Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Чернетка чи відразу "на чистовик"..? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Літній Дитячий Обмінник

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Чернетка чи відразу "на чистовик"..? Оцінка: -----

Опитування: Чи потрібен молодшим школярикам чорновик? (82 користувачів проголосувало)Visualizar Votos

Ваша дитина робить домашні завдання на чернетці?

1. тільки математику (12 голосів [15.38%])

Відсоток голосів: 15.38%

2. тільки українську мову (2 голосів [2.56%])

Відсоток голосів: 2.56%

3. всі письмові завдання (22 голосів [28.21%])

Відсоток голосів: 28.21%

4. інколи (30 голосів [38.46%])

Відсоток голосів: 38.46%

5. ніколи (12 голосів [15.38%])

Відсоток голосів: 15.38%

Вважаю чорновик необхідним атрибутом школяра

1. так (53 голосів [67.95%])

Відсоток голосів: 67.95%

2. ні (17 голосів [21.79%])

Відсоток голосів: 21.79%

3. не думав(ла) над цим (8 голосів [10.26%])

Відсоток голосів: 10.26%

Після чорновика у зошиті дитина пише:

1. акуратніше (45 голосів [57.69%])

Відсоток голосів: 57.69%

2. гірше (8 голосів [10.26%])

Відсоток голосів: 10.26%

3. однаково, що там, що там, інколи навіть помилки ті ж переносить (25 голосів [32.05%])

Відсоток голосів: 32.05%

Використання чорновика сприяє:

1. додатковому тренуванню руки (25 голосів [32.05%])

Відсоток голосів: 32.05%

2. зосередженості дитини (11 голосів [14.10%])

Відсоток голосів: 14.10%

3. додатковій втомлюваності (17 голосів [21.79%])

Відсоток голосів: 21.79%

4. даремному витрачанню часу (5 голосів [6.41%])

Відсоток голосів: 6.41%

5. дитина усвідомить, що є місця де можна помилятись, а є місця де має бути все ідеально, "на вихід" :) (20 голосів [25.64%])

Відсоток голосів: 25.64%

Голосувати Гості не мають права голосу

Користувач поза мережею   olia14 

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 19 December 2011 - 15:14

Форумчани, от задумалась над цим питанням і цікава Ваша думка, для чого існує така штука, як чернетка. Що доброго вона може дати нашим дітям, чи можна без неї обійтись і що ми втрачаємо, без неї.

Не виключаю свого упередженого ставлення до цього питання, проте готова до розумних, обгрунтованих аргументів проти і буду виправлятись-вчитись :)

Дякую усім учасникам дискусії :rofl:
My Signature
я все зумію, все встигаю! А часу зовсім я не гаю :)

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Елла 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 19 December 2011 - 15:24

На днях теж задумалася над цим питанням. Навіть написала опитування, яке мене цікавить. Власне, які саме предмети варто писати на чернетку: математику, укр. мову чи всі письмові завдання))) Чи не мучити дитину;)

Тому я поспостерігаю, бо ми лиш майбутні першокласники)
My Signature
Я подарую свою вірність чоловіку, любов сину, красу дочці і повагу нашим батькам.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 15:39

Елла, знала б то діло :), то відразу б розширила перелік, якщо можеш (може в модератора є така можливість), то виправляй, буду тільки вдячна, писала на швидкоруч і відразу думала, що багато чого зе пропустила, або дуже однобоко побачила.. :blush:
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Еос 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 19 December 2011 - 16:22

Мені ця тема дуже близька. Почну з того, що моя мама була фанатом ідеальності зошита, а значить просто обожнювала чернетки. Я під її наглядом писала все дооовго і моя рука шалено втомлювалась. Думаю, це більше мені зашкодило, ніж допомогло, але, можливо, я й помиляюсь.
І все ж зараз я вважаю, що першокласнику чернетка дуже потрібна. Але. Там вона повинна писати , наприклад, на групі продовженого дня ( коли нема належного нагляду і допомоги збоку), а вдома переписати в чистовик. Або ж для того, щоб навчитись писати ту букву, яка вдається погано. У нас було так, що не вдавалась буква "у". ОТ ми її писали в "зошиті для тренувань " ( так ми назвали чернетку), аж поки не навчились. Зараз, коли дитина сідає писати уроки, "зошит для тренувань" лежить поряд і при потребі дитина сама бере його і "розписує" руку.
Я не прихильник переписування одного і того самого по 10 разів.
Але я й не дозволяю, щоб у робочому зошиті була виконана домашня робота по 2 рази. Написала з помилкою? ТО виправ і не провокуй вчительку. Вона ж не може поставити наклейку чи "молодець" за роботу на 2 сторінки, але в якій все одно в першому варіанті є помилка. Тому, або пиши чисто, або будь готовим до відсутності похвали. Це, на мою думку, виховує відповідальність.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Зорік 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 16:41

Чернетка - це моя нав*язлива ідея-фікс. Я постійно хотіла сина заставити (і зараз хочу) писати і розв*язувати домашні завдання у чернетці. Але моя ідея залишилася ідеєю. Для мого сина писати у чернетці - це каторга! Коли я приходила додому - всі письмові уроки були готові. Коли дуже допікав - виривала сторінки! Він же вважає, що тратить час.
My Signature
Єдина справжня розкіш — це розкіш людського спілкування...і віртуального теж)))Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 16:48

і в нас для цього ж:

Перегляд повідомленняФлоріана (19.12.2011, 16:22) писав:

Або ж для того, щоб навчитись писати ту букву, яка вдається погано.

"Зошит для тренувань " - беру на озброєння, це власне якраз те, що треба! Дякую!!!

і це теж беру:
Але я й не дозволяю, щоб у робочому зошиті була виконана домашня робота по 2 рази. Написала з помилкою? ТО виправ і не провокуй вчительку. Вона ж не може поставити наклейку чи "молодець" за роботу на 2 сторінки, але в якій все одно в першому варіанті є помилка. Тому, або пиши чисто, або будь готовим до відсутності похвали. Це, на мою думку, виховує відповідальність.

власне це мені і треба було почути, щоб побачити зворотню сторону медалі :) виправляюсь :) Дякую!!! :give_rose:
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Елла 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 19 December 2011 - 16:57

Відредагувала перше питання в опитуванні.
My Signature
Я подарую свою вірність чоловіку, любов сину, красу дочці і повагу нашим батькам.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   LudaM 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 19 December 2011 - 17:11

А в нас чернетка є, але нею майже не користуємося - бо потім у чистовику зовсім не старається, а так пише раз і старається))) Пробувала спочатку запровадити чернетку, але втомлювався і капризував, тому пишемо одразу)))
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   pushok 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 19 December 2011 - 17:22

В нас також є чернетка, але нею не користуємось,хіба коли треба просто потренуватись писати правильно букви або цифри,але гадаю що коли підемо до другого класу будем користуватись чорнетками частіше, адже завжди не буде змоги контролювати домашні роботи.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   FANTASY 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 17:28

Користуємся чернеткою по сей день(4 клас).Ні разу не шкодую.Лише деякі завдання робить одразу на чистовик.Малий розумний,але неуважний.Часто може пропустити цифру,або поставити не той знак або букву.Погано пише з*єднання між буквами.Тому він сам хоче робити спочатку на чернетку.
Не вважаю це поганим.У дитини краще розвивається і зірова пам*ять і почерк.Багато часу то не занімає.В принципі для кожної дитини це індивідуально.Якщо з першого разу все добре(хоч таких я не зустрічала взагалі),то нема питань,але потренуватись лишні 15хв. не зашкодить ніколи.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   tatka 29. 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 17:43

Ми також пишемо в чернетку, а потім переписуємо в чистовик,але мій малий інколи умудряється в чернетці написати все правельно і гарно,а в чистовику з помилкою)) неуважний...як має настрій то напише гарно там і там,а як немає,то мусить десь схибити...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Жасмін Алладінова  

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 17:57

Чорновик - це просто марна трата часу і зусиль. В мене він був для того, щоб рахувати "в стопчик", якщо усно не виходило; записувати хороші фрази, щоб не забути; писати там, якщо забула зошит.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Дарцiк 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2011 - 00:39

Гиблое дело..... Не можу привчити дитину до чернетки. Він хоче швидше зробити уроки, але те швидше не завжди правильне...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksana143 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2011 - 10:53

В мене доця зараз у 2-му класі. Минулого року були проблеми з письмом, то ми вдома використовували "зошит для домашнього письма", а по-нашому чернетку - бо дуже страшненькі були гачечки і буквочки. А щоб більше натхнення у дитини було , я туди на кінець сторінки наклейку ліпила. Ефект бев вееличезний, так що ми за перший рік тих домашніх зошитів списали 7 штук.
Цього року у доні важче іде математика, проте у чорновику ми робимо додаткові завдання, якщо вона чогось не розуміє і я їй пояснюю, а потім на закріплення.
Зараз з"явилися дуже цікава річ у житті школярів - ручка-стирачка. Пише як гелева, але за необхідності можна витерти і написати заново. Я противник цих ручок, бо дитина перестає старатися і втрачає увагу до виконання домашніх робіт. Але у класі майже всі діти їх мають, і ми маємо. Плюс її у тому що чернетка не потрібна, бо якщо написала неправильно, то можна акуратно і непомітно все виправити. Мені здається що моя дитина з цією ручкою трохи самостійніша стала, бо не боїться помилки зробити, а домашню роботу сама робить. Я тільки перевіряю.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Черрі 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2011 - 11:30

Маємо чернетку і активно використовуємо. Причому, вона стала необхідною десь наприкінці 1-го класу, коли почались написання речень, текстів, звуко-букв. аналіз слів, задачі, приклади. До того, доки писали в прописах, мали друковані зошити, вона була не потрібна.
Зараз ми в другому класі. Дитина неуважна, робить механічні помилки (а оперують в математиці вже десятками і сотнями), а часом навіть не знає як записати ту чи іншу умову задачі, або не розуміє суті завдання ( навіть після неодноразових моїх пояснень). Тому на чорновику ми тренуємось, розв"язуєм і пишемо самостійно, потім мама перевіряє, і ставить "оцінку" :36_1_66: Якщо мама не хоче поставити оцінку, ставим її собі самостійно :hi: На чистовик переписується вже правильно виконане завдання. Хоча ситуація, що може автоматично переписати виправлені раніше помилки, трапляється. Або гірше напише на чистовику, ніж на чорновику :96: .
На чистовик одразу писати і сама не хоче. От і думаю - звикла до такого алгоритму, чи мама "привила" таким чином невпевненість у своїх силах?

Повідомлення відредаговано Черрі: 21 December 2011 - 11:31

My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ФІОНА 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2011 - 11:42

коли дочка була в молодших класах то спочатку писали в чорновику а тоді готове завдання переписувала в чистовик
хоча і це не гарнатувало ідеального написання :)

тепер, вона вже в 7 класі , то НІЗАЩО не хоче писати в чорновику...зразу шкрябає в чистовик
а коли є якісь помилки на допомогу приходить корректор :)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ніка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 December 2011 - 12:23

В першому класі завели чорновик. Писали з`єднання, нові прописи спочатку там. Тільки бачу, що до дитини "дійшло" що і до чого - зразу підкладаю чистовик. Часто мусила на малюнку пояснити задачу і її роз`язок, до від чого віднімається і куди йде. Але не дуже часто ми ним користувалися.
Зараз чорновик більше для пояснення математики і тренування до диктантів з англійської мови, розписати ручку, перевірити чи правильно мала думає писати. Ну і бачу на уроках карлючками, малюночками бавиться. Хай собі.
Але певно, якщо вийду на роботу, то буде там писати домашні, а ввечері зі мною вже переписувати в зошит.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 December 2011 - 12:46

Перегляд повідомленняoksana143 (21.12.2011, 10:53) писав:

Зараз з"явилися дуже цікава річ у житті школярів - ручка-стирачка. Пише як гелева, але за необхідності можна витерти і написати заново. Я противник цих ручок, бо дитина перестає старатися і втрачає увагу до виконання домашніх робіт. Але у класі майже всі діти їх мають, і ми маємо. Плюс її у тому що чернетка не потрібна, бо якщо написала неправильно, то можна акуратно і непомітно все виправити. Мені здається що моя дитина з цією ручкою трохи самостійніша стала, бо не боїться помилки зробити, а домашню роботу сама робить. Я тільки перевіряю.

о, а це може і на краще.., доня молодець! нам же, дорослим, дозволили Вордом користуватись і виправлятись і підказки отримувати ;)

Вважаю, що страх і невпевненість, почуття куди гірші незібраності і неуважності. Нам, українцям, їх взагалі треба визнати за ворогів нації і виганяти з кожної хати :)

от чому мені десь здалеку, я не зовсім педагог, видається, що чернетка посилює у діток страх помилитись..ІМХО...і робить їх "горбатими"...
My Signature

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   FANTASY 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 December 2011 - 12:56

olia14, "горбатими і викликає страх",хм..таке ж ІМХО,те що мій син 4 рік ними користується не завадило вигравати в конкурсах"Кенгуру",недавно посісти 4 місто серед львівських шкіл на "Горішку" і взагалі добре вчитися.
Як би то викликало страх,то не було б цього.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Еос 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 December 2011 - 13:16

FANTASY, , це тільки підтверджує що є унікальні дуже сильні винятки, але, думаю, olia14, пише про загал. Зрештою, то ж лише міркування. Мені самій цікаво. От якщо вирішувати суто для себе, то роботу творчу, варіативну я хочу виконувтаи на чернетці досі, а якщо це заява чи щось інше НУ ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ, то я надаю перевагу писанню зразу на "чисто"...

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Puggolga світлина

Puggolga  Дитина 5 місяців спить 10-12 годин на добу. Це мало?

11 Jul 2018 16:25

Щаслива двічі світлина

Щаслива двічі  Привіт матусі. Чи є у вашому регіоні в аптеках прививки інфанрікс. Хто знає коли з'являться і чи ви чекаєте чи прививаєте діток індійськими?

28 Jun 2018 09:38

Показати коментарі (1)

Додо світлина

Додо  Порадьте будь ласка хорошого лікаря у Луцьку, хочу підписати декларацію.

27 Jun 2018 15:33

Anna_Stasia світлина

Anna_Stasia  Не приходить повідомлення активації профілю. Що робити?

26 Jun 2018 19:22

Показати коментарі (3)

Олюся108 світлина

Олюся108  Прибився голуб з жовто блакитними кільцями,пошкоджено крило.Номери на кільцях 3490L::18 і на лівій 2288918unf ukraine Допоможіть знайти власника!!!мій номер 0638788592

18 Jun 2018 12:22

Санджана світлина
Lilechka85 світлина

Lilechka85  У Луцьку хтось водить дитину у приватний міні-клуб дошкільнят Світлинка? Хтось щось може сказати зі свого досвіду про нього? сайт я вже бачила.

13 Jun 2018 13:46

Показати коментарі (1)

Мама Жабка =) світлина

Мама Жабка =)  Що більше сиджу на ФБ, тим більше люблю Малечу.... Затишніше тут. І лайно не ллється річками в стрічку та коментарі.... =)

01 Jun 2018 07:19

Показати коментарі (4)

Ліля 23 світлина

Ліля 23  Дівчата підскажіть хто народжував в Музики Ігора Павловича? Стала до нього на облік.Як він вам? Чи дорого бере за пологи

14 May 2018 15:58

Айра світлина

Айра  Шахрайка на олх. Бере передоплату за товар і додає вас в чорний список. Дає карту приват на ім'я Кравченко Алли. номер моб.098-848-89-29. Скаргу на олх подавали, модератори часно реагують. Провіль дійсний. Міняє імена в профілі. Зараз без оголошень, скаргу подати неможливо. Будьте обачні.

01 Apr 2018 22:52

Показати коментарі (3)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 18 July 18 )

• Немає іменинників сьогодні

Реклама

Перекладач онлайн