Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Рецензії на флешмобівські книги - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 93 Сторінок +
  • « Перша
  • 91
  • 92
  • 93
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Рецензії на флешмобівські книги Оцінка: ***** 5 Голосів

Користувач поза мережею   Jullietta 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 12 грудень 2011 - 22:19

Літературний флешмоб!

В цій темі розміщуємо рецензії на прочитані книги з літературного флешмобу! А також обговорюємо їх - враження, чому саме ця книга була запропонована і т. д.

Так як тут зібрався цілий рух флешмобівців і всі пишуть рецензії, то вирішила зібрати корисні поради щодо їх написання. Сподіваюсь стануть у нагоді всім))

Рецензія (від лат. Recensio «розгляд») - відгук, розбір і оцінка нового художнього, наукового або науково-популярного твору; жанр критики, літературної, газетно-журнальної публікації.

Спойлер

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ

Спойлер

Деякі питання, які вам допоможуть в роботі над відгуком (план рецензії):
Спойлер

Ось так)) Це звісно зібрано з різних джерел і не є для професіоналів. Але думаю для себе вчитися гарно висловлювати свої думки теж не завадить))
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 11
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Jullietta 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 січень 2013 - 11:06

Учасники флешмобу 2013:
Спойлер

Учасники флешмобу 2014:
Спойлер

БОНУС!!! (2014)
Спойлер

Учасники флешмобу 2015:

Спойлер

БОНУС 2015
Спойлер

Учасники флешмобу 2016 року

Спойлер

БОНУС 2016
Спойлер

Повідомлення відредаговано Санджана: 29 січень 2017 - 09:34

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 12
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Roza Marena 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 січень 2015 - 13:14

Jullietta минулого року наголошувала, і я цього року, як куратор теми, знову хочу наголосити: дуже прошу рецензентів не займатися переповіданням сюжету прочитаної книги, максимум пару речень для загального окреслення тематики і настрою книги. Детальних описів сюжету в інтернеті є повно, кого зацікавить - той почитає, а вас прошу розповідати про свої враження, відчуття, емоції, ваше бачення і сприйняття прочитаного. Саме такі рецензії складають найбільший інтерес :)
Давайте будемо вчитися писати красиво у тих, чиї твори ми читаємо
:11_1_211v:

Повідомлення відредаговано Roza Marena: 08 квітень 2015 - 18:06

My Signature
Зображення

Long Live Rock ’n’ Roll!
  • 11
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Санджана 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 23 грудень 2016 - 18:54

Учасники флешмобу 2017р:)

Спойлер

Отже, список бонусів від Roza Marena на 2017р

Спойлер

Учасники флешмобу 2018р
Спойлер

Повідомлення відредаговано Санджана: 05 січень 2018 - 14:52

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

• 93 Сторінок +
  • « Перша
  • 91
  • 92
  • 93

Інші відповіді в цій темі

Користувач поза мережею   Чорнобрива 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 грудень 2017 - 23:04

Конан Дойль "Загублений світ" (VikiToriya)
Цю книгу я читала ще дитиною. Вона у мене викликала море емоції, які я досі пам’ятаю. Коли VikiToriya запропонувала її мені, я вирішила, що це саме та книга, яку я хочу перечитати. Емоції були не менш сильними, цього разу я читала в оригіналі. Колись я писала, що у мене була мрія поїхати в Бразилію, і ця книга відіграла велику роль у формуванні цієї мрії. І якщо в дитинстві я все уявляла, то цього разу я знала точно як виглядає місто Манаус, з якого починаються пригоди героїв, і як це потрапити в джунглі, переправи на лодці, безліч комах і тварин, яких більше ніде неможливо зустріти і які наука досі мало вивчила. Конан Дойль зробив свою розповідь дуже динамічною, додав в сюжет колоритних персонажів, доісторичних тварин і заповнив білі плями в біології. Я насолоджувалась кожною сторінкою! Це книга, яка тримаю увагу і дитини, і дорослого. Якщо хтось ще не читав цей шедевр, рекомендую! :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Борис Акунін "Азазель" (Little Happiness)
Головний герой, Ераст Петрович, молодий слідчий, який з великим захватом береться за розлідування таємничого вбивства молодика в парку, яке замасковане під самогубство. З першої сторінки проникаєшся симпатією до старанного слідчого, який має багато ідей, не боїться імпровізувати і часто виглядає навіть комічно. Свіжий погляд, гострий розум і фортуна роблять свою справу, і дозволяюь молодому слідчому блискучо працювати, несподівано відкривати неймовірні факти і розмотувати клубок загадкових вбиств. Успіх чекає на Ераста, а на читача цікаве розслідування. :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Mula 

• Зацікавлений
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 25 грудень 2017 - 20:53

Я продовжую =)

6. Корінна Хофман "Біла масаї" від Чорнобрива
Кохання дійсно буває шаленим, диким та безконтрольним. Ця автобіографічна історія мене вразила. Вигадані романи це одне, але коли історія дійсно стає неймовірною і при цьому не є вигаданим романом вражає. Відірватись від книги було важко. Стільки змін в житті, стільки змін в собі, в оточенні, зміна прагнень, зміна світогляду - викликали в мене захоплення людиною. І не важливо наскільки дивною мені виглядає причина цих знім, сам їх факт заслуговує поваги.

7. Жизнь мальчишки Маккаммон від юля+рома
Чітко пам"ятаю як в дитинстві всі свої проблеми бачила в непорозуміння між дорослими і дітьми. Це було часто і цей висновок свій я запам"ятала. Проблема непорозуміння поколінь в тому, що дорослі забувають як то бути дітьми. Були ж, мали б розуміти і пам"ятати, а забули чомусь.... Я виросла, от дякуючи книзі згадала свій дитячий висновок. І от тепер знову згадую як це бути дитиною, аби розуміти оту малявку, яка підростає.

9. "Спокута" Мак'юен Іен від Санджана
Неординарна історія, яка мені геть ніяк не в"язалась з назвою. Якщо ти робиш конкретно зло, то до спокути, навіть перед собою йти довго і важко. Дуже часто отакі незрозумілі намагання більше схожі на банальне виправдання у власних очах. Аби совість не гризла. Аби жилось спокійніше....

10. Трумен Капоте "Сніданок у Тіффані" від ❤❤❤
Новела. Для мене цим мало бути все сказано =) Не надто розбираюсь у деталях жанрів, але от ознаками новели для мене є те, що я не ловлю у них змісту, вони для мене як "уривок для ознайомлення", коли продовження немає. І тут починаються роздуми на тему..... в даному випадку "що буває, коли важко знайти себе в тому світі" й так страшно таки не знайти, що кидаєшся у всі можливі крайнощі, аби того точно ніхто не запідозрив. А сенс?
  • 8
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 грудень 2017 - 19:44

Річард Фленаган "Довга дорога на далеку Північ" (Юріко)

Я зі страхом приступала до книги про війну. Емоційно такі книжки даються дуже важко. Але ця книга не така як усі. Учасники війни інші, територія інша, ментальність інша. Чи багато ви чули, чи читали про Другу світову з точки зору австралійців і японців? Для мене це було чимось новим. Австраційці стають військовополоненими у японців і починається будівництво Дороги смерті. – залізничної дороги між Бірмою і Таїландом. Розповідь ведеться від імені Доріго Еванса, хірурга. Він стає лідером військовополонених і в складній ситуації знаходить сили для свого виживання і подає приклад іншим. Нестача їжі, жахливі умови, період дощів і екзотичні хвороби + важка щоденна праця на залізниці. Задумуєшся кому пощастило більше: тим хто помер від гранати на початку чи зумів пережити це пекло до кінця. Японія – країна-загадка для нас, нею багато хто захоплюється. Але чим більше я читаю про японців, тим більше вони мені не подобаються... Воля Імператора понад усе... Місця для людяності не залишається, тільки у нещирих японців вона є, ось так.
А потім наступає кінець пеклу. Що далі? Справедливість буде? Відплата буде? Для когось пекло продовжуватиметься у снах і зробить відлюдьками, для когось пройде безслідно чи вдавано безслідно і життя триватиме далі, декого доля винагородить за незліченні страждання, а дехто чинитиме безчинства далі.
Книга дуже правдива і життєва, ти віриш кожному слову автору, доля кожного учасника війни видається правдивою, бо немає щасливого закінчення, яке мало б бути після таких подій, але життя не є справедливим, не всі отримують по заслузі і не всі заслужені отримують нагороди.
Одна з найкращих прочитаних мною книг цього року. Дякую Юріко за рекомендацію! :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 грудень 2017 - 21:34

Енн Тайлер "Блакитне мереживо долі" (Маду)

Сім’я Вітшенків – мама, тато і 4 дітей живуть у великому гарному будинку, здається, пересічна американська родина. Але чи це так? Та книга не лише про одну сім’ю, а про три покоління Вітшенків. Сага про Форсайтів №2. Але сага Тайлер не менш цікава від знаметиної саги Голсуорсі, тільки події відбуваються пізніше в часі. Життя прожити – не поле перейти. І цю істину доводить нам кожен з персонажів книги. У кожного злети і падіння, миті щастя і миті горя, недомовки, непорозуміння, але поруч з тим любов в серцях, різна для кожного, але й щира. В кожної монети є дві сторони, варто лише придивитись. В кожної сім’ї є цікаві і навіть неймовірні історії, варто лише спитати. Книга спонукає думати і аналізувати, дивуватись і захоплюватись, знаходити в персонажах себе чи своїх знайомих. Така книга завжди буде цікавою і доречною.
:give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Bossy 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новинарі

Відправлено 28 грудень 2017 - 23:19

А. Кронін "Цитадель" юля+рома
Хоча роман написаний в далекому 1937 році, та проблеми медицини підняті в книзі, як не дивно, й досі актуальні. Головний герой прагнучи кращого життя і кар"єри , забув про свої моральні цінності і пішов легшим шляхом, шарлатанства і байдужості. Це книга про боротьбу однієї людини проти цілої системи. Але як кажуть один в полі не воїн. Так само молодий ініціативний лікар не зміг протистояти тим спокусам легкої наживи і втратив, в результаті, багато.
:give_heart: :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Дж. Роулінг "Гаррі Поттер" ❤❤❤
Нема напевно жодної людини, яка б ніколи не чула про незвичайного хлопчика на ім"я Гаррі. І всі, мабуть, знають, що він чарівник. І про його історію, думаю, також всі чули і неодноразово бачили екранізації по тв.
Погодилась на пропозицію, але віднеслась дещо скептично до цього вибору. Бо думала, що ж нового я зможу дізнатись з першої книжки, якщо бачила екранізації всіх частин. А ні! Дізналась)
Джоан Роулінг так майстерно володіє пером, що навіть добре відома історія про Гаррі Поттера все одно залишається інтригуючою і неперевершеною.

С. Ларсон "Дівчина з татуюваням дракона", romoksana
Ця книжка давно була в моєму списку до прочитання. Але якось все руки не доходили до неї. А тут в флешмобі мені її запропонували, і я подумала, що вже час і мені за неї взятися.
Книг про дівчину з тату дракона є ціла серія. Мною прочитані тільки три. І на цьому я зупинюся. Третю я ледве домучила, ще "Шантарам" я так повільно мучила, як цю частину .
Але перша книга мені сподобалась, цікавий заплутаний сюжет, неординарний головний герой, екстравагантні другорядні. В суміші це все досить цікаво.
:give_heart: :give_heart: :give_heart:

Р. Ровелл "Елеанор і парк" Saule

Елеонор і Парк відвідують одну й ту саму школу. Він - крутий компанійський юнак, вона - відлюдькувата незвична дівчина. Але доля зводить їх до купи. Майже половину книги дії відбуваються в автобусі, в якому щодня учні їздять в школу.
Це книжка про кохання, дружбу, віру та добро, попри те, що в ній досить багато агресії та насилля. Це книжка про перше кохання, про чисті та світлі почуття двох молодих людей, які на перший погляд абсолютно не підходять один одному. Спонукає згадати свою першу любов)
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 8
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мама Жабка =) 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Модератори

Відправлено 02 січень 2018 - 22:44

Лоран Гунель "Бог завжди подорожує інкогніто" (Любомирівка)

Через цю книжку мала з чоловіком не одну суперечку. Точніше, не через книжку - а її назву: Андрій подумав, що зміст - релігійного характеру =))
Напочатку книга здалася мені посібником з психології, "запакованим" у художню оповідь. Не встигала записувати цитати до блокноту, а точніше - поради психолога:

Спойлер

Але згодом "повчання психолога" перетворилися у захоплюючий детиктив.. ні, триллер.. ні, не знаю що - але захоплююче. І непередбачуване. І знову ж - повне повчальних істин:

Спойлер

Дуже вдячна Любомирівці, що порадила цю книгу :girl_tender:

З.І. Місцями, читаючи книгу, на гадку приходив фільм "Мовчання ягнят" - а саме його персонаж - доктор Ганнібал Лектор. Але не лякайтеся, такого трешу, як у "Мовчанні" в книзі немає =))
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 8
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Little Happiness 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 січень 2018 - 23:41

Донна Тартт «Щиголь» (юля+рома) (флешмоб - 2017)

Книга-очікування 2016 року стала для мене розчаруванням 2017-го. І ще побила велику кількість інших "рекордів".
Я так давно хотіла її прочитати, а як почала, то зрозуміла, що всі мої очікування лопають, як бульбашки на воді.
Довго-довго я її тягла та мучила. Не дивно, що авторка писала цей роман 10 років!
Сам сюжет міг би стати цікавим, проте величезна кількість отої "водички", надмірна затягнутість, підлітковий алкоголізм просто відбило у мене будь-яке бажання читати.
Якщо ти книгу відклав, то і забув про неї. Тобто до читання не тягне зовсім, не цікаво "а що ж далі? а як? а де? що ж буде?".
А ще такого викривленого та спотвореного бачення України я ще не зустрічала в жодній книзі! Виникає враження, що ми - це якась остання країна по розвитку з усіх країн "третього світу". Тут немає ні інтернету, ні житла нормального, люди сплять на лавочках та майже щодня стріляють в депутатів...
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

• Зацікавлений
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 січень 2018 - 15:42

Кідрук "Бот" від КсеніяЦ.

Після неї Укрсучліт відкрився мені з нового боку - я й до того його поважала, але тепер додалось навіть захоплення. Зі слів автора, за жанром технотриллер, певно кращого визначення й не сформулювати. Сучасні технології розвиваються неймовірними темпами, відповідно їх некерованість це вже ближче до реальності ніж до вигадки. Таки так, штучний інтелект здатен бути крутішим за людський. Принайшні жорстокішим точно...
  • 5
  • Back To Top

• Зацікавлений
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 січень 2018 - 15:56

Володимир Лис "Дiва Млинища" від romoksana.
Поки тему вікривала, поки шукала хто ж мені радив, формулюю подумки що ж писатиму:
"Лис нічим не здивував - в своєму репертуарі...", але ж ні, таки дивує...
Родинна сага у все тих же Загорянах. Але пропис характерів, пропис емоцій, почуттів, так, все той же стиль Лиса, але ж це не значить, що вони вже нам знайомі, вони нові. Інші люди, інші знайомства для читача. Ну і ота містична лінія суттєво вирізняє твір - вона нова, та не звична для Лиса.
  • 4
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Толянка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 січень 2018 - 22:59

К.Стокетт-Прислуга(Лукава кішка л/і 2018)
Книга видана в 2009. Настільки болюча тема расової нерівності.
Знаєте, найбільше мене здивувало не питання окремих туалетів,а те,що білі боялись специфічних хвороб,на які хворіють лише чорні і при цьому дозволяли їм доглядати за своїми дітьми,готувати їм їжу і т.д.
Якась дивина.
Такі книжки зачіпають за живе,ти наче проживаєш з ними всі історії.
Основна думка "Прислуги" в тому, що незалежно від кольору шкіри,ми просто дві людини. І різниця між нами не така вже й велика.
Зразу згадуються часи,коли в м. Тернопіль почали приїжджати африканці на навчання в медичний університет і достатньо часто окремі групи людей били їх просто за інший колір шкіри... Сумно!
Маю надію,що ми вже переросли цей період.
Книга 5 з 5!

Повідомлення відредаговано Толянка: 10 січень 2018 - 23:00

My Signature
Зображення
  • 6
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Толянка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 січень 2018 - 19:50

Роуелл-Елеонор і Парк ( Bossy)
Книжка про підлітків. Про перше кохання, емоції, почуття так і виливаються.
Дуже сподобались описи всіх чутливих моментів ( наприклад як він доторкнувся до її руки,які при цьому емоції відчув).
Я проковтнула книжку за 1 день. Насправді тут піднято декілька тем- і підлітки, і прийняття себе,і домашнє насилля, і булінг. Настільки цікаво було спостерігати за розвитком почуттів. Я все думала, перейдуть вони межу чи ні.
Але кінець....то труба))))
Такого кінця я не очікувала і просто обурена поведінкою Елеонорою. В голові лише одне питання-Чому??????
Дякую за рекомендацію. Я бачила книжку в книгарні,але обкладинка не зачепила. Читала,що мала бути екранізація,але щось там не вийшло!
Книга на 5 з 5!
My Signature
Зображення
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Little Happiness 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 січень 2018 - 15:39

Селесте Інг "Несказане" (Чорнобрива) (ф/б 2017)

Чи може книга сподобатися з першого рядка? Ну добре, з перших двох рядків:

Цитата

"Лідії немає серед живих. Але вони про це ще не знають".

Так! Сподобалась і затягнула конкретно :) Бо описуються події та проблеми, котрі можуть спіткати будь-яку родину. Ось люблю я закордонних письменників! Бо наші, вітчизняні, так писати не вміють!
Особлива мова, особливий стиль написання, дуже вдалий переклад. Може скластися думка, що це детектив, але ні. Швидше роман-драма з елементами психології та того ж таки детективу.
Я думаю, що книжка сподобається кожному і просто повинна бути прочитана кожним! Для того, щоб більше розуміти. Розуміти себе, своїх дітей, свого чоловіка (дружину), щоб не упускати моменти і щоб потім не стало пізно. Для пізнання та всепрощення.
Однозначно рекомендую!
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 93 Сторінок +
  • « Перша
  • 91
  • 92
  • 93

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Куратор теми

1. Roza Marena 

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Arine1983 світлина

Arine1983  МАМА ДІВЧИНКИ 9 МІСЯЦІВ і 12 днів

15 січ 2018 13:29

Vanesita світлина

Vanesita  Василини,Василівни Василі та Васильовичі з днем Ангела!!!!

14 січ 2018 13:57

Зіро4ка світлина
Айра світлина

Айра  Увага! Увага! Увага! Посуда не помита, їсти не зварено, діти в піжамах, ліжка не застелені, голова болить... Ні, це не наслідки святкування Нового року!!! Це новий квест для тих, хто минулого року став батьками: Називається зареєструй дитину в садок в електронну чергу без проблем!!! Стартував офіційно 2 січня о 9.00.

02 січ 2018 15:08

Унюня світлина

Унюня  Через поле, через гай Йде до діток Миколай. У білесенькій торбинці Він для всіх несе гостинці.

18 гру 2017 13:52

Ryzyk світлина

Ryzyk  Миколай бачив мої дописи , він принесе мені орфографічний словник ))

11 гру 2017 23:06

Показати коментарі (2)

;)малявка;) світлина

;)малявка;)  А сп з Америки не діє?

08 гру 2017 23:34

Зесічка світлина

Зесічка  Дівчата! нагадую, що 8 грудня -- Година ласк! не забудьте, будь ласка, хто має намір)) як і минулі роки -- чекаю на вас!)) і не тільки я)

Заблокований 02 гру 2017 12:19

Показати коментарі (1)

Санджана світлина

Санджана  Запрошую взяти участь у Літературному Флешмобі 2018р. Бажаючих чекаємо тут : http://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=71348&st=60#entry2743377

02 гру 2017 12:04

МарусинкаТ світлина
Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 22 січень 18 )

Перекладач онлайн