Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: ЧаПи. Перш ніж створювати нову тему чи задавати запитання адмінам прочитайте їх!! - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Оголошення: ЧаПи. Перш ніж створювати нову тему чи задавати запитання адмінам прочитайте їх!!

Користувач поза мережею   Осіння симфонія 

• Дівчина з мітлою
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі
ЧаПи (FAQ)
1. Що ви порадите в першу чергу прочитати на форумі новачкам?
Необхідно уважно переглянути ЧаПи і розділ Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА, зокрема тему Допомога Новеньким. Там Ви знайдете відповіді на всі запитання, які виникатимуть у Вас на початку Вашого форумного життя.

2. Де я можу прочитати Правила Форуму?
Тема Правила форуму та інші корисні довідкові теми знаходяться в розділі Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА.

3. Де можна задати свої запитання адміністрації?
Своє питання до адміністрації ви можете задати в розділі Питання до адміністрації форуму. Там вже є створено багато тем, тому бажано переглянути їх, щоб не створювати тем-дублів.

Але попередньо, перед написанням запитання, радимо УВАЖНО перечитати ЧаПИ і розділ Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА. У 99% відповіді на ваші запитання вже існують.
Про скарги на модераторів - див. п.21.

4. Не можу відписувати на форумі – в чому причина?
Є такі причини – Ви не авторизували свій акаунт або Вам заборонено адміністрацією дописувати на форумі. Зверніться з цього приводу до адміністрації через форму зв"язку або у відповідній темі в розділі Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА

5. Мені пише, що в мене є 1 лист, а я не можу його переглянути
Особиста скринька ПП і деякі інші функції форуму стають доступними лише після написання певної кількості корисних повідомлень на форумі. Для ПП ця кількість рівна 5.

6. Що таке корисні повідомлення? Чому в мене не збільшується кількість написаних повідомлень в профілі?
Корисні повідомлення – це ті Ваші пости, які несуть якусь змістовну, корисну для інших інформацію. Тому лічильник повідомлень вимкнений в "балачкових" розділах. Про те де пости не рахуються вказано приміткою в списку форумів: (Лічильник повідомлень вимкнено.)

7. У мене більше 5 корисних повідомлень, але я не можу користуватися скринькою ПП, чому?
Загляньте в налаштування Вашого профілю і перевірте чи Ви випадково самі не відключили цю функцію.

Мій профіль>> Настройки форуму>> Налаштування Менеджера Персональних Повідомлень

Якщо Ви вимкнули Менеджер Персональних Повідомлень, Ви не зможете створювати та отримувати персональні повідомлення.

8. Що означають плюсик і мінус в кутку допису?
Плюс і мінус - це неофіційний рейтинг форуму, який формують самі користувачі, дякуючи за потрібну їм інформацію, або навпаки. Цей рейтинг називається Репутація і ви можете переглянути його кількісне значення у себе в профілі.

9. Чому коли я дивлюсь на своє повідомлення, то у мене відсутні кнопочки Репутації?
Тому що, з певних логічних міркувань, Ви не можете самі собі дякувати.

10. Що таке кнопочка Скарга?
Це зв'язок з адміністрацією з приводу поста, в якому Ви натиснули цю кнопку. Вона створена для того, щоб поскаржитися на чужий пост, або попросити внести зміни в свій пост. Але вона ні в якому разі не інує для створення нових повідомлень!!!

11. Що означають блакитні кубики та підписи під аватаром в профілі?
Вони відзначають Ваш статус на форумі відносно активності публікування повідомлень (тобто їх кількості).
Відразу після реєстрації дається перший "кубик" і статус "Перехожий"
За 10 повідомлень - 2 - "Початківець"
За 50 – 3 – ""Зацікавлений"
За 100 – 4 – "Своя людина"
За 250 – 5 – "Завсідник"
За 500 – 6 – "Старожил"
За 1000 – 7 – "Фахівець"
За 2500 – 8 – " Дока"
За 5000 – 9 – "Мудрець"
За 10000 – 10 – " Оракул"

12. Що таке Попередження і чому в мене воно "в мінусі"? І чи видно його для інших користувачів?
У кожного користувача під аватаркою стоїть < -25 (…) 100 > згори написано - Попередження. Колись ця функція називалась Рейтинг. Спочатку у кожного користувача форуму рейтинг дорівнює нулю. З часом він може змінюватися. За що можна отримати «-»: за недотримання правил форуму, за агресивну поведінку, наїзди, образи тощо.
"+" отримують за участь у деяких конкурсах, за цікаву інформацію, за якийсь важливий топік, розповідь про Ваші пологи тощо. Одним реченням – «За активну участь у житті нашого форуму.»

Рейтинг користувача мають право змінювати Модератор, VIP-Модератор або Адміністрація сайту. Всі зміни рейтингу занотовуються, шляхом заповнення певної Форми, у якій фіксується дата зміни Рейтингу, підвищений він або знижений і ОБОВ'ЯЗКОВО вказується причина даної дії.
Щоб подивитися свій рейтинг потрібно натиснути на слово Попередження над цифрами < -25 (…) 100 > і відкриється віконце з табличкою. Ваш поточний Рейтинг буде зазначений усередині круглих дужок(…). Нуль не відображається.

Якщо Ви не згідні зі зміною Вашого Рейтингу, звертайтеся до модераторів або адміністрації Форуму.

Ваш рівень рейтингу, тобто Попередження, доступний для перегляду лише Вам та модераторам. Докладніше про нього у темі Рейтинг користувачів

13. Як вставити фото або малюнок в повідомлення?
Як оформити фото для вставки в повідомлення?
Спойлер

Детально про цю процедуру читаємо інструкцію тут

14. Як вставити/поміняти аватар, світлину?
Отримуємо код картинки з http:// (наприклад через Радикал, або, якщо берете аватарку з якогось сайту, то клацаєте на неї правою клавішею мишки - копіювати адресу зображення). Після чого заходимо в Налаштування свого профілю і витираємо код старої аватарки, вставляємо новий і натискаємо Обновити.
Напряму з комп'ютера додавати фото в профіль мають право лише модератори і адміністратори.

15. Як поставити лінієчку в підпис?
Створюємо лінієчку на порталі (Головна-Севіси-Лінієчки), потім заходимо у свій профіль – Редагувати підпис – і там вставляємо код готової лінієчки. Так само через Редагування підпису можна і видаляти чи редагувати свої лінієчки.

З недавнього часу стоять обмеження на розміри підписів. До встановлених обмежень - лінієчки старі зберігались незалежно до обмежень. При редагуванні вже обмеження спрацьовують.

1. Довжина підпису не більше 600 символів
2. Розмір зображень не більше 50 кв
3. Довжина зображення не більше 500рх
4. Висота зображення не більше 200рх
Тому при перевищенні одного з параметрів видає помилку.

Також нагадуємо, що на сайті заборонено використання лінієчок з інших ресурсів.
Детальніше - інструкція тут

16. Як вставити відео в повідомлення?

Залити його на ЮТуб, скопіювати посилання з адресного рядку, а вже потім вставити в повідомлення на форумі посилання на кліп.
Увага! Посилання з ЮТуба ховаємо під спойлер і не ховаємо під хайд!

17. Як переглянути нові повідомлення, які появилися в темах за час моєї відсутності?
За допомогою Панелі привітання

18. як звернутися напряму до адміністрації?
Заповнивши Форму зв’язку з адміністрацією на Головній сторінці, або написавши конкретному адміністратору в приват чи на мейл

19. як зробити посилання на певну сторінку форуму, щоб писало "подивіться тут"
У кожному пості, в правому верхньому куточку є номер. Натискаєте на нього - з"являється віконечко з посиланням на цей пост, копіюєте його і вставляєте куди вам треба. А якщо хочете не пост, а всю сторінку чи тему показати - то копіюєте те, що пише в рядку браузера. Якщо ви хочете посилання вставити з текстом - натисніть і вставте посилання і тексту віконечку, яке появиться..

20. Що таке відкриті посилання і як їх приховати?

Приховане посилання має такий вигляд

[hide] посилання [/hide]

На форумі Правилами заборонені всі неприховані посилання на зовнішні ресурси. За порушення цього правила дається строге попередження, мінусується рейтинг. Або, як мінімум, просто видаляється неправильно поставлений лінк. Це на розсуд модератора, залежно від кожної конкретної ситуації.

Для того, щоб приховати посилання є два варіанти:
1) Автоматично: виділити вставлене посилання і натиснути кнопочку hide Зображення
2) Вручну: прописавши [hidе] посилання [/hіde]

21. Що робити, коли у мене є скарги чи зауваження до роботи модераторів?

У разі виникнення претензій, скарг чи зауваження до адміністраторів чи модераторів форуму, Ви можете написати приватне повідомлення будь-кому з них, або Віп-модератору.

Увага! Дії модератора не підлягають відкритому оскарженню (Див п.3,8 правил форуму). У разі, якщо користувач вважає, що модератор порушив правила, він також може скерувати скаргу, підписану своїм справжнім ім’ям і прізвищем, на електронну пошту адміністрації сайту - admin@malecha.org.ua

Також у тексті вашого допису обов'язково повинно бути вказано: нік модератора, які пункти правил форуму він порушив і подано пряме посилання на той пост на форумі чи де інде, де на вашу думку було порушення. Без цього скарга не буде розглядатися.

Також ви можете натиснути кнопку Скарга, але врахуйте, що тоді вашу скаргу буде бачити весь адміністративно-модераторський склад.

22. Що таке коди, теги форуму і як їх правильно писати?
Теги, або коди форуму – це спеціальні позначення, які регламентують відображення тексту в чистовому варіанті. Наприклад тег Зображення означає, що текст, виділений ним буде відображатися жирним шрифтом, тег Зображення – курсивом, тег Зображення – підкресленням.

Обов'язковим правилом для тегів є їх закриття. Тобто, якщо ви поставили тег на початку фрагменту, який хочете виділити, то обов'язково потрібно поставити і в кінці того фрагменту відповідний закриваючий тег, щоб програма зрозуміла, що від неї хочете.
Тег, що відкриває прописується так: [тег]
Тег, що закриває прописується так: [/тег]

23. Як отримувати повідомлення про нові дописи в темах, що цікавлять ?
Для цього потрібно підписатися на тему. Це робиться або при відповіді в темі (ставимо галочку в пункті "Увімкнути повідомлення на e-mail при відповідях?") або натиснувши зверху в темі на кнопочку налаштування-Стежити за темою.

24. Що таке флуд, флейм, офтоп і що за це буває?
Флуд (від англ. flood /flʌd/ — «повінь», «потоп») — марнослів’я, повідомлення в інтернет-форумах і чатах, яке займає (в багатьох випадках) великі об’єми і не несе якоїсь нової чи корисної інформації. Крім того, на форумах флудом називають будь-яке повідомлення, яке не стосується теми форуму (офтопік).
Офто́пік (інакше оффто́пік,офтоп від англ. off topic) — будь-яке мережеве повідомлення, яке виходить за рамки заздалегідь встановленої теми спілкування. Офтопіком може вважатися повідомлення на веб-форумі, яке не відповідає або загальній направленості форуму, або тій темі, в рамках якої повідомлення створене.
Флейм (від англ. flame — вогонь) — обмін повідомленнями в інтернет-форумах і чатах, представляє собою словесну війну, яка не має ні якого відношення до початкової теми.
Повідомлення флейму мають особисті образи, і часто направлені на подальше розпалення ворожнечі. Інколи застосовується в контексті тролінгу.
Тро́лінг (від англ. trolling) — розміщення провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, образи, війну правок, марнослів’я і т. п.
Бан (англ. ban, /bжn/ — забороняти, оголошувати поза законом) — один з прийнятих в Інтернеті способів контролю за діями користувачів. Як правило, бан полягає в позбавленні або обмеженні яких-небудь прав користувача (на створення/відсилання нових повідомлень або створення нових тем на веб-форумі, на відправлення повідомлень у чаті, на коментування в блогах та ін.). Можливість введена з метою захистити Інтернет-ресурс від тролів, спамерів, вандалів та інших осіб, чиї повідомлення шкодять продуктивній роботі ресурсу

25. Чому я не можу користуватися Дошкою Оголошень?
Дописувати в Дошці оголошень мають право лише ті користувачі в яких кількість корисних повідомлень перевищує 250.

26. Що можна продавати через Дошку оголошень?
Лише ті речі, які не підійшли особисто Вам, Вашому чоловіку чи Вашій дитині. Або те, з чого Ви виросли. Тобто мама однорічної дівчинки не може продавати речі з хлопчика або на вік 2, 3 і більше рочків. Також на форумі заборонено створювати оголошення з комерційною метою для продажу двох, трьох чи більше однакових речей на регулярній основі. Вирішує що комерція, а що ні адміністрація і модератори згідно Правил форуму.
Якщо ви хочете подати комерційне оголошення - напишіть адміністрації через Форму зв'язку або в приват. Ваше питання буде розглянуте і прийняте рішення про те, на яких умовах є можливість подання такого оголошення.

Детальніше - читаємо в правилах ДО

27. Як правильно оформити велике (довге) повідомлення?
найкращий варіант – сховати частину повідомлення під Спойлер Зображення

28. Чи має право користувач розголошувати зміст приватних повідомлень, які надіслав йому інший користувач? Особливо якщо ці повідомлення містять образливу інформацію?
Це особиста справа людини, адже на те повідомлення і приватні. Якщо є потреба, можна переслати це повідомлення комусь з адміністрації чи модераторів (але скопіюйте всі дані повідомлення, а не тільки текст)

29. Як поміняти нік?
Для зміни ніку необхідно звернутися до адміністратора Віллі Вонки в відповідній темі

30. Як писати на форумі українською тим, у кого немає такої розкладки на клавіатурі? Чи можна використовувати трансліт?
Ні, трансліт на форумі не вітається. Використовуйте або спеціальні сайти-перекладачі, або використовуйте цифри чи букви з англійського алфавіту (і або 1 - замість і,ї, е - замість е і є)

31. Що означає "Адміністратор включив флуд-контроль" при пошуку?
Флуд-контроль при пошуку означає, що заборонено дуже часто пошуком користуватись.

32. Як створити нову тему на форумі?
знизу і зверху сторінки, є кнопка Відкрити тему. Але перш ніж створювати тему, вирішіть до якого розділу вона може належати і переконайтесь що такої теми немає на форумі, щоб не створювати дублікат. В цьому вам допоможе Пошук на форумі.

33. Чи можна самотужки видалити або редагувати свої попередні дописи?
Ні. Видалити власне повідомлення користувачі не можуть. Видаляти повідомлення це прерогатива модераторів.
Після написання Ви можете протягом 12 годин відредагувати власне повідомлення.
У випадку випадкового дубля можете в зайвому повідомленні написати, наприклад:
Дубль. Видаліть, будь-ласка.

Але краще натиснути кнопку Скарга в повідомленні. В такому випадку модератори гарантовано це помітять.

34. Чи стосуються Правила форуму Щоденника, чи це окремий підрозділ?

Так, Правила Форуму стосуються Щоденника. Щоденник в першу чергу частина ресурсу, тому всі Правила Форуму застосовуються там так само, як і в темах форуму. Також в щоденниках діють такі правила
1. В щоденниках застосовуються ті ж самі критерії, що вказані в пунктах правил користування форумом. Мова спілкування вільна.)
2 За матеріали викладені в щоденниках відповідальність повністю несе їх автор.
3 Адміністрація сайту обіцяє не передавати конфіденційні дані про авторів щоденників третім особам, якщо цього не вимагатиме законодавство України.
4 Кожен зареєстрований користувач сайту може вести не більше одного щоденника.
5. В щоденниках забороняється вести будь-яку комерційну діяльність, використовувати для продажу товарів та послуг, відкривати СП чи робити перепости власних тем дошки оголошень та СП.
6 Видалення щоденника самостійно неможливе. Для цього необхідно написати листа адміністрації сайту з проханням про видалення
.

35. В мене пише, що маю переповнену скриньку ПП, що з цим робити?
У користувачів ПП є обмежена кількість листів, які можуть одночасно знаходитися в скриньці ПП.
Якщо у вас переповнена скринька ПП, то треба видалити листи, щоб могли приходити нові, інакше ви не можете спілкуватися через скриньку ПП.

36. Як правильно користуватися Пошуком?

Функція пошуку по форуму призначена для ефективного знаходження тем і повідомлень, згідно вказаних Вами ключових слів.
Простий пошук дозволяє здійснити пошук по ключовому слову або фразі. Розширений спосіб пошуку дозволяє використовувати разом з ключовими словами логічні оператори І (AND) і АБО (OR) для більш точної вибірки. Розширений пошук виконується дещо повільніше, ніж простий.
Решта опцій дозволяють уточнити область пошуку, шукати за певний період і вибрати порядок сортування результатів.
Також Ви можете задати ім'я учасника форуму для пошуку зроблених ним повідомлень і відповідей на них іншими учасниками.
37. Я новачок. Чому я не можу....
У новачків є обмежений доступ до певних функцій форуму. Спочатку потрібно поспілкуватися на форумі, написати певну кількість КП.
Перекладач онлайн