи мирне сопіння малюка уві сні примушують їх "зриватися" з ліжка з великою тривогою, а потім тривалий час думати, "переживати" свої труднощі, не засинаючи.

Природно, що вранці після такої ночі жінка, мов "витиснутий лимон", зовсім не має енергійності. Це не дозволяє їй завершувати вже розпочаті раніше справи, доглядати за малюком, зменшує мотивацію до того, щоб братися до нових рішучих дій. Врешті-решт, вимальовується така картина - вся робота призупинена, а жінка лежить у ліжку наодинці зі своїми думками.

Невеликі помилки під час виконання обов'язків матері й дружини стають причиною аж надто критичного ставлення до себе, інколи породжують ідеї самозвинувачення, спричиняють конфліктні ситуації.

Інколи у молодої мами з'являються "безпричинні" напади роздратованості або плаксивості. Це, звичайно ж, відображається на відносинах з чоловіком - в них з'являються непорозуміння, відчуженість...

Причини розвитку післяпологової депресії бувають найрізноманітнішими. Інколи підстави, котрі викликали появу депресивного стану, виявити в змозі лише досвідчений психолог. Але, без сумніву, є один спільний для всіх випадків фактор, нехтувати яким не варто, - жінка дуже важко пристосовується до нових умов життя. Якщо під час вагітності вона була об'єктом підвищеної уваги близьких, їхньої турботи та опіки, то після народження малюка вже сама повинна доглядати за дитиною та чоловіком. Справа навіть не в об'ємі роботи, а у великій і зовсім новій відповідальності.

Післяпологова депресія в легкій формі є досить поширеним явищем, яке проходить безслідно. Дещо важчі випадки вимагають постійного нагляду, консультування у спеціаліста, відповідного лікування.

Потрібно звернутися до лікаря, коли у вас після пологів з'явилися:
стійке відчуття смутку, занепокоєння, "марності" існування;
постійно присутні в настрої безнадія, песимізм;
втрата інтересу до дитини, чоловіка;
розлади сну (безсоння, раннє пробудження);
незникаюче відчуття втоми, виснаженості, навіть деяке заповільнення в думках і рухах, зменшилась енергійність;
думки про смерть чи самогубство;
неспокійність поведінки, дратівливість, конфліктність;
труднощі у концентрації уваги, запам'ятовуванні, мисленні, прийнятті рішень.

Більшість жінок із післяпологовою депресією самі відчувають, що їх стан відрізняється від норми, хоча цю різницю важко висловити словами. Однак він має якусь особливу для кожної молодої мами якість, що й дозволяє їй відрізняти його від звичних для кожної людини перепадів і змін настрою.

Для подолання післяпологової депресії корисно:
Усвідомити, що такий стан зустрічається в багатьох жінок, а не лише у вас.
Зрозуміти, що недуга тимчасова, швидко мине і не залишить жодних наслідків (хіба що спогади).
Залучити до догляду за дитиною всіх, кого можна (чоловіка, мати, свекруху, няню), аби звільнити собі час на відпочинок.
Нормалізувати сон. Безперервного нічного сну 8-9 годин протягом декількох днів часом достатньо, аби позбутися недуги.
Під час денного відпочинку, коли не спиться, в жодному разі не лежіть, втупивши погляд у стелю, в пошуках "тривожних" думок. Рухайтеся - прогуляйтеся до парку, сходіть в магазини, займіться улюбленою справою (в'язання, вишивання), танцюйте, співайте.
Шукати лише позитивні емоції - купіть збірник анекдотів, подивіться "стару добру" комедію, зустріньтеся з друзями на нейтральній території.
В жодному разі не "тримайте в собі" свої почуття. Говоріть про все, що відчуваєте, з людьми, яким ви не байдужі.
Не намагайтеся бути "сильною", якщо хочеться заплакати - не стримуйте сліз. Плач приносить полегшення.
Те, що ви їсте, має великий вплив на ваше самопочуття. Отож, вдосталь вітамінів В1, В12, С, фолієвої та нікотинової кислот - неодмінна умова. Їх знайдете в овочах і фруктах, бобових, кашах, зелені, печінці, м'ясі, дріжджах, висівках тощо.
Усвідомити, що позбутися депресивного стану вам допоможе психолог або психіатр, і звернутися до них за допомогою зовсім не соромно.
My Signature
Спойлер

Компанія Google дала мені більше, ніж школа і університет.
Ніколи не сумнівайся, що невелика група думаючих і відданих своїй справі людей, може змінити світ. Насправді, лише таким групам і вдавалося щось змінити. (Маргарет Мід)

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Яблучко 

• Божевільна матуся
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 21 червень 2007 - 07:22

Зараз це видається смішним, але після пологів дійсно було важкувато в емоційному плані. Дуже важливо щоб у цей момент маму підтримували і дали їй можливість звикнути до нової ролі
My Signature
Зображення

- Ви хто?
- Добра фея
- А чому з сокирою?
-Та настрій щось не дуже
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 серпень 2007 - 16:35

А ще добре, коли сама мама розуміє, що з нею відбувається, що це нормальне явище, через яке проходить багато хто, а не її персональний кінець світу.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Назаріна 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 26 січень 2008 - 22:03

Мені також було дуже важко морально. Хоча допомагали і чоловік, і мама. Я знайшла спосіб вилікуватись від депресі., зате почалась "шопоманія". Я знаю майже всі інтернет-магазини дитячих товарів, вже неодноразово там щось купувала. Чоловік пообіцяв відключити інтернет. :D
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 07 лютий 2008 - 10:41

Кожній із мам вожко піся пологів. Міняється в нашому житті все, а головне по новому починаєш бачити і відчувати навколишній світ, а тут щей маленьке писклятко. Не знаєш, як зі своїми емоціями справитись, а про розуміння новонародженого і поготів. От і виходить нервуємся бо не знаєм як правильно все робити, щож плаче малятко, як допомогти йому заспокоїтись. Нервуємось і забуваємо, що від психологічного стану матері залежить стан дитини, а тому хто з нас збентежений? Замкнуте коло якесь, поки навчишся розуміти вжей місяць пройшов, а з ним і дипресія.
Одна моя знайома колись, що жінці в усьому найтяжче переживаються такі дати як: перші 3 хвилини, 3 години, 3 тижні, 3 місяці і 3 роки... Може й так
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 лютий 2008 - 11:01

Перегляд повідомленнятатіка (7.2.2008, 10:41) писав:

Кожній із мам вожко піся пологів. Міняється в нашому житті все, а головне по новому починаєш бачити і відчувати навколишній світ, а тут щей маленьке писклятко. Не знаєш, як зі своїми емоціями справитись, а про розуміння новонародженого і поготів. От і виходить нервуємся бо не знаєм як правильно все робити, щож плаче малятко, як допомогти йому заспокоїтись. Нервуємось і забуваємо, що від психологічного стану матері залежить стан дитини, а тому хто з нас збентежений? Замкнуте коло якесь, поки навчишся розуміти вжей місяць пройшов, а з ним і дипресія.
Одна моя знайома колись, що жінці в усьому найтяжче переживаються такі дати як: перші 3 хвилини, 3 години, 3 тижні, 3 місяці і 3 роки... Може й так

Ага, найголовніше, що ці хвилювання, нервування впливають на кількість молока у мами!
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 лютий 2008 - 12:15

Перегляд повідомленняЩасливий татусь (7.2.2008, 11:01) писав:

Ага, найголовніше, що ці хвилювання, нервування впливають на кількість молока у мами!

Ваша родина також з таким зіштовхнулась? Да це дуже неприємно, а особливо для дитяти.
Тому і потрібно батькові всяко підтримувати молоду маму. На ній просто більше психологічних обовязків ніж на вас
My Signature
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Щасливий татусь 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 лютий 2008 - 12:48

Перегляд повідомленнятатіка (7.2.2008, 12:15) писав:

Ваша родина також з таким зіштовхнулась? Да це дуже неприємно, а особливо для дитяти.
Тому і потрібно батькові всяко підтримувати молоду маму. На ній просто більше психологічних обовязків ніж на вас

Ага на то вони й мами, щоб хвилюватися, а тати для того, щоб переконувати, що все буде добре. По натурі я вічний оптиміст, хоча на це впливає мій пофігізм. Але я вірю що все буде добре, як співає Славко Вакарчук, і в кінцевому результаті, саме так і стається. Тому раз тато коже що все буде добре, мама трохи посумнівається, а потім погоджується, але в душу таки хвилюється. Але життєвий досвід показує, вчить її, що даремно хвилювалася. Але це не аргумент і знову і знову хвилюється... Називається хто для чого народжений
My Signature
Майстер улюблених іграшок :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ромiна 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 березень 2008 - 19:16

Пiсляпологова депресiя-то пройшла а нерви залишились.Ви знаєте пiсля народження дитини я стала настiльки нервовою :gv: i дратiвливою :hi: .що деколи самiй вiд себе противно!!! Подумувала занятися йогою.щоб привести своi нервiшки до ладу! :hi: Що можете порадити мудрого i цiкавого нарахунок цього?
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sophy 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 березень 2008 - 19:46

У мене також щось таке було. І плаксивість, і тривожність, і агресія, і апатія, і багато всього іншого неприємного. Врятував інтернет. Правда той час, який з'явився після чудового оздоровлення, мав піти на варіння борща і т.п., а пішов на інет. Зато в душі куди спокійніше :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Анютина мама 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 24 березень 2008 - 19:55

Перегляд повідомленняРомiна (24.3.2008, 19:16) писав:

Пiсляпологова депресiя-то пройшла а нерви залишились.Ви знаєте пiсля народження дитини я стала настiльки нервовою :gv: i дратiвливою :hi: .що деколи самiй вiд себе противно!!! Подумувала занятися йогою.щоб привести своi нервiшки до ладу! :hi: Що можете порадити мудрого i цiкавого нарахунок цього?

Коли доця була маленька мені допомагала прогулянка з плеєром, і звичайно позитивні думки. Я думаю заняття йогою, це просто супер. Це звичайно якщо є з ким залишити малюка. Я взаліто теж дуже емоційна і навіть деколи нервова людина, але вагітність все змінила, я знала що просто на маю права на нерви. І тепер стараюсь контролювати свої емоції, адже дитинка все відчуває. Можливо вам потрібно трошки більше відпочивати і думати про щось ну дуже прємне.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 березень 2008 - 20:07

Перегляд повідомленняSophy (24.3.2008, 19:46) писав:

Врятував інтернет. Правда той час, який з'явився після чудового оздоровлення, мав піти на варіння борща і т.п., а пішов на інет. Зато в душі куди спокійніше :)

А я думала що тільки моя сім'я страждає без борщика :gv:
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Красунечка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 березень 2008 - 21:40

От і нашому синочку вже 6 місяць іде, а я все не можу позбутися нервів...
Депресія минула, але агресія та дратівливість залишилися((( Один день все ОК, а наступного - ну прсто все іде не так: не прибрано, не наготовано, не випрасувано і т. п. Та і чоловік постійно торочить, що мені всі так допомагають, а я "така-сяка" нічого не роблю((((((( Моя мама з нами гуляє на вулиці, разом ходимо за продуктами. Як у неї є час, то може зайти на годинку. Але однаково ми цілий день самі, все опо дому робимо удвох з синочком. Мама чоловіка приходить 1 в тиждень поглядіти малого, поки я на годинку іду на танці...... Танці - моя єдина віддушина від цього побуту(крім синочка звісно ж)!
От і виходить - пологи давно позаду, а депресії все ніяк не позбудуся.....
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 березень 2008 - 21:54

У мене теж післяпологова депресія, але трішки інша... Я хочу дитинку :girl_angel: :cray: Може божевільна та хочу третє маленьке чудо :cray: Хочеться маленького козачка, або бодай чуже побавити. Так сумую за тим запахом і відчуттями :cray:
Часто згадую, як після пологів не могла виспатись ... тепер знаю, що то просто щастя оте маленьке недосипання...
Хочу відчути все ще раз і повною мірою, тільки без помилок які були вже зроблені... :cray:
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Емма 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 березень 2008 - 23:27

Перегляд повідомленнятатіка (25.3.2008, 21:54) писав:

У мене теж післяпологова депресія, але трішки інша... Я хочу дитинку :girl_angel: :cray: Може божевільна та хочу третє маленьке чудо :cray: Хочеться маленького козачка, або бодай чуже побавити. Так сумую за тим запахом і відчуттями :cray:
Часто згадую, як після пологів не могла виспатись ... тепер знаю, що то просто щастя оте маленьке недосипання...
Хочу відчути все ще раз і повною мірою, тільки без помилок які були вже зроблені... :cray:

Ну ти молодцюля.....якщо глибше подумати то це дійсно найщасливіше недосипання в житті :_)
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Емма 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 березень 2008 - 23:33

Щодо депресії то в мене її не було, часом настрій змінювався але то дрібниця. А от нервусіки трохи розхиталися :-(
Нам з чоловіком ніхто не допомагає і ми все робимо самі. Тому і нервуюся бо не все так як хочу, але я думаю що все владнається на порядку світ клином не зійшовся....
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юлія 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 березень 2008 - 11:04

І я через це пройшла, хоча психолог мене порадувала, що це звичайна втома, а не депресія, до нас не тільки педіатр приходила і приходить, а й психолог... але я плакала, і часто це було через те, що не могла заспокоїти малу, в неї животик болів, аж швидку викликали їй, а я себе відчувала нікчемною і поганою мамою, бо не могла сама зрозуміти що з дитиною, чоловік на мене кричав, а я у відповідь, так і сварки такі серйозні починались, в мене чотири рази не приходило молоко, а останній раз взагалі два дні не було, зараз, наче все стабілізувалось, але мала і зараз на моєму пузі спить, а я собі ноут відкрила, бо тільки саму поклади - відразу ува-ува... виключення тільки вночі, після купелю мала на мені засинає - а потім вже біля мене на подушечці плоскій спить... і саме головне - що це на дитину виливається, вона також нервує, якесь замкнене коло мала плаче, потім я, потім знов мала... тепер я стараюсь не нервувати, але інколи це важко... але потроху набираюсь терпіння, бо коли дивишся на цю крихітку - то яка там депресія, все аж співає, от коли хворіти починає - то вже паніка в сім"ї
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ОЛЬГА 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 березень 2008 - 17:10

післяпологова депрессія не оминула і мене.... Всякого бувало, але досить швидко пройшло. Чесно кажучі, ніколи було мені депрессувати! Дитинка, хатні справи.... Наші з чоловіком батьки живуть далеко, в самого дурнувата робота тому все лягло на мої плечі. Та в мене досить непогано виходить!
І ось Артемчику вже два рочки! Треба звикати до дитсадочку. Поки ще в мами є час привчити дитину- вирішили що треба йти. Записала. в червні вже почнемо ходити. І-ось! Ось вона дипрессія! Ну майже дипрессія. Головою розумію що треба, а серце крається!Ну хто там буде мою дитину доглядати?Хто буде годувати, вкладати спати,одягати,садити на горщик.... Наче вже й сам все потроху може але як же без мами?Без пильних маминих очей, без обіймів? Вихователі начебто й не погані. Відчуваю що дитина може й не плакатиме а мама під дитсадочком ревітеме! Якби можна було за дитиною спостерігати, чому не ставлять веб-камер у групах?От би спокійніше було, але це вже інша тема....
Зображення
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 березень 2008 - 18:15

Хочу похвалитимсь: не було у мене депресії й близько. Я оптиміст великий по життю, а коли народилось моє маленьке диво, то й взагалі не бачу у цьому житті нічого поганого. З кожним поглядом на мого маленького синочка у мене цього оптимізму більшає в стократ. з кожним дотиком до нього для мене світ стає кращим та добрішим.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 березень 2008 - 18:16

Перегляд повідомленняОЛЬГА (26.3.2008, 17:10) писав:

Відчуваю що дитина може й не плакатиме а мама під дитсадочком ревітеме!
Зображення

Моя кума теж малого в два рочки віддала, перші дні водила не надовго. В перший день годину сиділа під садочком і ревіла... Але все минулось, і у Вас все пройде, ви ж самі написали що розумієте, що дитинці садочок потрібний.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 26 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Ryzyk світлина

Ryzyk  Завтра день батька . Вітати будете татів?

17 чер 2017 19:29

Санджана світлина

Санджана  Малеча з Днем народження!! 10 рочків це багато))

16 чер 2017 09:06

Показати коментарі (2)

Алетейя світлина
❤❤❤ світлина

❤❤❤  А все залежить від людських зіниць - в широких відіб'ється вся епоха, у звужених - збіговисько дрібниць. © Ліна Костенко

08 чер 2017 22:14

ღ°Фрея°ღ світлина

ღ°Фрея°ღ  Не забувайте мріяти щодня. Не забувайте усміхатись горю. Усміхнені вуста — це та броня, Яку не зломить навіть ваша доля. © Ліна Костенко

06 чер 2017 11:51

ulaska світлина

ulaska  Після закриття російських соцмереж я зрозуміла, що найкраща "соцмережа" це "Малеча"))

29 тра 2017 04:28

Показати коментарі (5)

burishina світлина
Nesarokko світлина

Nesarokko  Дитина — гість у твоєму домі: нагодуй, вивчи і відпусти. Мудрість індіанців

24 тра 2017 12:47

Показати коментарі (1)

Мама Жабка =) світлина
Айра світлина

Айра  Підкажіть хто знає, де на форумі дівся розділ з архівом походів малечівців з палатками??? Тицніть ссилку, бо не можу знайти...

Заблокований 22 кві 2017 16:56

Показати коментарі (1)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 24 червень 17 )

• З днем народження
    Тетянка 
    - Вік: 35
  • З днем народження
    Кат@ 
    - Вік: 32
  • З днем народження